ایمپلنت یا کاشت دندان چیست؟ | همه چیز درباره ایمپلنت دندان

کاشت دندان یا ایمپلنت چیست؟

کاشت دندان یا ایمپلنت دندان یکی از بهترین روش های درمانی برای جلوگیری از عوارض بی دندانی شامل عوارض فوری (اختلال در غذاخوردن ، تاثیر در زیبایی ، اختلال در تکلم ، آثار روحی و روانی) و عوارض تاخیری (تحلیل لثه و استخوان ناحیه بی دندان ، گودی در عضلات صورت،فشار بر مفاصل گیج گاهی ، رشد ناهنجار عضله زبان ، به هم ریختگی کلی در دندان ها) می باشد.

درمان به روش ایمپلنت راهی است به سوی زندگی سالم تر ، راحت تر و خنده هایی زیباتر

 

ایمپلنت دندان چیست ؟

ایمپلنت پایه ایست که موجب نگهداری روکش دندان در محیط دهان می شود لذا هیچگونه وابستگی به ریشه دندان های مجاور خود ندارد و از استحکام خاصی برخوردار است و به عنوان جایگزین دائمی برای دندان از دست رفته کاربرد دارد. در عصر حاضر در علم دندانپزشکی از ایمپلنت دندان جهت پر کردن جای دندان های از دست رفته استفاده می شود. این تکنیک که در سال 1952 برای نخستین بار توسط یک جراح با نام Per-langvar Branmark ابداع شد دقیقا همانند ریشه دندان طبیعی عمل می کند.

 

جنس ایمپلنت های دندانی چیست؟

از تیتانیوم ساخته می شوند و با اینکه یک عضو خارجی محسوب می شوند اما سازگاری بسیار خوبی با بدن دارند. این امر سبب می شود تا فیکسچر و استخوان فک به راحتی با هم جوش بخورند و فرد درمانی موفقیت آمیز داشته باشد. خوشبختانه 98 درصد از جراحی ها با موفقیت انجام شده و نتیجه خوبی حاصل می شود.

پایه ایمپلنت تیتانیومی
پایه ایمپلنت تیتانیومی

 

مدت زمان درمان ایمپلنت

مدت زمان درمان ایمپلنت برای همه بیماران یکسان نیست. برای مثال اگر بیمار با مشکل تحلیل استخوان مواجه نباشد و استخوان فک او قوی باشد کاشت فوری دندان برایش انجام شده و مشکل بی دندانی او حل می شود. طول این درمان یک روز تا یک هفته است.در صورتی که شرایط بیمار اینگونه نباشد از روش معمول کاشت دندان استفاده خواهد شد. حداقل مدت درمان در این روش برای فک پایین سه ماه و فک بالا شش ماه خواهد بود. طی این مدت جراحی و جایگذاری روکش دائمی انجام می شود. توجه کنید که اگر بیمار به فرآیند پیوند یا گرفت استخوان و  انجام لیفت سینوس احتیاج داشته باشد مدت درمان می تواند تا یکسال ادامه پیدا کند.

مراحل کاشت ایمپلنت دندان
مراحل کاشت ایمپلنت دندان

 

 

بهترین برندهای ایمپلنت دندان در دنیا کدام اند؟

میزان اعتبار کاشت دندان به فاکتور هایی از قبیل: قدمت، پژوهش های انجام شده و درصد موفقیت آن بستگی دارد. بهترین تولید کننده ایمپلنت در سطح جهان کشور آمریکاست که سابقه زیادی در طراحی و ساخت  آن دارد. یکی دیگر از موارد قابل اهمیت در زمینه سابقه یک برند اینست که در صورت نیاز به تعویض قطعه بعد از چند سال بتوان آن را از همان برند تهیه نمود.

بهترین برند های ایمپلنت دندان در دنیا مطالعات پژوهشی زیادی انجام می دهند تا بتوانند در هر شرایطی نیاز بیمار را برطرف سازند. برای بیماران دیابتی اکثرا از ایمپلنت آمریکایی برای کاشت دندان استفاده خواهد شد چون به کل شرایط و نیاز های بیمار در ساخت این نوع توجه ویژه شده است.

همانطور که ذکر شد پایه های آن از جنس تیتانیوم هستند و تنها درصد خلوص و سطح آن ها با یکدیگر فرق دارد ، در صورتی که درصد خلوص پایینی داشته باشد از سطح قیمت پایین تری برخوردار بوده و عمر کمتری دارد ،در نتیجه احتمال شکست در درمان با این نمونه ها بیشتر خواهد بود. بهتر است از برند های که کمتر مورد استفاده قرار می گیرند و شهرت زیادی ندارند استفاده نشود.

نوع برند در انتخاب پایه بسیار موثر است. برند های شناخته شده کشور آمریکا نوعی پاسپورت خدماتی در اختیار بیماران خود قرار می دهند. بدین معنا که در صورت بروز هرگونه مشکل ناشی از پایین بودن کیفیت ، او می تواند در هر کشوری که حضور دارد به صورت رایگان مجددا نسبت به درمان خود اقدام نماید.

 

روش های مختلف کاشت دندان چیست؟

روش های کاشت  به دو صورت است:

 • با برش لثه (flap)
 • بدون برش لثه (flapless)

در روش اول جراح لثه را برش می دهد تا به قسمت مرزی استخوان برسد. با استفاده از ابزار جراحی، لثه کنار زده شده تا وی بتواند قسمت دریل استخوان را واضح ببیند. زمانی از این روش استفاده می شود که استخوان باریک است و باید دید مستقیم به استخوان داشت. عیب این تکنیک اینست که درد و لطمه به لثه و استخوان وارد خواهد شد.

برش لثه جهت کاشت ایمپلنت دندان
کاشت ایمپلنت با برش لثه

 

در صورتی که استخوان باریک نبوده و دارای قطر کافی باشد از روش بدون برش لثه استفاده خواهد شد. از آنجایی که این روش دیجیتال بوده و با استفاده از راهنمای جراحی انجام می شود، بدون خطای دستی می باشد. گاید یا راهنما همانند یک شابلون روی فک قرار گرفته و موجب می شود که میزان خطا در دریل اشتباه و غیرعمود فک بسیار کم شود. بدین صورت طول عمر بیشتری خواهد داشت. طی این روش نیازی به بخیه زدن فک نیست و سطح آسیب به بافت های نرم و سخت دهان و دندان حداقل ممکن است.

کاشت ایمپلنت دندان با برش لثه
کاشت ایمپلنت با برش لثه

 

گاید جراحی چیست؟

یکی از ابزار های نوین علم دندانپزشکی استفاده از گاید جراحی یا راهنمای جراحی است که در بیشتر عمل ها از آن استفاده خواهد شد. برای استفاده از سریجیکال گاید  از قالب گیری و تصاویر سه بعدی دهان بیمار استفاده خواهد شد تا بتوان قالب مناسب را تهیه نمود.

کاشت ایمپلنت دندان با گاید جراحی
کاشت ایمپلنت با راهنمای جراحی

 

پزشک اطلاعات مورد نیاز از آناتومی فک بیمار را وارد نرم افزار کرده و قطعه مورد نظر درون آزمایشگاه ساخته می شود. پس از آماده شدن، هنگام جراحی از آن استفاده خواهد شد. گاید جراحی یا راهنمای جراحی میزان دقت را بالا برده و زمان جراحی را کاهش خواهد داد. هر چه دقت جراحی بالاتر رود درصد موفقیت کاشت دندان نیز بیشتر می شود.

 

هزینه کاشت ایمپلنت دندان چقدر است؟

قیمت برای همه بیماران یکسان نیست. درمان با توجه به ساده یا پیچیده بودن آن روند مختلف و هزینه متفاوتی را دربر خواهد داشت. شرایط بیماران از جمله: نیاز به کشیدن دندان ها، شرایط استخوان ها و سینوس های فک بالا و نوع برند مورد استفاده در قیمت آن بسیار موثر خواهد بود. افراد با برخی از بیماری های خاص مانند افراد دیابتی باید حتما از برند های خاصی استفاده کنند. در نتیجه برای این بیماران، افراد سیگاری و آن هایی که نیاز به کاشت فوری دندان دارند از برند های خاصی استفاده خواهد شد که هزینه های متفاوتی دارند.

