عوارض ایمپلنت فوری و آگاهی از مشکلات این روش ایمپلنت دندان می تواند برای متقاضیان این نوع درمان، مفید و کاربردی باشد. ایمپلنت فوری یکی از انواع روش های درمان ایمپلنت دندان است که ‌درآن یک تاج موقتی، اندکی پس از جای گذاری ایمپلنت در استخوان فک، روی ایمپلنت قرار می ‌گیرد. این تاج موقتی صرفا برای زیبایی لبخند است تا زمانی که تاج دائمی آماده و جایگزین آن شود. این روش درمانی نیز همانند روش های دیگر می تواند عوارض و مشکلاتی را به همراه داشته باشد، که ما در این مقاله قصد داریم به این موارد بپردازیم.

عوارض ایمپلنت فوری

 

انواع مشکلات و عوارض ایمپلنت فوری

برای انجام ایمپلنت فوری نکات و شرایطی وجود دارد که باید فرد بیمار دارای آن شرایط نباشد زیرا ممکن است پس از اتمام مراحل شخص دچار مشکلاتی و عوارضی شود .

که در زیر به چند نمونه از این شرایط اشاره میکنیم

1

برای شروع مراحل ایمپلنت فوری حتما باید دندان های مجاور بسیار سالم باشد و استحکام آن هال توسط پزشک تایید شود در غیر این صورت ممکن است نتیجه ی مطلوبی پیش نیاید .

یکی از وارضی ممکن است فرد بعد از ایمپلنت به آن دچار شود آسیب دیدن دندان های مجاور است در صورتی که از استحکام کافی برخورد دار نباشند .

2

کاشت دندان فوری معمولا برای فک فوقانی توصیه نمی شود زیرا تراکم استخوان در فک فوقانی کم است و همچنین استخوان فک فوقانی از استحکام کمتری برای حمایت از کاشت فوری دندان به روش ایمپلنت فوری برخوردار است و در صورت انجام ممکن است فک بالایی بیمار استحکام مناسب را نداشته باشد .

3

یکی از عوارضی که فرد میتواند بعد از ایمپلنت به آن دچار شود عفونت لثه و اطراف دندان ایمپلنت شده است . عفونت ها در طولانی مدت منجر به بروز برخی خطرات دیگر خواهند شد. برای جلوگیری از عفونت یا عدم بروز مشکلات مشابه، لازم است که فردی که کاندید انجام ایمپلنت فوری می شود از لحاظ سلامت دهان و لثه دارای وضعیت خوبی باشد.

4

اگر فرد بیمار سیگاری باشد یا سیستم بدنی ضعیفی داشته باشد این دلایل باعث عدم افزایش تطبیق پذری ایمپلنت و موجب افزایش طول درمان و زمان بهبود شما می شود. در صورتی که شما از مشروبات الکلی و سیگار به طور مداوم استفاده می کنید، خطر مرگ سلول های استخوانی را حتی بعد از جراحی افزایش می دهید، در نتیجه فرآیند درمان ایمپلنت فوری دندان شما دچار مشکل و اختلال می شود.

5

یکی دیگر از مشکلات و عوارض ایمپلنت فوری دندان، حساسیت بالای این نوع درمان می باشد که سبب می شود بیمار را وادار به حفظ مداوم بهداشت دهان و دندان نماید.

در صورتی که بعد از ایمپلنت بهداشت دهان رعایت نشود به علت حساس بودن ایمپلنت ممکن است نتایج مطلوبی نداشته باشد .

 

عوارض ایمپلنت فوری

 

نکته مهم

لازم به ذکر است مشکلات و عوارض گفته شده در این مقاله مشکل جدی محسوب نمیشود و در صورتی که بیمار شرایط خود را قبل از آغاز درمان، نزد دندانپزشک به دقت بررسی نماید و پس از درمان فوری ایمپلنت نیز مراقبت های لازم را به عمل آورد، هیچکدام از عوارض و مشکلات فوق برای وی به وجود نخواهند آمد.

 

تهیه شده در گروه کلینیک دندانپزشکی مدرن

 

دیدگاهتان را بنویسید