قیمت ایمپلنت دندان در کلینیک دندانپزشکی مدرن

کلینیک دندانپزشکی مدرن تازه های دندانپزشکی قیمت ایمپلنت دندان در کلینیک دندانپزشکی مدرن
توضیحات دکتر برزویی در رابطه با قیمت ایمپلنت دندان

تازه های دندانپزشکی

قیمت ایمپلنت دندان در کلینیک دندانپزشکی مدرن

ارسال شده توسط dentalcenter

قیمت ایمپلنت دندان

قیمت ایمپلنت دندان و سوال درباره کم و کیف و علل تفاوت  آن، یکی از دغدغه های اصلی شما عزیزان در زمینه سوالات مربوط به ایمپلنت دندان می باشد.

برنامه‌ی امروز استیج را به احترام شما ضبط می‌کنم به احترام شمایی که بارها از من پرسیدین قیمت ایمپلنت دندان به چه فاکتورهایی بستگی دارد و چرا این هزینه در مراکز مختلف درمانی با هم متفاوت است و آیا این تفاوت هزینه روی کیفیت کار تاثیر دارد یا خیر؟ امروز زمان آن رسیده که پاسخ سوال هایتان را دریافت کنید.

نکات مهم درباره قیمت ایمپلنت دندان 

اولین موضوعی که در رابطه با ایمپلنت باید به آن اشاره‌کنم این است که خاطرتان باشد که شما یک کار تخصصی را دریافت می‌کنید و پشت سر یک تخصص سال‌ها تحصیل، مشقت و زحمت وجود دارد ضمن اینکه این تخصص فقط یک دانش نیست. آن دانش اگر به‌تنهایی برای شما اعمال شود کارایی ندارد باید آن تخصص با یک مهارت خاص برای شما اجرا شود. واقعا چه کسی می‌تواند روی تخصص و مهارت قیمت بگذارد و هزینه‌ی آن را تعیین کند. ارزش خیلی بالا است و قیمتی نمی‌توان برای آن تعیین کرد.

اما برای اینکه شما عزیزان بتوانید از این خدمات استفاده کنید باید آن را به یک عدد ریالی تبدیل کنیم و در قبال آن‌یک هزینه از شما دریافت شود اما اینجا می‌توانیم مقایسه کنیم زمانی که شما به یک فرد مراجعه می‌کنید برای گرفتن خدمات آن فرد دانش، تخصص و مهارت‌هایش محدود است. اما زمانی که شما به یک گروه تخصصی مراجعه کنید با جمع شدن تخصص‌های مختلف کنار هم و مهارت‌های مختلف شما می‌توانید از برایند این نیروها استفاده کنید که می‌شود یک بازوی قدرتمند تخصصی و مهارتی.

اینجا شما درواقع دارید خدماتتان را از یک گروه دریافت می‌کنید و آن مهارت و تخصص بین این گروه تقسیم می‌شود خدمات بهتری می‌توانید دریافت کنید. کار ایمپلنت از آن قسمت عمده جراحی و پروتز تشکیل‌شده و هرکدام از این‌ها مراحل خاص خودش را دارد. خود پروتز ایمپلنت شامل مراحل کلینیکی و لابراتواری هست که ممکن است که کسانی مراحل کلینیکی شمارا انجام دهند و در لابراتوار هم ممکن است عده‌ای از افراد متخصص این کار برای شما کار انجام دهند. لابراتوارها هم به‌صورت تخصصی و غیرتخصصی وجود دارند.

بد نیست بدانید:

لابراتوارهایی که کارهای عمومی دندانپزشکی را انجام می دهند ممکن است تسلط زیادی در مورد پروتزهای ایمپلنت که کاملا تخصصی هستند نداشته باشد اما بعضی از لابراتوارها هستند که بسیار تخصصی عمل می‌کنند  و وقتی شما واردشان می‌شوید یک خط تولید را مشاهده می‌کنید که هر مرحله از کار یک عده‌ به خصوصی انجام می‌دهند ولی تمرکز بر روی یک مرحله باعث می‌شود که آن مرحله با دقت  بالایی انجام شود.