توجه کنید برخی از بیماران که مدت زیادی در فکین خود دندانی نداشته اند، این افراد جهت کاشت ایمپلنت نیازمند پیوند استخوان هستند چون استخوان به مرور زمان تحلیل رفته و امکان کاشت بدون انجام پیوند را بسیار کم کرده است. ممکن است نیاز به جراحی سینوس لیفت  که با توجه به شرایط بیمار ممکن است لیفت باز یا بسته باشد، نیز وجود داشته باشد و این امر نیز بر روی قیمت  تاثیر دارد.

تشخیص و تصمیم گیری در رابطه با این امر از طریق مشاوره با متخصص انجام می شود. هزینه های دریافتی از بیماران مطابق با تعرفه قانونی دندانپزشکی با کیفیتی بالا در کلینیک تخصصی دندانپزشکی مدرن انجام خواهد شد. هزینه انواع تعرفه ها در قسمت مربوطه سایت ذکر شده است.

آیا کاشت ایمپلنت درد دارد؟

آستانه درد در بیماران مختلف متفاوت می باشد. بسیاری از بیماران تصور زیادی از درد داشته اند اما پس از کاشت دندان متوجه شده اند که درد زیادی ندارد. فرآیند کاشت  با حسی موضعی همراه است لذا بیمار دردی را حس نخواهد کرد. ابزار های مختلف جراحی در روند درمان مورد استفاده قرار می گیرند و استریل بودن محیط بروز هرگونه خطر عفونت یا آلودگی را کاهش می دهد.

انجام دستورالعمل های بعد از جراحی بسیار حائز اهمیت است و در صورت تجویز پزشک باید از دارو های آنتی بیوتیک یا مسکن استفاده کرد تا میزان درد یا بروز عفونت به حداقل ممکن برسد. برخی از بیماران به دلیل اینکه درد خیلی کمی دارند از هیچگونه دارویی استفاده نمی کنند.

 

تجربیات یک بیمار از میزان درد پس از جراحی

در این بخش بیماری که دو واحد ایمپلنت در قسمت جلوی فک بالا کاشته تجربیاتش را در اختیار شما قرار می دهد. وی بیان می کند که جراحی هیچ دردی نداشته است. در ابتدا جراح بی حسی را همانند پر کردن دندان انجام می دهد و پس از بی حس شدن موضع با استفاده از دریل استخوان را سوراخ خواهد کرد. سپس پایه را می کارد.این روند به طور کلی تنها نیم ساعت طول کشید و من چیز زیادی متوجه نشدم و سپس به سر کارم برگشتم.

بعدازظهر کمی درد داشتم و از قرص ایبوپروفن که پزشک تجویز کرده بود استفاده کردم لذا در نهایت درد خاصی را حس نکردم. جالب است که پزشک برای من لیفت سینوس و پیوند استخوان را انجام داده بود ولی من متوجه این موضوع نشده بودم. قرص های مسکن را تا چند روز بعد مصرف کردم و دیگر هیچ دردی نداشتم.

آیا کاشت دندان با بیمه انجام می شود ؟

کلینیک مدرن با هیچ نوع بیمه ای قرارداد ندارد. در نهایت پس از اینکه درمان به اتمام می رسد لیست هزینه های صورت گرفته به بیمار ارائه داده می شود تا وی در صورت برخورداری از بیمه تکمیلی بتواند هزینه های انجام شده را از بیمه دریافت نماید. بهتر است بیماران ابتدا از شرایط بیمه ای که تحت پوشش آن هستند آگاه شوند و سپس برای درمان اقدام نمایند.

 

فرق بریج دندان با ایمپلنت چیست ؟

افرادی که دندان خود را از دست می دهند با گزینه های درمانی مختلفی از جمله: کاشت دندان، بریج دندان و دندان مصنوعی روبرو می باشند. بریج یعنی پل. در بریج دندان، اصل سالم بودن دندان های کناری دندان از دست رفته است. سپس دندان های کناری تراشیده می شوند و یک روکش سه تایی برای دندان ها طراحی می شود. بدین ترتیب دندان هایی که تراشیده شده اند از بریج پشتیبانی کرده و پایه دندان از دست رفته محسوب خواهند شد.

بریج دندان بدون تراش در کلینیک دندانپزشکی مدرن
بریج دندان

بریج دندان روشی سریع و بدون نیاز به جراحی می باشد و طی دو الی سه جلسه درمانی به اتمام خواهد رسید. از آنجایی که بریج دندان هیچگونه رابطه مکانیکی با لثه و استخوان ندارد در نتیجه این امری بدیهی است که استخوان ناحیه کم کم تحلیل رفته و سبب بروز مشکل شود. این امر موجب کاهش عمر بریج دندان، افزایش مشکلات بهداشتی، ضعیف شدن دندان های مجاور و افزایش خطر پوسیدگی خواهد شد.در حالی که در ایمپلنت دندان تحلیل استخوان صورت نمی گیرد. پایه ایمپلنت جایگزین ریشه دندان بوده و همانند ریشه دندان همه فشار هایی که با جویدن حاصل می شود به استخوان وارد خواهد شد. در حقیقت مانند یک دندان طبیعی برای فرد کاربرد دارد، از عمر و پایداری بیشتری برخوردار است و از ظاهر دندان و عملیات جویدن غذا خیلی بهتر پشتیبانی می کند.

ایمپلنت دندان

 

جنس روکش دندان چیست ؟

روکش های دندان در دو دسته تقسیم بندی خواهند شد:
 روکش pfm
 روکش زیرکونیا

به این دلیل که قسمت زیرین روکش pfm فلز است بعد از یک مدت کوتاه از گذشت کاشت ممکن است لثه ها سیاه شوند. در این میان روکش های زیرکونیا تفاوت دارند و قسمت زیرین آن ها از سرامیک است. در نتیجه آن ها مشابه و همرنگ با دندان های طبیعی می باشند و لثه ها هیچگونه آسیبی نخواهند دید.

روکش pfm دندان
روکش دندان pfm

 

هزینه روکش زیرکونیا در مقایسه با روکش pfm بالاتر است. سطح کیفیتی این دو روکش مانند یکدیگر است و با توجه به تشخیص پزشک و شرایطی که یک بیمار دارد از یکی از این دو روکش استفاده خواهد شد. خوشبختانه در کلینیک دندانپزشکی مدرن روکش pfm و روکش زیرکونیا با کیفیتی عالی و با استفاده از بهترین مواد توسط متخصصین ساخته خواهد شد.

 

هدف از بستن قرارداد قبل از جراحی چیست؟

فرآیند کاشت دندان بین 5 ماه تا یکسال طول می کشد. از آنجایی که قطعات مورد استفاده در کاشت دندان وارداتی بوده و نوسانات قیمت ارز به راحتی قیمت کاشت را دچار تغییر خواهد کرد کلینیک مدرن سعی دارد تا با بستن قرارداد با بیماران به ثبت هزینه های درمانی آن ها کمک نماید. با ثبت شدن نوع برند های قابل استفاده در قرارداد کلینیک مدرن می توان از تضمین آن ها اطمینان حاصل کرد.

 

لابراتوار تخصصی دندانپزشکی مدرن چه مزایایی برای شما بیماران دارد؟

کلینیک دندانپزشکی مدرن از یک لابراتوار تخصصی در داخل مرکز درمانی برخوردار می باشد که جهت پاسخگویی به نیاز های بیماران این مرکز در نظر گرفته شده است. در نتیجه روند درمان بیماران با سرعت و دقت بالایی انجام خواهد شد.بد نیست بدانید که در لابراتوار هایی که خارج از یک مرکز درمانی قرار دارند دمای محیط به راحتی می تواند بر روی انقباض و انبساط یک قالب تاثیرگذار باشد و این سبب می شود تا در نهایت از دقت کار نهایی کاسته شود. این در صورتی است که در آزمایشگاه کلینیک مدرن به دلیل حضور آن داخل خود مرکز، سطح دقت بالاتر رود.

همچنین پروتز هایی که درون آزمایشگاه ساخته می شوند همگی ممیزی خواهند شد. یعنی متخصصان مختلف روکش های ساخته شده توسط تکنسین آزمایشگاه را کاملا بررسی می کنند و به آن ها امتیاز می دهند. جالب است بدانید که فقط در صورتی روکش به بیمار ارائه داده خواهد شد که سقف امتیاز یا نمره را دریافت کرده باشد.

