لمینت بدون تراش دندان یا لومینیرز دندان چیست؟

کلینیک دندانپزشکی مدرن زیبایی دندان لمینت بدون تراش دندان یا لومینیرز دندان چیست؟
همه چیز درباره لمینت دندان

زیبایی دندان

لمینت بدون تراش دندان یا لومینیرز دندان چیست؟

ارسال شده توسط dentalcenter

لمینت بدون تراش دندان چیست؟

لمینت بدون تراش دندان پوششی هم رنگ دندان از جنس کامپوزیت ، سرامیک یا چینی می باشد که روی دندان قرار می گیرد و آسیب های دندانی نظیر؛ تغییر رنگ های  دندانی، ترک ها و شکستگی ها ، نافرمی ها و مشکلات دندانی دیگر را پوشش داده و مخفی میکنند.

خصوصیات لمینت بدون تراش دندان چیست؟

 • این مواد در عین نازکی و زیبایی،  رنگی بسیار طبیعی و استحکامی فوق العاده دارند.
 •  به علت فرمول و ساختار ویژه ای که دارند، تطابق آنها با دندان ها بسیار بالاست.
 •  ضریب انبساط حرارتى نزدیکی به ساختار دندانى دارند که احتمال جدا شدن و شکستن آن را به حداقل ممکن مى رساند.
 • این لمینت ها دارای خاصییتی هستند که سبب می شود رنگ نگیرند و بر خلاف کامپوزیت ها، محدودیتی در خوردن و نوشیدن مواد رنگ دار ایجاد نمی کنند.
 • نیاز به تراش دندان ندارند، در نتیجه آسیبی به دندان نمی زنند و برگشت پذیرهستند. به این معنا که اگر لمینت دچار مشکلی شود، دندان زیر آن نیز به خطر نمی افتد و میتوان با برداشتن لمینیت،  آن را به ظاهر قبلی خود برگرداند.
 •  این روش وقت کمتری از شما و دندان پزشک می گیرد و شما مجبور نخواهید بود ساعت ها روی یونیت دندان پزشکی دراز بکشید.

یکی از بهترین روش ها برای سفید کردن و مرتب کردن دندان ها انجام لمینیت دندان است. زیبایی دندان ها و داشتن خط لبخند زیبا این روزها دغدغه بسیاری از افراد شده است. در دندانپزشکی زیبایی متد و روش های گوناگونی وجود دارد تا خط لبخند زیبا برای شما به ارمغان اید و البته هر کدام از این روش های موجود با توجه به شرایط دهان دندانی افراد برای گروهی از بیماران مناسب میباشد.

لومینیرز دندان

فرآیند لمینت بدون تراش دندان چگونه است؟

لمینت ها یا به صورت مستقیم روی دندان گذاشته می شوند، یا پس از تراش دندان، از دندان قالب گرفته شده و لمینت در لابراتوار ساخته شده و سپس روی دندان قرار می گیرد. در سال های اخیر هنگام فرآیند لمینت دندان، اجتناب از تراش دندان، امکان پذیر نبود. اما امروزه با پیشرفت علم دندانپزشکی وتولید مواد دندانی جدید اعم  ازسرامیک های دندانی نازک و بادوام، فرآیند دندانپزشکی زیبایی دچار تحولات عظیمی شده و دیگر برای  اجرای فرآیند لمینت دندان، تراش بافت اصلی دندان الزامی نیست.

چرا لمینت بدون تراش دندان؟

بسیاری از افراد هستند که از تراش دادن دندان های خود هراس دارند. گاهی نیزمنطقی نیست که برای مشکلات جزئی دندان، آن را تراش داد. لمینت بدون تراش دندان، امکانی جدید برای درمان نوع از دندانهاست. درگذشته راه حلی جز تراش دندان ها قبل از گذاشتن لمینت های سرامیکی یا کامپوزیت وجود نداشت. چون این مواد ضخامتی دارند که باید با تراش دندان جبران شود تا دندان ها خیلی بیرون زده تر از حالت طبیعی خود به چشم نیایند.  پس نکته کلیدی در ضخامت مواد به کار رفته است.اما با نازک کردن کامپوزیت ها یا سرامیک ها، دوام آنها نیز پایین آمده و به سرعت دچار شکستگی می شوند. ناگزیر، دندانپزشکان ناچار به تراش قسمتی ازسطح دندان بودند تا حجم مناسبی از کامپوزیت یا سرامیک را بتوان در فرآیند لمینت دندان استفاده کرد.

در سال های اخیر، شرکت DenMat آمریکا، سرامیک های جدیدی با خواص فیزیکی بهتر ارائه کرد، که می تواند در ضخامت بسیار کمتری استحکام و زیبایی فوق العاده ای را برای دندان های شما تضمین کند و شما را از شر تراشیدن دندان هایتان خلاص کند. این سرامیک ها داراى ساختارى می باشند که با کریستالهاى نانو تقویت شده اند. این محصول که لمینت دندان بدون تراش  نام دارد. به  لومینیر(lumineer) نیز معروف است.

لمینت بدون تراش دندان

تراش دندان چه مشکلاتی را به همراه دارد؟

بافت دندان، بافت بسیار با ارزشی است که هیچ ماده ترمیمی و جایگزینی نمیتواند با آن قابل مقایسه باشد. پس باید سعی کنیم تا آنجا که ممکن است، با محافظت و مراقبت از دندان های خود، آنها را تحت تراش و تغییر قرار ندهیم. توجه داشته باشید، که در فرآیند لمینت دندان، اگر در سال های آینده مشکلی برای لمینت دندان شما به وجود بیاید، دندانی که تراش خورده را نمی توان به حال خود رها کرد و باید لمینت ها را اگر قابل ترمیم باشند، ترمیم کرده و در غیراین صورت، آن را با لمینت های جدید تعویض کرد. این درحالی است که استفاده از لمینت بدون تراش دندان سبب می شود حتی با برداشتن لمینت ها در آینده، بافت دندان  شماکاملا سالم و دست نخورده باقی بماند.

مزیت لمینت بدون تراش دندان چیست؟

لمینت بدون تراش دندان که لومینیرنیز نامیده می شود، در طی دو جلسه روی دندان ها قرار می گیرد. در جلسه اول، فرآیند قالب گیری انجام شده و در جلسه ی دوم لومینیرهای آماده شده روی دندان قرار میگیرند. لمینت دندان بدون تراش به بیحسی نیاز ندارد، رنگ و جنسی بسیار طبیعی دارد و از استحکام فوق العاده ای نیز برخوردار می باشد. رنگ پذیر نیستند و درصورت رعایت نکات توصیه شده توسط دندانپزشک،  دوام و طول عمری بیشتر دارند.

لمینت بدون تراش دندان کدام عیوب دندانی را بهبود می بخشد؟

 • لمینت دندان می تواند تغییررنگ های دندانی که با راه های محتاطانه تری همانند؛ جرم گیری و بلیچینگ رفع نشده اند را به خوبی برطرف کند.
 • لمینت دندان میتواند برخی نامنظمی های جزئی دندانی را بدون نیاز به ارتودنسی درمان کند.
 • لمینت دندان می تواند فواصل اندک بین دندانی را رفع کند و زیبایی را افزایش دهد.
 • لمینت دندان می تواند دندان لب پر شده، ترک خورده و یا شکسته را به خوبی ترمیم کند.
 • لمینت دندان بد شکلی های دندانی ( مانند کوتاهی دندان ها ) را به خوبی اصلاح می کند و میتواند لبخندی ایده آل برای فرد ایجاد کند.

مزایای لمینت بدون تراش دندان نسبت به سایر روش ها  چیست؟

 • استحکام بالا همانند دندان طبیعی
 • رنگ و شفافیت طبیعی مانند دندان طبیعی
 • چسبندگی فوق العاده به دندان، به دلیل نصب روی بافت مينای دندان
 • عدم رنگ پذیری
 • طول عمری حدود 20 سال
 • عدم نیاز به تراش دندان و سالم باقی ماندن و عدم حساسیت دندان ها
 • در طی دو جلسه کوتاه انجام می شود
 • بدون هرگونه درد می باشد و نیازی به آمپول بی حسی ندارد

آیا لمینت بدون تراش دندان برای همه افراد مناسب می باشد؟

بعضی از مشکلات دندانی مانند شیب نامناسب دندان ها یا دندان هایی که از ابتدا و به طور مادرزادی یا اکتسابی دچار بیرون زدگی می باشند، لمینت های با تراش دندان گزینه های مناسب تری هستند. همچنین برای اصلاح نامنطمی ها و چرخش های جزئی دندانی عموما نیاز به اندکی تراش دندانی خواهد بود. در غیر این صورت و در صورتی عدم وجود مشکلات بالا، فرد می تواند از لمینت بدون تراش دندان استفاده کند. 

لمینت بدون تراش دندان

مراحل انجام لمینت بدون تراش

در لمینت دندان بدون تراش تنها به ۲جلسه حضور بیمار در مطب دندان پزشک نیاز است. ابتدا از تمامی دندانهای بیمار در جلسه اول یک قالب کلی و دقیق گرفته می شود، سپس در جلسه دوم پروتز ساخته شده و تحویل داده می شود.

 • جلسه اول برای قالب گیری ازدندان ها و ارسال قالب به لابراتوار می باشد. و2 الی ۴ هفته بعد لمینت ها در بسته بندی مخصوص همراه با کارت گارانتی به مطب  ارسال می شوند.
 • جلسه دوم برای نصب لمینت ها روی دندان ها با مواد مخصوص توسط دندانپزشک می باشد.

لمینت دندان

کلینیک دندانپزشکی مدرن ارائه دهنده انواع خدمات زیبایی با بهترین کیفیت و قیمت ها

آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد.

نوشته شده توسط dentalcenter

http://clinicmodern.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *