هیلینگ ایمپلنت چیست؟
کاشت ایمپلنت دندان

هیلینگ ایمپلنت چیست؟

هیلینگ ایمپلنت چیست ؟

امروزه به‌جای دندان کشیده شده بیشتر از ایمپلنت استفاده می‌کنند. هیلینگ های متصل به ایمپلنت دندان، سیلندرهای فلزی گنبدی شکل هستند که در بالای لثه قرار گرفته اند و دارای ارتفاع 2تا 10 میلی متر هستند و از آلیاژهای تیتانیوم یا خود تیتانیوم تشکیل شده اند. ایمپلنت دندان و کاربرد هیلینگ در جراحی بسیار مهم واقع شده است.

مزایای بستن هیلینگ ایمپلنت چیست ؟

در این بخش با مزایای بستن هیلینگ دندان بیشتر آشنا می‌شوید. این هیلینگ‌ها بر روی ایمپلنت دندان قرار داده می‌شوند، تا قسمت فوقانی آن را از محیط بیرون و آلودگی‌ها در امان نگه دارد. هیلینگ های ایمپلنت باعث حفظ سلامتی و مدیریت بافت نرم (لثه) می‌شوند، و شکل و فرم خاصی را به لثه می‌بخشند و تقریبا مانند دندان طبیعی به نظر می‌رسند. شکل و اندازه نهایی روکش ایمپلنت از طریق هیلینگ تعیین می‌شود زیرا شکل و فرم خاصی را به لثه می‌بخشد، هیلینگ ها بعد از جراحی ایمپلنت استفاده می‌شوند، این هیلینگ ها از رشد لثه بر روی ایمپلنت جلوگیری می‌کنند.

هیلینگ های ایمپلنت دندان طول و قطر متفاوتی دارند که کاربرد آن‌ها در بهبودی متفاوت می‌باشد. هیلینگ های ایمپلنت طی دو مرحله جراحی قرار داده می‌شوند، اگر کاشت ایمپلنت دارای دو مرحله باشند، بعد از مرحله بازسازی استخوان کاور اسکرو از روی ایمپلنت برداشته‌شده و هیلینگ بر روی آن قرار داده می‌شود، بعد از دوهفته هیلینگ برداشته‌شده و مرحله آخر درمان انجام می‌شود، در نوع دوم جهت جلوگیری از رشد لثه اطراف ایمپلنت هیلینگ قرارداد می‌شود. متریال به‌کاربرده شده در هیلینگ های ایمپلنت: پلی اکسید متیلین، فلز تیتانیوم، زیرکونیا.

ایمپلنت دندان و کاربرد هیلینگ
ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان و کاربرد هیلینگ

بعضی از این مزایا عبارتند از:  هیلینگ های ایمپلنت به مشخص شدن محل نهایی قرارگیری ایمپلنت دندان کمک می‌کنند. اجازه‌ی افزایش زیبایی ظاهری را به ایمپلنت می‌دهند زیرا هیلینگ باعث شکل‌گیری طبیعی لثه پس از جراحی ایمپلنت می‌شوند. همچنین همان‌طور که گفته شد با استفاده از هیلینگ محل دقیق ایمپلنت قابل‌نمایش می‌باشد.

تهیه شده در گروه کلینیک دندانپزشکی مدرن

دیدگاهتان را بنویسید