گروه لابراتوار مدرن
گروه لابراتوار مدرن

 

 لابراتوار کلینیک مدرن که جهت ساخت روکش و پروتز بکار می رود دارای کیفیت بالایی می باشد و از برترین برند ها تهیه شده است. روکش نهایی طی مراحلی آزموده شده تا سطح رضایت مشتری در قبال استفاده از آن به حداکثر برسد.

 

آیا پرداخت هزینه کاشت اقساطی است؟

کلینیک مدرن شرایط پرداخت متفاوتی را برای مراجعه کنندگان در نظر گرفته است. با توجه به شرایط مالی که بیمار دارد مبلغی جهت پیش پرداخت و مابقی در قسط های منظم در نظر گرفته می شود تا بیمار در عین بهره مندی از کیفیتی منحصربفرد توان پرداخت هزینه را نیز داشته باشد.

 

آیا همه  افراد می توانند جراحی کاشت ایمپلنت را انجام دهند ؟

در حالت کلی می توان گفت بله، اما باید مراقب بود تا در بعضی موارد خاص برای بیمار مشکلی به وجود نیاید. برای مثال با کنترل دیابت در افراد دیابتی و استفاده از برند های مخصوص برای آن ها می توان روند درمانی را به گونه ای پیش برد که سبب جوش خوردن سریع پایه و استخوان شد.
برخی از مراجعه کنندگان دارای بیماری قلبی می باشند، ممکن است هنگام جراحی  با خونریزی و یا ایجاد مشکلاتی روبرو شوند به این علت که این بیماران از دارو های رقیق کننده خون استفاده می کنند لذا ،با کنترل شرایط این بیماران مانند قطع موقت دارو های رقیق کننده خون و یکسری اقدامات مورد نیاز می توان به آن ها کمک کرد تا کاشت دندان بدون ایجاد مشکلات جانبی برایشان انجام گیرد.

همچنین در افراد سیگاری و افرادی که از مشروبات الکلی استفاده می کنند حتما باید این نکته را به آن ها گوشزد کرد که مصرف خود را تا زمانی که پایه به صورت کامل به استخوان جوش می خورد تا حد ممکن کاهش دهند تا با شکست در درمان مواجه نشوند.

 

تخصص پزشکان کلینیک دندانپزشکی مدرن

کلینیک دندانپزشکی مدرن با بهره مندی از کادری مجرب و حرفه ای شامل پزشکان و متخصصان حاذق و ماهر که همگی افراد نامی و مشهور در سطح ایران و جهان می باشند، پروسه درمان بیماران را به بهترین نحو ممکن انجام خواهد داد. سطح رضایت بالای بیماران و عقد قرارداد های بی شمارسالیانه این مجموعه، گواهی بر کیفیت خدماتی است که به بیماران ارائه می دهد. این کلینیک آماده انجام انواع روش ها برای کاشت دندان می باشد.

انجام جراحی دندان
گروه درمانی کلینیک مدرن

 

بسیاری از افراد از بی‌دندانی رنج می‌برند، آیا امکان جایگزینی دائمی مانند دندان طبیعی برای آن‌ها وجود دارد؟ باوجود جدیدترین روش کاشت دندان ثابت، باید گفت جواب مثبت است.  ایمپلنت‌ها همانند ریشه دندان طبیعی هستند که در استخوان فک جایگزین می‌شوند و می‌توانند باعث حفظ ساختار استخوان فک شوند،اما امروزه روش‌های جدیدتری نیز برای جایگزینی دندان ازدست‌رفته وجود دارد که بدون ایمپلنت انجام می‌شود.

 

کاشت دندان بدون ایمپلنت

امروزه کاشت ایمپلنت در ناحیه بی‌دندانی علاوه بر بخشیدن زیبایی به ناحیه دهان و صورت، ممکن است با گذر زمان مشکلاتی را برای دریافت‌کنندگان این خدمات به وجود آورد . امروزه پیشرفت تکنولوژی در ارائه خدمات دندانپزشکی شرایط ویژه‌ای را برای بهبود خدمت رسانی به بیماران این حوزه فراهم کرده است .کاشت دندان بدون استفاده از ایمپلنت‌های تیتانیومی، یکی از جدیدترین روش های کاشت دندان ثابت است که به‌تازگی رایج شده است.

