ایمپلنت بدون جراحی با نویگیشن
کاشت ایمپلنت با نویگیشن

ایمپلنت بدون جراحی با نویگیشن

ایمپلنت بدون جراحی

یکی از روش‌های نوین دندان‌پزشکان در عرصه کاشت ایمپلنت، روش نویگیشن است. کاشت ایمپلنت، به روش نویگیشن روشی کاملا دیجیتالی است. مزایای کاشت ایمپلنت بدون جراحی با نویگیشن نسبت به روش‌های قبلی بسیار زیاد است.

 

کاشت ایمپلنت بدون برش لثه

کاشت ایمپلنت با این روش به این صورت است که با استفاده از تصاویر اسکن دهان و CBCT، فک بیمار در نرم‌افزار شبیه‌سازی می‌شود و مناسب‌ترین موقعیت کاشت ایمپلنت بااطلاع از نوع فک بیمار و محل سینوس و عصب معین می‌شود و این طرح به‌وسیله جراح لثه تایید می‌شود. سپس قطعه‌ای طراحی می‌شود که درواقع راهنما یا نویگیشن جراحی است. این قطعه طبق تصاویر CBCT طراحی‌شده و مکان‌هایی که نیاز به کاشت ایمپلنت و دریل کردن دارند در آن مشخص هستند. نویگیشن داخل دهان بیمار فیکس می‌شود و پزشک جراحی را شروع می‌کند. در این روش محل قرارگیری ایمپلنت با دقت بالا به‌اندازه قطر ایمپلنت پانچ می‌شود و از همان ناحیه ایمپلنت دندان قرار داده می‌شود. به این روش که اصطلاحا کاشت ایمپلنت بدون برش لثه گفته می‌شود، جراح باید از وضعیت آناتومیک استخوان زیر اطلاع کافی داشته باشد و به همین دلیل انجام CBCT ضروری است. ویژگی‌های این روش برای دندان‌پزشکان و بیماران راحت بودن قبل و بعد از جراحی بیمار و کم شدن صدای دستگاه ایمپلنت و کاهش مراقبت‌های پس از جراحی است، چراکه لثه برش داده نمی‌شود و بخیه‌ای زده نمی‌شود. همچنین کاشت ایمپلنت و نصب روکش در یک جلسه انجام می‌شود پس تعداد جلسات مراجعه کمتر می‌شود.

 

کاشت ایمپلنت با نویگیشن
کاشت ایمپلنت بدون جراحی با نویگیشن

 

مزایای کاشت ایمپلنت بدون جراحی

  • کاهش میزان درد بعد از کاشت ایمپلنت
  • کاهش مقدار تورم پس از کاشت ایمپلنت
  • روشی منحصربه‌فرد برای بیماران دیابتی
  • مناسب‌ترین روش برای کسانی که سریعا به روکش احتیاج دارند
  • کاهش زمان جراحی

 

عوامل موثر در موفقیت ایمپلنت بدون جراحی

ایمپلنت‌هایی که کیفیت بالایی دارند و از برندهای مطرح دنیا هستند مجوز استفاده در اروپا و آمریکا را دارند و دارای نشان FDA و CE می‌شود. اگر میزان استخوان برای کاشت ایمپلنت مناسب باشد یا استخوان در اطراف ایمپلنت به‌صورت صحیح قرار داده شود و نیروهای مخرب به آن وارد نگردد، کاشت ایمپلنت با موفقیت همراه خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید