کاشت ایمپلنت با تکنیک نویگیشن (navigation)
کاشت ایمپلنت با تکنیک جدید

کاشت ایمپلنت با تکنیک نویگیشن (navigation)

کاشت ایمپلنت با تکنیک نویگیشن به این معنی است که مکان دقیق جای گذاری ایمپلنت ابتدا در کامپیوتر به‌صورت سه‌بعدی قبل از شروع پروسه درمان شبیه‌سازی می‌شود، در این هنگام یک الگوی راهنما توسط کامپیوتر تولیدشده که می‌تواند موقعیت ایمپلنت شبیه‌سازی‌شده توسط کامپیوتر را به الگوی واقعی تبدیل کرده و با دقت و ایمنی بالا در استخوان فک بیمار جای گذاری می‌شود.

مزایای کاشت ایمپلنت با تکنیک نویگیشن

1- موقعیت مکانی بسیار دقیق ایمپلنت (جای گذاری ایمپلنت با دقت زیاد در محل موردنظر )
2- حفاظت از ساختارهای حساس دندان‌های اطراف( اعصاب، رگ‌های خونی و …) در منطقه درمان
3- بهبود سریع زخم به علت استفاده از تکنیک‌های حداقل تهاجمی (ایمپلنت بدون جراحی)
4- استفاده بهینه از استخوان فک موجود
5- زیبایی به سایر زیاد ظاهر ایمپلنت به دلیل موقعیت دقیق مکانی ایمپل

تعیین شکل و موقعیت مورد نظر دندان

در ابتدا تکنسین دندان‌پزشک فرم جدید از دندان را بر روی یک مدل موم شده آماده می‌کند، در این هنگام درخواست‌های بیمار نیز در مورد شکل ظاهری در نظر گرفته‌شده و قبل از شروع درمان می‌توان از طریق شبیه‌سازی آن را مجسم کرد.

کاشت ایمپلنت با تکنیک نویگیشن
کاشت ایمپلنت با تکنیک نویگیشن

اسکن الگو و اشعه ایکس سه بعدی

در این قسمت موم کپی می‌شود و این کپی به‌عنوان الگویی که بیمار در دهان خود می‌گذارد توسط اشعه ایکس نمونه‌برداری می‌شوند، و بنابراین طراحی جدیدتری از دندان توسط تصویر اشعه ایکس قابل‌مشاهده است. موقعیت ایمپلنت به‌طور مجازی روی کامپیوتر برنامه‌ریزی‌شده است و وضعیت دندان که به‌تازگی طراحی‌شده در تصویر سه‌بعدی قابل‌مشاهده است و به‌عنوان یک راهنما عمل می‌کند.این موقعیت به الگویی جهت قرارگیری ایمپلنت در فک تبدیل می‌شود. در این هنگام جراح ایمپلنت، الگوی مجازی طراحی‌شده ایمپلنت را به الگوی واقعی جهت سوراخ کردن موقعیت فک و قرار دادن ایمپلنت در جایگاه تبدیل می‌کند بنابراین ایمپلنت‌های دندانی دقیقا درجایی قرار داده می‌شوند که در آینده قرار است روکش دندان( دندان جدید) در آن جا قرار بگیرد. تولید روکش( پروتز) ایمپلنت بعد از مرحله درمان ایمپلنت‌های دندانپزشکی، پروتز اولیه تولید و جای گذاری می‌شود. پروتز یا روکش اولیه موقت است و تا جای گذاری روکش ثانویه ممکن است بر روی پایه ایمپلنت قرار بگیرد.

این پست دارای 2 نظر است

 1. خالد پاکیزه

  باسلام و عرض ادب
  می خواستم هزینه ایپملنت را بدونم
  در ضمن هزینه روکش دندان ها با ایپملنت حساب میشه یا نه
  ممنونم

  1. mahdieh mahmodi

   سلام دوست عزیز وقتتان بخیر
   در صورت تمایل برای اطلاع از قیمت ها لطفا با شماره های 77911111-77908080تماس بگیرید تا مشاورین مجموعه اطلاعات کامل را در اختیارتون قرار دهند.

دیدگاهتان را بنویسید