چگونگی غلبه بر ترس از دندانپزشکی

کلینیک دندانپزشکی مدرن دندانپزشکی عمومی چگونگی غلبه بر ترس از دندانپزشکی
غلبه بر ترس از دندانپزشکی

دندانپزشکی عمومی

چگونگی غلبه بر ترس از دندانپزشکی

ارسال شده توسط dentalcenter

برخی از افراد که به دندانپزشکی مراجعه می کنند دچار اضطراب می شوند.  در این افراد ترس از دندانپزشکی بر درد دندان غلبه می کند. عدم مراجعه ابن افراد به دندانپزشکی مشکل را حاد تر می کند زیرا که عدم درمان باعث طولانی تر شدن و پیچیده شدن فرآیند کلی درمان می شود.

چگونه بر ترس از دندانپزشکی غلبه کنیم؟

اگر از دندانپزشکی می ترسید می توانید با انجام یک سری کارها از مقدار آن کم کرده و یا آن را از بین ببرید.

  1. مصرف دارو های ضداضطراب قبل از مراجعه
  2. مصرف داروهای مسکن
  3. تخیل هدایت شده
  4. هیپنوتیسم
  5. آگاه کردن پزشک معالج از اضطراب خود

این کار با انتخاب دندانپزشک مناسب آغاز می شود، عوامل ترس و اضطراب باید با دندانپزشک درمیان گذاشته شود ،پزشک به شما کمک می کند که اضطراب کمتری داشته باشید. همچنین می توانید در باره ی کنترل درد دندان و اضطراب مطالعه کنید.
از خوردن نوشیدنی های کافئین دار قبل از مراجعه خودداری کنید، چرا که باعث اضطراب بیشتر می شوند . برای اطمینان خاطر می توانید یکی از دوستان یا اعضای خانواده خود را به دندانپزشکی ببرید. همچنین می توانید موزیک پلیر و یا هدفون به همراه داشته باشید.روش هایی مثل تخیل هدایت شده نیز از این موضوع جلوگیری می کند، تخیل هدایت شده به این معنی است که خود را دز محلی تصور کنید که در آن خاطراتی خوش دارید.می توانید جزئیات حسی مثل وزش باد، صدای دریا، یا آبی آسمان و یا نوازش باد بر روی صورت را نیز تصور کنید.
همچنین هیپنوتیسم براى برطرف شدن ترس از دندانپزشکی برای بسیاری از افراد می تواند عامل موثر و قابل کنترل باشد و برای افرادی که به دلایل مختلف نمی توانند بیهوش شوند مناسب می باشد.
یک درمانگر حرفه ای در هیپنوتیسم  می تواند آموزش دهد که شما چگونه خود را به حالت هیپنوتیسم در آورید.خبر خوب اینکه امروزه برخی از مطب های دندانپزشکی به ابزارهایی مجهز شده اند که ترس از دندانپزشکی را کاهش داده و راحتی و آسایش آن ها را فراهم می کند.
ویدئویی که مشاهده خواهید کرد توسط تیم آموزشی و درمانی مدرن دوبله و ترجمه شده است.

نوشته شده توسط dentalcenter

http://clinicmodern.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *