مزایای ایمپلنت کل دهان یا فول موس چیست؟
ایمپلنت کامل دندان

مزایای ایمپلنت کل دهان یا فول موس چیست؟

ایمپلنت کل دهان چیست؟

ایمپلنت کامل دندان یا ایمپلنت فول ماوس زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که شخصی همه دندان های خود را از دست داده باشد. ایمپلنت کامل دهان یا دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت می تواند گزینه مناسبی برای جایگزینی دندان های از دست رفته او باشد. از جمله مزایای ایمپلنت کل دهان یا همان ایمپلنت فول موس می توان به پشتیبانی یک دست دندان کامل توسط ایمپلنت ها اشاره کرد.

 

مزایای ایمپلنت کل دهان یا ایمپلنت فول موس چیست؟

ایمپلنت های دندانی علاوه بر جایگزینی دندان های از دست رفته عملکرد و زیبایی مانند دندان های طبیعی به همراه خواهند داشت. پل کامل دندانی بر پایه ایمپلنت یا دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت می تواند طول عمر زیادی داشته باشد. این نوع از جایگزین های راحت تر از دندان مصنوعی متحرک در دهان نگه داشته می شوند و آستانه خستگی جویدن شخص را نیز افزایش می دهند.
همچنین با استفاده از ایمپلنت فول موس یا ایمپلنت کل دهان از طریق ایمپلنت ها از استخوان های فک پشتیبانی به عمل آمده و دچار تحلیل نمی شوند. در حالی که  در دندان مصنوعی های متحرک به علت نبود نیروی وارده به فک، استخوان تحلیل می رود. ایمپلنت ها در استخوان فک با آن ادغام شده و باعث سلامت استخوان می شود. در موارد دیگر ایمپلنت ها می توانند زیباتر و همچنین از لحاظ رعایت بهداشت راحت تر از دندان مصنوعی متحرک نگه داری می شوند. مزایای ایمپلنت کل دهان نسبت به دندان مصنوعی بسیار بیشتر است.

 

ایمپلنت چگونه قرار داده می شود؟

در ابتدا ایمپلنت ها که مانند پیچ های استوانه ای شکل هستند در استخوان فک قرار داده می شوند، بعد از 2 الی 6 ماه (بسته به نوع استخوان شخص)، ایمپلنت و استخوان فک شروع به ادغام با یکدیگر می کنند تا شرایط لازم برای قرارگیری روکش دندان فراهم شود، در طول این مدت روکش موقت برای خالی نبودن محل ایمپلنت قرار داده می شود، اغلب، مرحله دوم انجام می شود تا از پوشیده شدن محل ایمپلنت توسط لثه جلوگیری شود، به این منظور از کلاهک هیلینگ استفاده می شود تا فرم دهی لثه به منظور قرارگیری روکش انجام شود. بعضی از سیستم های ایمپلنتی نیز به هیلینگ احتیاج ندارند، زیرا این ایمپلنت ها بخش چسبیده به ایمپلنت دارند که به عنوان پایه روکش در نظر گرفته می شود.

مزایای ایمپلنت کل دهان یا ایمپلنت فول موس یا ایمپلنت کامل دهان
هلینگ اباتمنت


در نهایت پل های دندانی بر پایه ایمپلنت یا دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت بر روی پایه های متصل به ایمپلنت یا همان اباتمنت چسبانده می شوند.و در مدت کوتاهی شما می توانید با اعتماد بنفس لبخند بزنید ، غذا بخورید یا صحبت کنید، شرایط کاشت و استفاده از روش های مختلف در افراد متفاوت است.

این پست دارای یک نظر است

  1. فرشيد ريحانى

    ده دوازده سال پيش از ايمپلنت استرامن استفاده كردم حاليه به تدريج لق شده و بعضى هم شكسته.
    براى تجديد آن چه بايد كرد؟

دیدگاهتان را بنویسید