بنابراین اینکه چه لابراتواری برای شما کار انجام می‌دهد مسلما روی کیفیت کار شما تاثیر دارد و در هزینه شما هم تاثیر دارد. فاکتور دومی که باید به آن اشاره‌کنم فاکتور قطعات ایمپلنت است ما برای به دست آوردن قطعات ایمپلنت باید  هزینه کنیم و آن قطعات را خریداری کنیم. ایمپلنت از قطعات مختلفی تشکیل‌شده که بعضی از این قطعات دردهان شما قرار است به‌طور ثابت قرار بگیرد و جایگزین بافت‌های ازدست‌رفته‌ دندانتان می‌شود. بعضی از این قطعات به‌مرور در طی جلسات درمانی شما باز و بسته می‌شوند و دندان‌پزشک از این طریق روند درمان شمارا پیش می‌برد و آن قطعات موقتی هستند اما به‌هرحال برای خریداری این قطعات باید هزینه پرداخت شود.

مثلا یکی از این قطعات که اباتمنت نام دارد و جای تاج ازدست‌رفته‌ دندان شما را پر می‌کند ازنظر ارتفاع ناحیه‌ی تاجی و ارتفاع ناحیه لثه‌ای ازلحاظ نحوه‌ی اتصالش با آن قسمت زیرین و نحوه‌ی اتصالش به پروتزی که بعدا روی آن قرار می‌گیرد زاویه و قطر آن از همه‌ی این جنبه‌ها انواع مختلفی دارد و بسیار متنوع است. برای اینکه ما تمام این هارا خریداری کنیم و اونی را استفاده کنیم که برای ایمپلنت شما در ناحیه‌ای که قرار دارد با شرایطی که قرارگرفته مناسب‌ترین حالت را ایجاد کند و بهترین کیفیت را به شما بدهد باید به‌هرحال هزینه پرداخت شود.

دکتر ندا برزویی مدیر بخش درمان کلینیک مدرن
دکتر ندا برزویی مدیر بخش درمان کلینیک مدرن

کلینیک دندانپزشکی مدرن شرایطی را فراهم کرده است برای کاشت ایمپلنت دندان به صورت اقساطی برای دوستانی که به این جراحی نیاز دارند اما به دلیل هزینه درمان نمی توانند مبلغ آن را به صورت یکجا تهیه کنند.

دلایل تفاوت قیمت ایمپلنت دندان

برندهای مختلف قطعات قیمت‌های مختلفی دارد. یکی از آن سوالات این است که چرا تفاوت قیمت ایمپلنت دندان وجود دارد. شما فرض کنید یک ایمپلنتی در یک کشوری ساخته می‌شود که ازلحاظ صنعتی خودش را به دنیا ثابت کرد و پیشینه‌ی خیلی خوبی دارد و همیشه تولیداتش محصولاتش در دنیا معروف به این شدند که با استانداردهای جهانی می‌خوانند و بسیار کیفیت بالایی دارند فرض کنید که ایمپلنت سال‌ها است که دارد تولید می‌شود و این کمپانی یک آزمایشگاه بسیار بزرگ دارد که مجهز به تجهیزات خیلی ویژه و متخصصانی که آنجا حضور دارند برای اینکه سال‌به‌سال بازخورد ایمپلنت‌هایی که مصرف‌شده توسط بیماران می‌گیرند این هارا روی نمودار می‌آورند نقطه‌ضعف و قدرتشان را بررسی می‌کند.

ایمپلنت و قطعاتشان را تحت تست‌ها و آزمایشات مختلفی قرار می‌دهند و مرتبا نقاط ضعف خود را ارتقا میدهند و در طراحی‌های خود مسائلی را می‌گنجانند که درواقع به ارتقاء کیفیت کمک می‌کند. خب وقتی شما بعد از 30سال پیشینه می‌آیید و این قطعه ایمپلنت را خریداری می‌کنید مسلما باید هزینه‌ی بیشتری را پرداخت کنید نسبت به ایمپلنتی که در یک شرکت تولید می‌شود که شاید کشور سازنده ازلحاظ صنعتی به‌اندازه آن کشور اول مطرح نباشد و آن کمپانی سازنده خیلی دقت نظری به‌اندازه‌ی کشور اول برای ارتقای کیفیت نداشته باشد مثلا پیشینه‌ی تولید آن 5 سال باشد و مسلما این دو ایمپلنت باهم تفاوت قیمت دارند و مسلما تفاوت کیفیت هم وجود دارد.

