وقتی می خندید، آیا احساس می کنید موقع لبخند مقدار زیادی از بافت لثه پیدا می شود . لبخند لثه ای می تواند اثر منفی بر زیبایی لبخند داشته باشد.ولی می توان از طریق روش های مختلف لبخند لثه ای را اصلاح کرد.دو روش  معمول برای اصلاح لبخند لثه ای وجود دارد.

1)افزایش طول تاج دندان

2)پایین آوردن لب

لبخند لثه ای چیست؟

وقتی بافت لثه شخص بیش از حد نمایش داده می شود و دندان ها بیش از حد توسط بافت لثه پوشیده شده باشند طوریکه کوتاه به نظر برسند،لبخند لثه ای خواهیم داشت .همچنین اگر ماهیچه ای که وظیفه کنترل حرکت لب بالا را بر عهده دارد بیش از حد فعال باشد ، و باعث شود لب بالا بالاتر از حد معمول قرار بگیرد، در این مواقع بافت لثه بیش از حد نمایان می شود.خط لبخند یا ناحیه زیبایی یا دندان هایی که هنگام لبخند شما نمایش داده می شوند، به فاکتورهای مختلفی بستگی دارند:

  • شکل و سایز لب ها
  • ماهیچه های صورت شما
  • شکل دندان های شما
  • بافت لثه

لبخندی استاندارد است که حداقل مقدار بافت لثه را نمایان کند . مقدار بافت لثه در هنگام لبخند باید مقدار بهینه ای داشته باشد.افراد با لبخند لثه ای معمولا لبخند خود را غیر جذاب حس می کنند و اغلب تمایلی به لبخند زدن ندارند .همچنین در مواردی جدی تر ممکن است در غذا خوردن مشکلاتی ایجاد شود  که در طی مدت طولانی باعث بروز عوارضی نیز شود.

اصلاح لبخند لثه ای :

اگر شخصی لبخند لثه ای داشته باشد با مراجعه به دندانپزشک می تواند آن را بررسی کند و سپس با روش مناسب درمان کند.دوروش مناسب برای درمان لبخند لثه ای وجود دارد ، یک روش افزایش طول تاج است که با بالابردن لثه، طول تاج افزایش پیدا کرده و لثه شخص هنگام خنده نمایان نمی شود.در روش دیگر بخشی از بافت بالای لثه به بخش پایین لب بالا متصل می شود تا هنگام خنده، لب کلفت تر به نظر برسد و روی لثه را پوشانده و از نمایان شدن آن جلوگیری می کند.

دیدگاهتان را بنویسید