شادابی و خوب بودن هر محیط بستگی به زیبایی و کیفیت داخلی آن محیط دارد. محیطی که معماری اش مورد پسند افراد باشد، بیشتر در دل ها جای میگیرد. از طرفی  طراحی و دیزاین هر محیطی بستگی به فعالیت هایی دارد که در آن انجام میگیرد. یعنی طراحی داخلی هر فضا باید منطبق با کارهای داخل آن باشد. محیط داخلی کلینیک دندانپزشکی تشکیل شده از رنگ هایی  باید باشد که  فضایی آرامش بخش را برای بیمار ایجاد کند.همانطور که می دانید محیط کلینیک ها باید کاملا بهداشتی و استریل شده باشد تا بیمار از لحاظ بهداشتی احساس خوبی داشته باشد. و غدغه ی تمیز بودن آن را نداشته باشد.ازاین رو باید از ترکیب رنگ هایی  نیز استفاده شود که نشان دهنده آلودگی های محیط درمانی باشد .

اکثر انسان ها از دندانپزشکی ترس دارند و به کلینیک آمدن برای آنها بسیار دشوار است. اما اگر فضای داخل کلینیک ها فضای آرام و از طراحی و زیبایی خوبی برخوردار باشد، میتواند به جلب رضایت بیمار کمک کند.کلینیک مدرن این کار را با دقت و با زیبایی تمام انجام داده است. فضای داخل کلینیک مدرن  یا مدیریت جناب آقای بابک مسلمی آرام و دارای رنگ هایی است که بیمار از لحاظ روحی به آرامش میرسد و ترس از دندانپزشکی در آن کم میشود. فضای درمانی کلینیک،  بهداشتی واستریل شده است تا بیمار با آسودگی به درمان خود ادامه دهد.

فضای سالن انتظار بسیار مورد اهمیت است زیرا بیمار مدتی را آنجا سپری کرده تا وارد بخش درمانی شود و کار خود را انجام دهد. فضای سالن انتظار مدرن از دیوارهای آجری و صندلی های راحتی است که بیمار در آرامش تمام وقت خود را سپری کند. این آرامش قبل از درمان باید برای بیمار وجود داشته باشد که بیمار به آرامش رسیده و برترس خود غلبه کند.برای داشتن این طراحی و دیزاین مطلوب، مدرن از طراحانی استفاده کرده که فضای داخل کلینیک را به بهترین شکل برای شما بیماران عزیز فراهم کند که  شما در آرامش تمام به درمان خود بپردازید.

دیزاین داخلی کلینیک دندانپزشکی مدرن
دیزاین داخلی کلینیک دندانپزشکی مدرن
دیزاین داخلی بخش درمان کلینیک مدرن
دیزاین داخلی بخش درمان کلینیک مدرن
طراحی داخلی بخش درمان کلینیک مدرن
طراحی داخلی بخش درمان کلینیک مدرن

در روانشناسی رنگ ،رنگ آبی موجب آرامش می شود.در روانشناسی رنگ ،رنگ آبی خستگی روحی و جسمی انسان را رفع می کند. در این علم هر رنگی انرژی و طول موج خاص خود را دارد.زنگ آبی یک رنگ سرد است که خاصیت آرامش دهندگی فوق العاده دارد. رنگ آبی موجب تسکین درد شده و حس دوستی را القا می کند. رنگی است که انسان ها با آن به راحتی ارتباط برقرار می کنند.از آنجایی که طراحی رنگ مناسب در دکوراسیون داخلی باعث کارآمد شدن فضا می شود.رنگ آبی در دکوراسیون داخلی به منظور گشودگی فضا به کاربرده می شود.طبق تحقیقات انجام شده رنگ آبی برای کاهش حساسیت به درد مورد استفاده قرار می گیرد. از نکات مهم و کاربردی در مطب ها و کلینیک های دندانپزشکی نورپردازی مکان است . وجود نور به اندازه کافی بسیار ضروری است.یکی از مهم ترین قسمت های طراحی مراکز دندانپزشکی جداکردن فضا درمانی با فضای انتظارات به وسیله یک راهرو یا در قابل انجام می باشد.

طراحی و دیزاین بخش درمانی کلینیک دندانپزشکی
طراحی و دیزاین بخش درمانی کلینیک دندانپزشکی
طراحی و دکوراسیون داخلی دندانپزشکی مدرن
طراحی و دکوراسیون داخلی دندانپزشکی مدرن
نمایی از دکوراسیون داخلی کلینیک مدرن
نمایی از دکوراسیون داخلی کلینیک مدرن
معماری کلینیک دندانپزشکی به سبک مدرن
معماری کلینیک دندانپزشکی به سبک مدرن

دیدگاهتان را بنویسید