توجه کنید:

اما باز این سوال پیش می‌آید که ما وقتی به دندان‌پزشک مراجعه می‌کنیم چه ایمپلنتی را از آن درخواست کنیم؟ باید اطلاع داشته باشیم که ایمپلنت در ایران ویژگی‌های خاص خودش را دارد. ایران هم مثل هر کشور دیگری قوانین، ضوابط بین‌المللی، سیاسی، اقتصادی خودش را دارد بنابراین ما برای واردکردن قعات ایمپلنت به کشور خود یک ضوابطی داریم . گاهی اوقات شرکت‌های واردکننده محدودیت‌هایی برای واردکردن قطعات دارند به همین خاطر تنوع قطعات را در دسترس ندارند.

فرض کنید شما به ما مراجعه می‌کنید و میگویید من مشکل مالی ندارم بهترین و گران‌ترین برند را برای من استفاده کن، الزاما دندان‌پزشک شما نمی‌تواند با آن گران‌ترین برند، بهترین کیفیت را به شما دهد چون شاید آن برند در ایران پشتیبانی خوبی نداشته باشد و آن قطعات توسط آن شرکت تامین نشود بنابراین یکی از مسائلی که پیش می‌آید ممکن است شما خیلی معطل شوید برای اینکه آن قطعه موردنظر شما دیر به دست ما می‌رسد و شرکت برای تهیه آن زمان زیادی را می‌گیرد.

یا اینکه شرکت به ما می‌گوید فقط این تعداد قطعات راداریم و دندان‌پزشک شما مجبور می‌شود که از بین قطعاتی که وجود دارد یکی را انتخاب کند که شبیه‌تر باشد به آن چیزی که مدنظرش است بنابراین زمانی که شما از آن ایده آل فاصله می‌گیرید کیفیت کار شما هم تحت تاثیر قرار می‌گیرد بنابراین شما دست دندان‌پزشکتان را باز بگذارید تا از برندی برای شما استفاده کند که بتواند تمام قطعات شمارا به‌راحتی تهیه کند و به شما بهترین کیفیت را بدهد.

نتیجه این که:

درواقع دو فاکتور برای کالاها و مواد  دندانپزشکی خیلی مهم هستند اگر این دوتا فاکتور وجود داشته باشد ما با خیال راحت می‌توانیم از تجهیزات استفاده کنیم .یکی استاندارد سازمان جهانی غذا و دارو است که این استاندارد خیال مارا راحت می‌کند که این تجهیزاتی که استفاده‌شده با بدن انسان کاملا سازگاری دارد و به بافت‌های بدن آسیب نمی‌رساند و دومین استاندارد انجمن دندان‌پزشکان آمریکا است که اگر که آن استاندارد روی کالایی وجود داشته باشد ما خیالمان راحت است که ازلحاظ تکنیکی و دندانپزشکی می‌توانیم به آن مواد اعتماد کنیم.

بنابراین اگر دندان‌پزشک شما از برندی استفاده می‌کند که این دو استاندارد را دارد خیالتان راحت باشد که شما کیفیت خوبی را دریافت خواهید کرد.نکته‌ی سوم در مورد هزینه ایمپلنت و فاکتور سومی که در هزینه‌ی ایمپلنت تاثیر می‌گذارد درواقع خدمات جانبی و آن خدمات ویژه‌ای که از یک مجموعه برای شما در نظر گرفته‌شده. شاید شما آن خدمات را نبینید و متوجه آن نشوید اما افرادی وجود دارند که در مجموعه زحمت می‌کشند تا شما خدمات بهتری را دریافت کنید.

نوشته شده توسط dentalcenter

http://clinicmodern.com

2 دیدگاه برای“قیمت ایمپلنت دندان در کلینیک دندانپزشکی مدرن

  1. ضمن تشکر از توضیحات مفصل شما ، بنده متوجه نشدم که اینکه چندین مرتبه تکرار بر هزینه کردید ،ولی بازم نگفتید ،هرعدد ایمپلنت ،بعد از کاشت و درمان چه مبلغی به خودش اختصاص میدهد،

    1. وقت بخیر دوست عزیز
      طبق درخواست های شما قسمت دوم قیمت ایمپلنت در این هفته منتشر خواهد شد.
      با ماهمراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *