مقوله‌ی دیجیتال نه‌تنها در پزشکی بلکه در دندانپزشکی و در تمام صنایع و تکنولوژی‌ها یک انقلاب ایجاد کرد. دیجیتال وقتی به صنعتی وارد می‌شود با خود دستاوردهایی را به همراه داردکه ازجمله آن می‌توان به‌دقت، سرعت و کیفیت و فناوری اشاره نمود. فیلم بالا از تکنولوژی درمان دیجیتالی در کلینیک مدرن می‌گوید.

تکنولوژی درمان دیجیتالی در کلینیک

طرح درمان بر اساس نظر دندان پزشک و خواست خود بیمار انجام می‌گیرد. در ساخت پروتزها با طرح درمان‌های مختلف و روش‌های درمان دیجیتالی، سه پارامتر سرعت و دقت و کیفیت هم برای بیمار و هم برای دندانپزشک و همچنین برای لابراتوارها در نظر گرفته می‌شود تا بتوان با تکیه بر این سه ویژگی محصولاتی را تولید کرد که با رضایت بالای بیماران همراه باشد. با استفاده از تکنولوژی دیجیتال می‌توان از روش‌های سنتی که زمان زیادی را صرف تولید یک محصول می‌کرد، عبور کرد و به روش‌های نوین که میزان سرعت را بسیار افزایش داده و زمان در آن بسیار کاهش می‌یابد تغییر مسیر داد. دندانپزشکی دیجیتال طراحی در فضای سه‌بعدی را به ما ارائه می‌دهد. برای مثال با اسکن‌های داخل دهانی و با استفاده از اسکنرهای جدید می‌توان موقعیت دهان و دندان‌ها را، بر روی فضای سه‌بعدی در کامپیوتر ایجاد کرد. سپس مدل موردنظر را با استفاده از اسکن به‌ دست‌ آمده ایجاد کرد؛ پس‌ازآن می‌توان با استفاده از پرینترهای سه‌بعدی یا ماشین‌های سه‌بعدی مدل را تولید کرد.درنتیجه روش‌های قدیمی از قالب‌گیری تا ایجاد مدل که زمان بسیاری را صرف می‌کرد و امکان ایجاد خطا در آن وجود داشت منقضی میشود.
کلینیک دندانپزشکی مدرن با تکمیل تجهیزات درمانی دیجیتالی خود آماده انجام تمام درمان‌های دیجیتالی اعم از کاشت ایمپلنت که کل مراحل به‌ صورت دیجیتالی انجام می‌شود، می‌باشد و درنتیجه مدت‌ زمان درمان به‌طور قابل‌ توجهی کاهش می‌یابد.

دیدگاهتان را بنویسید