مراقبت بعد از جراحی ایمپلنت و نکات مهم مراقبت بعد ازجراحی ایمپلنت

کلینیک دندانپزشکی مدرن ایمپلنت مراقبت بعد از جراحی ایمپلنت و نکات مهم مراقبت بعد ازجراحی ایمپلنت
مراقبت بعد از جراحی ایمپلنت

ایمپلنت

مراقبت بعد از جراحی ایمپلنت و نکات مهم مراقبت بعد ازجراحی ایمپلنت

ارسال شده توسط dentalcenter

پروسه کاشت ایمپلنت دندان نوعی جراحی دهان حساب می شود. فرقی نمی کند شما برای انجام این جراحی بی حسی موضعی و یا آرامبخش را به دلیل ترس از خون و جراحی را انتخاب کنید.یک سری نکات برای مراقبت برای بعد از جراحی ایمپلنت وجود دارد که پیروی از توصیه های جراح و رعایت این موارد به بهبودی سریعتر شما کمک زیادی می کند.

نکات مراقبت بعد از جراحی ایمپلنت به افزایش سرعت بهبودی پس از جراحی و افزایش موفقیت کاشت ایمپلنت کمک می کند.اگر شما برای جراحی بخواهید از آرامبخش استفاده کنید ، باید یک نفر فرد بالغ برای همراهی شما برای بازگشت در کنار شما در کلینیک دندانپزشکی حضور داشته باشد.چراکه رانندگی تحت تاثیر دارو های آرامبخش خطر آفرین است.

نکات مراقبت بعد از جراحی ایمپلنت

در ادامه نکاتی که برای مراقبت بعد از جراحی ایمپلنت مهم هستند را توضیح می دهیم.

1-مدیریت خونریزی ، تورم و ناراحتی

در ساعت ها و روز های اولیه پس از جراحی ایمپلنت دندان خونریزی ، تورم وناراحتی طبیعی است و در این مدت باید هر سه مورد کاهش یابند.اما مقدار خونریزی نرمال پس از جراحی چقدر است؟

شما در روز  اول پس از جراحی متوجه بزاق دهان قرمز رنگ می شوید.این طبیعی است و نهایتا تا دو روز ادامه خواهد داشت.اگر خونریزی ادامه داشت به دو روش می توانید با ما در ارتباط باشید:

1-مراجعه حضوری به کلینیک دندانپزشکی مدرن

2-مراجعه به قسمت ویزیت و مشاوره رایگان و آنلاین کلینیک دندانپزشکی و درخواست ویزیت آنلاین با دندانپزشک خود.

احساس ناراحتی را با مسکن های عادی از جمله ژلوفن می توان کاهش داد و در کنار آن با استفاده این دارو ها تورم نیز کاهش پیدا می کند.

برای اینکار دندانپزشک داروهای مورد نیاز را برای شما تجویز می کند.

برای کنترل تورم استفاده از یخ روی محل جراحی در 24 ساعت اولیه پس از جراحی به کاهش تورم کمک زیادی می کند.

تمام کردن دوره داروهای آنتی بیوتیک تجویز شده مهم است چرا که از بروز عفونت و شکست درمان ایمپلنت جلوگیری می کند.بعد از جراحی به سه تا چهار روز استراحت مطلق نیاز است.

2-خوردن و آشامیدن

دومین مورد برای مراقبت بعد از جراحی ایمپلنت دندان رعایت نکاتی در مورد رژیم غذایی و میوه ها می باشد.بهتر است در دو هفته اولیه در رژیم غذایی خود از غذاهای نرم استفاده کنید همچنین از خوردن غذاهای داغ و تند (دارای ادویه زیاد) اجتناب کنید.استفاده از نوشیدنی های سرد برای کم شدن تورم محل جراحی کمک می کند.

مراقبت بعد از جراحی ایمپلنت-کلینیک دندان پزشکی مدرن
مراقبت بعد از جراحی ایمپلنت-کلینیک دندان پزشکی مدرن

3-بهداشت دهان

مراقبت بعد از جراحی ایمپلنت شامل بهداشت دهان مناسب می شود.زیرا برای موفقیت آمیز بودن پروسه امری مهم به حساب می آید اما در این کار زیاده روی نکنید.

