بسیاری از افراد از کاشت ایمپلنت ترس دارند، طبیعتا این ترس عادی است و بزرگترین سوال میزان درد آن است.ترس از درد منطقی است، اما امروزه تکنولوژی، کاشت ایمپلنت, را راحت تر کرده است.برای اینکه از میزان درد کاشت ایمپلنت, آگاه شوید،باید ابتدا درک خوبی از علت درد ایمپلنت دندان و کل فرآیند داشته باشید، چرا که کاشت ایمپلنت, برای هر بیمار بسته به شرایط متفاوت است،

علت درد ایمپلنت دندان چیست ؟

کاشت ایمپلنت, برای هر بیمار بسته به شرایط متفاوت است، اگر دندانی از دست داده اید، باید آن را جایگزین کنید، در غیر این صورت با مشکلات زیادی مواجه می شوید ، یکی از راه های جایگزینی دندان از دست رفته ایمپلنت است. ایمپلنت دندان, مزایای متعددی نسبت به دیگر روش های درمانی مثل

دندان مصنوعی، بریج و روکش دندان دارد.
ایمپلنت دندان, باز طریق جراحی در داخل فک قرار می گیرد . ایمپلنت, وارد محل ریشه دندان طبیعی می شود و تاج یا روکش دندان بر روی آن قرار می گیرد. چندین عامل در کاشت ایمپلنت مهم هستند، سلامت بیمار، تعداد دندان های از دست رفته و استخوان فرد.

ایمپلنت دندان شامل دو مرحله جراحی است و تقریبا 6 ماه به طول می انجامد. مرحله اول کاشت پایه ایمپلنت در استخوان فک می باشد. پس از این که ایمپلنت  جوش خورد و محکم شد ، تاج بر روی اباتمنت ایمپلنت دندان, قرار می گیرد و درمان تمام می شود.
مثل تمام جراحی های دیگر کاشت ایمپلنت دندان, تا حدودی دردو ناراحتی را شامل می شود ، اما میزان درد شخصی است و به آستانه تحمل درد بستگی دارد.
امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی، پزشک می تواند کاشت ایمپلنت دندان بدون درد را برای بیمار انجام دهد.
انواع مختلفی از آرام بخش ها وجود دارند که دردو اضطراب را تسکین می دهند.

پیچیدگی فرآیند درمان تعیین کننده ی میزان درد پس از جراحی است، برای بعضی از افراد کبودی، ورم و گاهی اوقات خونریزی را به همراه خواهد داشت.
این اتفاقات شخص به شخص متفاوت است اما به طور کلی دردو ورم باید پس از 7 تا 10 روز از بین بروند.
فارغ از میزان درد، راه کارهایی برای رهایی از درد پس از جراحی ایمپلنت دندان وجود دارد.
کیسه یخ همواره راهکاری مناسب است . مسکن ها نیز از دیگر عواملی هستند که درد را کاهش می دهند.

کاهش درد ایمپلنت
کاهش درد ایمپلنت

راه کارهای مبارزه با درد پس از جراحی ایمپلنت دندان

  • از دستورالعمل پزشک پیروی کنید
  • از مسکن ها به درستی استفاده کنید
  • کیسه یخ ضروری است
  • لثه هایتان را با آب نمک بشویید
  • غذاهای سردو نرم بخورید
  • مسواک و نخ دندان را مرتبا استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید