دندانپزشکی زیبایی دیجیتال تاثیر خیلی زیادی بر روند بهبود درمان بیماران دارد و خدماتی که  ارائه می گردد را بهبود می بخشد.به خاطر بازدهی بالا و صرفه جویی در وقت باعث گسترش درمان می شود.این تکنولوژی ابزار قدرتمندی است که به کمک آن ظاهر و احساس بهتری به بیماران ارائه می گردد.

دندانپزشکی دیجیتال امروزه بسیار مورد توجه متخصصین دندانپزشکی قرار گرفته است .از میان فناوری های دیجیتالی که در دسترس دندانپزشکان قرار گرفته است،می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • رادیولوژی دیجیتال
 • نمایش دیجیتال مشکلات دهان و دندان به مراجعه کننده
 • ترمیم با استفاده از سیستم cad/ cam
 •  راهنما جراحی مبتنی بر تکنولوژی دیجیتال
 • قالب گیری و اسکن دیجیتال
  دندانپزشکی دیجیتال مربوط به وسایل یا دستگاه هایی است که به کمک کامپیوتر هدایت می شود .هرکدام از بخش های دندانپزشکی دیجیتال مزایای مربوط به خود را دارد، با این حال برخی مزایا ممکن است با افزایش هزینه یا حساسیت های مخنلف کاهش یابند.برای اینکه دندانپزشکی دیجیتال  مورد پذیرش عموم مردم قرار بگیرد، باید ویژگی های زیر را داشته باشند:
 • باعث بهبود هزینه و زمان درمان شوند
 • باعث بهبود دقت در مقابل روش های پیشین درمانی شوند
 • بتوانند نتایج را پیش بینی کنند
  برخی از تکنولوژی های معرفی شده ممکن است یک یا چند مورد از این ویژگی ها را نداشته باشند ،به همین دلیل شانس کمتری برای موفقیت و ورود به حوزه درمان دارند.
  به گفته دانشمندان وقتی از جایگزینی دندان های از دست رفته و روکش های زیبایی دندان صحبت می کنیم، دندانپزشکی دیجیتال می تواند آینده دندانپزشکی را تحت تاثیر قرار دهد . همچنین می تواند در کشورهایی با درمان ضعیف دندانپزشکی خدمات را بهبود ببخشد، زیرا میزان زمان را به شدت کاهش می دهد و برای تکنسین های دندانی که زمان زیادی برای پروسه قالب گیری تا ساخت روکش سپری می کنند بسیار مناسب می باشد و به شدت در وقت صرفه جویی می شود.
  در هر حال تکنولوژی دندانپزشکی دیجیتال در اختیار دندانپزشکان قرار گرفته تا ظاهر بهتری را به بیماران ارائه بدهد.
  ویدئویی که مشاهده خواهید کرد توسط تیم آموزشی و درمانی مدرن دوبله و ترجمه شده است و در آن به توضیحات کلی درباره تکنولوژی جدید دیجیتال پرداخته شده است.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

این پست دارای یک نظر است

دیدگاهتان را بنویسید