درواقع این روش برای دندان‌های خلفی که تاج آن‌ها به دلایل خاص آسیب‌دیده  و از بین رفته است و ملزم به کشیدن هستند، انجام می‌گیرد.در این روش دندان آسیب‌دیده کشیده می‌شود و ریشه و تاج مناسب آن به روش‌های سه‌بعدی در لابراتوار مخصوص شبیه‌سازی‌ شده و با مواد زیرکونیا و یا سرامیکی انگلیسی ساخته می‌شود.

درواقع طرح سه‌بعدی دندان به‌وسیله اطلاعات بدست آمده از دندان معیوب آماده‌شده و با مواد ساخته خواهد شد که مشخصاتی کامل شبیه به دندان واقعی خواهدداشت و در مدتی کمتر از 10 روز در ناحیه بی‌دندانی و در محل ریشه قرار خواهد گرفت. بلافاصله پس از جایگذاری دندان، لثه اطراف آن را به‌وسیله بخیه در جای خود محکم خواهند کرد و رشد لثه و تغییرات استخوان به‌مرورزمان موجب افزایش استحکام دندان خواهد شد.

کاشت دندان

 

توجه کنید:

این روش به‌صورت صد در صد برای تمامی دندان‌ها اعمال نمی‌شود . استفاده از این روش  مستلزم داشتن شرایط خاص این نوع درمان است که به‌وسیله پزشک متخصص تشخیص داده خواهد شد. پس از کشیدن هر دندان بین یک تا دو هفته صبر میکنیم که لثه و استخوان بازسازی شود و این فرصت مناسبی  برای جایگذاری دندان جدید در محل بی دندانی خواهد بود.>تفاوت‌هایی که این روش با کاشت ایمپلنت می‌تواند داشته باشد این است که در این روش از جراحی، استفاده نمی‌شود و عوارض ناشی از جراحی برای افراد به بار نخواهد آمد. مزیت دوم این روش این است که پس از یک هفته تا 10 روز  از زمان کشیدن دندان، بیمار دارای دندان می‌شود و این در حالی است که طول درمان در روش ایمپلنت بیش از سه ماه خواهد بود.

باید دندان از دست رفته را ایمپلنت کنیم
باید دندان از دست رفته را ایمپلنت کنیم

 

ایمپلنت بهترین انتخاب

بسیاری از افراد از بی‌دندانی رنج می‌برند، آیا امکان جایگزینی دائمی مانند دندان طبیعی برای آن‌ها وجود دارد؟ باوجود جدیدترین روش کاشت دندان ثابت، باید گفت جواب مثبت است.  ایمپلنت‌ها همانند ریشه دندان طبیعی هستند که در استخوان فک جایگزین می‌شوند و می‌توانند باعث حفظ ساختار استخوان فک شوند،اما امروزه روش‌های جدیدتری نیز برای جایگزینی دندان ازدست‌رفته وجود دارد که بدون ایمپلنت انجام می‌شود.

روکش پلی یا بریج شده_کلینیک دندانپزشکی مدرن
روکش پلی یا بریج شده_کلینیک دندانپزشکی مدرن

 

این روش به‌صورت صد در صد برای تمامی دندان‌ها اعمال نمی‌شود . استفاده از این روش  مستلزم داشتن شرایط خاص این نوع درمان است که به‌وسیله پزشک متخصص تشخیص داده خواهد شد. پس از کشیدن هر دندان بین یک تا دو هفته صبر میکنیم که لثه و استخوان بازسازی شود و این فرصت مناسبی  برای جایگذاری دندان جدید در محل بی دندانی خواهد بود.>تفاوت‌هایی که این روش با کاشت ایمپلنت می‌تواند داشته باشد این است که در این روش از جراحی، استفاده نمی‌شود و عوارض ناشی از جراحی برای افراد به بار نخواهد آمد. مزیت دوم این روش این است که پس از یک هفته تا 10 روز  از زمان کشیدن دندان، بیمار دارای دندان می‌شود و این در حالی است که طول درمان در روش ایمپلنت بیش از سه ماه خواهد بود.

این پست دارای 16 نظر است

 1. فرهادیزدانی

  سلام ایمپلنت یک روزه چیه ؟ واقعا انجام شدنی است؟

  1. ندا برزویی

   وقت بخیر بله انجام شدنی است. ایمپلنت یک روزه یعنی جراحی و پروتز در یک روز انجام می شود.باید بررسی های اولیه انجام شود، اگر شرایط موردنیاز موجود باشد امکانپذیر است.

 2. رویا افشار

  طول درمان ایمپلنت معمولا چه قده ؟

  1. ندا برزویی

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   معمولا بین 3 تا 6 ماه اما در بعضی از شرایط یک روزه هم انجام می شودو در بعضی از شرایط نیز بیشتر از 6 ماه طول می کشد .
   برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه در طول این هفته با ما همراه باشید ویدیویی در این خصوص تهیه شده است.

 3. سامان بهرامی

  فردی که دیبات داره هم می تونه ایمپلنت انجام بده ؟

  1. ندا برزویی

   سلام دوست عزیز
   بله انجام شدنی است، به شرط آنکه قندخون تحت کنترل باشد و از حدی بالاتر نباشد.

 4. رامین

  سلام وقت بخیر
  میخواستم در مورد روش جدید که جایگزین ایمپلنت هست و اخر این مقاله نوشتید بدونم
  واینکه اگه به تازگی دنونی رو کشیده شده باشه هم میشه از این روش استفاده کرد؟
  و عمر این نوع چقدر هست؟
  ممنون

  1. modern

   کاشت دندان بدون ایمپلنت روش روت آنالوگ می باشد که در کلینیک انجام می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا با شماره های 02177908080-02177911111 تماس بگیرید.

 5. فرهاد

  سلام
  دکتر جان الان من شش تا دندانم بیشتر نمانده و بخاطر کاشت ایمپلند ریشه بقیه رو هم نکشیدم میشه راهنمایی کنید، ضمنا هزینه های ایمپلند و تکنولوژی جدید را بفرمایید تقریبی هم باشه اشکالی نداره!؟

  1. mahdieh mahmodi

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   بابت راهنمایی های بیشتر و اطلاع از حدود قیمت ها لطف کنید با مجموعه تماس بگیرید.02177911111-02177908080

 6. مهدی م

  سلام و وقت بخیر
  چرا مصرف مخلفات دودی بعد از کاشت ایمپلنت باعث شکست کار میشود . ابا زمانی که بخیه ها کشیده و محل روی ایمپلنت ها بسته میشود باز هم ابراد دارد ؟

  1. modern

   سلام وقت بخیر
   به این دلیل که مصرف دخانیات و کشیدن سییگار جریان خون لثه و بزاق را کاهش داده در نتیجه لثه و استخوان ، ایمپلنت را پس می زنند .
   ایده ال ترین حالت این است که 2 ماه قبل از ایمپلنت سیگار ترک شود و مادام العمر دیگر مصرف نشود.
   البته 3 نخ سیگار در روز و یکبار قلیان در هفته تاثیر آنچنانی ندارد.

 7. اارسلان

  سلام
  من ریشه دندونامو هنوز دارم می خوام دندان ثابت بکارم البته نه ایمپلنت قیمتم برام مهم نیست خواستم ببینم چقدر دوام داره و چند درصد جواب می ده وآیا مطمئنه تقریبا 9 تا دندان عقبمو خوهستم بکارم

  1. mahdieh mahmodi

   سلام وقت بخیر
   کاشت دندان بدون ایمپلنت روش روت آنالوگ می باشد که در کلینیک انجام می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا با شماره های 02177908080-02177911111 تماس بگیرید.

 8. Zahra

  سلام.
  اگر ایمپلنت انجام بشه ،آیا مشکل خاصی برای لیزر زیبایی صورت نداره؟

  1. modern

   سلام دوست عزیز وقت بخیر طول موج نفوذ اشعه لیزر صورت آنقدری نیست که به پایه ایمپلنت برسد نگران نباشید.

نظرات بسته شده اند.