در روز اول پس از جراحی می توانید از مسواک و نخ دندان استفاده کنید ام استفاده از دهان شویه بخصوص دهان شویه های حاوی پراکسید هیدروژن را توصیه نمی کنیم.اما یک هفته بعد از جراحی می توانید از محلول نمک و آب ولرم چند بار در روز برای اینکار استفاده کنید بخصوص پس از میل کردن غذا.

مراقبت بعد ایمپلنت-کلینیک دندان پزشکی مدرن
مراقبت بعد ایمپلنت-کلینیک دندان پزشکی مدرن

4-از مشکلات احتمالی اجتناب کنید.

دو مورد اصلی شکست جراحی کاشت ایمپلنت که جز موارد مهم مراقبت بعد از جراحی ایمپلنت می باشد.آسیب به ایمپلنت کاشته بوسیله فشار بیش از حد و نیروی گاز گرفتن اضافی در محل کاشت ایمپلنت می باشد.

به همین دلیل باید از خوردن غذا های سفت و چسبنده اجتناب کنید و از جویدن غذا در محل کاشت ایمپلنت دوری کنید حتی اگر از تاج موقت مصنوعی تا پایان دوره بهبودی استفاده می کنید.

5-دندان قروچه

اگر شما دارای عادت دندان قروچه و یا فشار دادن دندان های روی یکدیگر هستید بهتر است از نایت گارد و یا سایر گترد های دندان استفاده کنید تا محافظت بلند مدت را برای سلامتی دندان های خود در برابر دندان قروچه فراهم کنید.

6-بهداشت نامناسب دهان

بهداشت ناکافی دهان و دندان از مواردی است که مراقبت بعد از جراحی ایمپلنت را برای موفقیت بلند مدت ایمپلنت دندان سخت می کند.

بلافاصله بعد از کاشت ایمپلنت ، بیمار باید دستورالعمل نظافت دندان ها را دقیق انجام دهد.شما نباید تا چند روز پس از جراحی استفاده سخت از دندان های خود داشته باشید وحداقل تا دو هفته سیگار کشیدن را به کلی کنار بگذارید.

7-همچنین:

مایعات
مایعات خنک به مقدار زیاد در اسرع وقت بعد جراحی ایمپلنت مصرف شود، 6 الی 8 لیوان آب در طول ساعات باقی‌مانده از روز بعد از عمل بنوشید.
از نی نوش برای نوشیدن مایعات استفاده نکنید زیرا ممکن است مکیدن سبب شل شدن لخته‌ی خون در محل عمل شده و سبب خونریزی می‌شود. شیر سرد بهترین منبع غذایی در طول چند ساعت پس از جراحی است، علاوه بر مایعات بدن و مواد موردنیاز اولیه برای ترمیم را در اختیار بدن قرار می‌دهد.

سیگار کشیدن
سیگار کشیدن، بهبود و ترمیم را به تأخیر می‌اندازد و سبب افزایش ناراحتی و درد می‌شود، ممکن است به خونریزی و ایجاد عفونت در محل جراحی کاشت ایمپلنت دامن زند. عامل مهم افزایش شدت و گسترش بیماری‌های لثه است.
سیگار باعث کاهش جریان خون لثه می‌شود بنابراین عمر ایمپلنت‌ها را 50 درصد کم می‌کند.

الکل
هرگز در زمان مصرف داروهای ضد درد نوشیدنی های دارای الکل مصرف نکنید، ایمپلنت درواقع یک عضو مصنوعی هست که داخل بافت استخوان و لثه کاشته شده بنابراین نسبت به دندان طبیعی بسیار آسیب‌پذیرتر است. اجتناب از رژیم غذایی خیلی سخت و رعایت بهداشت دقیق (استفاده‌ی مرتب از مسواک و نخ دندان و واترجت و.) جهت سلامت و حفظ طولانی‌مدت ایمپلنت‌ها الزامی است.

همچنین چکاپ های بعد از ایمپلنت جز موارد مراقبت بعد جراحی ایمپلنت است که باید به صورت مادام‌العمر انجام شود (تاریخ چکاپ ها پس از تحویل پروتز به این صورت می‌باشد: 3 ماه بعد از تحویل پروتز. 6 ماه بعد از چکاپ اول. یک سال بعد از چکاپ دوم و بعد از آن به فاصله یک سال). جهت چکاپ طبق تاریخ از طرف کلینیک دندانپزشکی با بیمار تماس گرفته خواهد شد.

برچسب

نوشته شده توسط dentalcenter

http://clinicmodern.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *