سلام عرض می‌کنم خدمت همه‌ی شما عزیزان همراهان برنامه استیج . دکتر آزاده قربانی هستم دندان‌پزشک عمومی فارق التحصیل از فیلیپین .حدود 4 سال است که با کلینیک مدرن همکاری می‌کنم و سمتم در کلینیک مدرن، مدیر اجرایی پروژه های کلینیک دندانپزشکی مدرن هستم.قصد دارم در این برنامه کلینیک، اشاره‌ای داشته باشم به پروژه‌هایی که به اتمام رسیده و پروژه‌هایی که در دست اجرا است. یکی از پروژه‌های ما توسعه‌ی خدمات دندانپزشکی بود از سمت کلینیک مدرن صنف خصوصی می‌خواستیم توسعه خدمات دندانپزشکی به کشورهای همسایه داشته باشیم. برنامه‌ریزی‌ها را طی 2 سال انجام دادیم، تحقیقات میدانی در ارتباط با کشوری که ما هدف قرار داده بودیم. آن کشور، کشور آذربایجان شهر باکو بود  به دلیل اینکه مدیرعامل مجموعه جناب آقای بابک مسلمی آذری‌زبان هستند و آشناییت کامل به کشور آذربایجان داشتند خیلی از کارهایی که انجام داده بودند و سابقه مدیریتی که در کشور آذربایجان بود. ما کشور آذربایجان را هدف قراردادیم و تحقیقات را شروع کردیم در حیطه دهان و دندان اطلاعاتی را از آن کشور به دست آوردیم . نقاط ضعف و قوت کشور آذربایجان را بررسی کردیم و به این نتیجه نهایی رسیدیم که کشور آذربایجان را جزو هدف خود قرار دهیم و شروع خدمات درمانی را به آن کشور آغاز کنیم. آمدیم تیمی را طراحی کردیم یک تیم تخصصی که بتوانیم کمک‌هایی در زمینه تخصصی را به آن کشور صادر کنیم. تیمی که ما ترتیب دادیم و اول داخل کلینیک مدرن بررسی شد و بعد ما با اساتید صحبت کردیم شامل شده بود از آقای دکتر اجلالی که سمتی که به ایشان داده‌شده، پدر پروتز ایران هستند. دکتر قراچه ای جراح فک و صورت ، دکتر سینا نواب پروتزهای دندانی، آقای دکتر مقدس پریودنتیس ، دکتر شیرخدا آنکولوشیس و آقای دکتر فهیما که تشخیص مواد دندانی و هم ترمیم و زیبایی را بر عهده داشته‌اند.

ما این اساتید را انتخاب کردیم که جزو تیم ما وارد شوند و ما بتوانیم با این تیم توسعه خدمات دندانپزشکی را شروع کنیم . با این اساتید شروع کردیم به صحبت کردن و کشور آذربایجان را برایشان توضیح دادیم که چه شرایطی دارند ولی از آنجایی که شاید خیلی از آنها کشور آذربایجان را شاید چندین سال گذشته اطلاعات درباره اش داشتند و با آن آشنا بودند، شاید با موافقت مواجه نشدیم. باعث شد که ما در فروردین‌ماه دعوت رسمی از تمام اساتیدی که اسامی آن‌ها را خدمت شما عرض کردم دعوت کردیم و مهمان ما در آذربایجان بودند. کشور را از نزدیک دیدند، بررسی کردند، مهمان سفارت ایران در آذربایجان بودیم و با آن‌ها صحبت کردیم . خیلی از سران آذربایجان را دیدن کردیم و موضوع را با آن‌ها مطرح کردیم.

دکتر قربانی مدیر اجرایی کلینیک مدرن
دکتر قربانی مدیر اجرایی کلینیک مدرن

خدارو شکر با موافقت تک‌تک این عزیزان مواجه شدیم به دلیل اینکه دیدی که نسبت به کشور آذربایجان پیدا کردند دید کاملا مثبت بود . به دلیل اینکه کشور آذربایجان پیشرفت وسیعی را در این زمینه‌ها داشته‌اند. ما شروع کردیم به برنامه‌ریزی که ورودمان را به کشور آذربایجان از طریق یک سمپوزیوم که خیلی باشکوه برگزار شد، شروع کردیم. برنامه‌ریزی‌ها را انجام دادیم ، سخنرانان انتخاب شدند، دبیر علمی ، دبیر اجرایی ، ریاست و شورای سیاستمداری را انتخاب کردیم و برنامه کلی کشور آذربایجان سمپوزیوم افق‌های 2020 طراحی شد. ما سال گذشته سمپوزیوم را برگذار کردیم در یکی از هتل‌های مجلل و باشکوه کشور آذربایجان و ورود خود را به‌طور رسمی به کشور آذربایجان اعلام کردیم . خدارو شکر ورودمان خیلی چشم‌گیر بود و تک‌تک اساتیدی که در آنجا حضور داشتند . خیلی از دندان‌پزشکان ایرانی و خیلی از دندان‌پزشکان همسایه کشور آذربایجان در این سمپوزیوم حضورداشته‌اند و باعث تشویق و خواهان برگزاری کنگره‌ها و سمپوزیوم‌های بیشتر از کشور آذربایجان شدیم . سمپوزیوم پربار بود و باعث شد یک کارنامه خیلی خوب را برای تک‌تک عزیزانی که در این سمپوزیوم حضور داشتند در طراحی، وقت گذاری، سخنرانی  درنهایت برای اجرای این سمپوزیوم برنامه‌ریزی کردند و باعث شد که این سمپوزیوم به اجرا برسد زحمت کشیدند یک سابقه درخشانی را برای تک‌تک افراد به ارمغان داشت. و باعث شد که ما قدم هارا پرقدرت‌تر و محکم‌تر برداریم. زمانی که کنگره برگزار شد برگشتیم و شروع کردیم به اجرای هدف‌های بعدی، اجرای هدف‌ها نیاز به برنامه‌ریزی دارد.  کلینیک مدرن بر اساس مدیریت 30 ساله‌ای که پشتش است و تجربه‌هایی که دارد فقط به داخل مرزها فکر نمی‌کند، بلکه برون‌مرزی فکر می‌کند. ما توسعه خدمات دندانپزشکی را در زمینه آموزش و درمان شروع کردیم. از چه بابت در زمینه آموزش، همین برگزاری سمپوزیوم یک حیطه آموزشی داشت که به نحو احسنت اجرا شد. ولی تقریبا این آموزش با آموزش‌های دیگر متفاوت است. آموزشی که کارآمد باشد شعار ما این است که هر پروسه‌ای که برای کلینیک مدرن اجرا می‌شود چه در حیطه درمان چه در آموزش باید کارآمد باشد. ما شروع کردیم به برنامه‌ریزی دوره‌های آموزشی برای کشور آذربایجان و داخل کلینیک خودمان . این دوره‌های آموزشی را ما پروتزهای درمانی تعریف کردیم . پروتزهای دندانی که جامع است از دوره مقدماتی و پیشرفته شامل شده. اساتید برجسته سخنرانان ما هستند، دکتر اجلالی  پدر پروتز ایران یکی ازسخنرانان هستند و دکتر غزنوی رئیس انجمن پروتز ایران هستند و اساتید دیگر در این دوره پروتزها تقریبا 4 یا 5 ماه آینده می‌رویم برای اجرا در آذربایجان، حضور دارند و شرکت می‌کنند. جزئیات ریز این دوره را حتما خدمتتان عرض می‌کنم و یک نشست کامل را برای آشنا کردن شما با اجرای این پروتزهای دندانی که دوره‌ی جامع هست آشنا می‌کنم . سمپوزیومی که خدمتتان عرض کردم، اجرا شد می‌توانم بگویم از خیلی ابعاد  با سمپوزیوم‌های کشور ایران یا خیلی از کشورهای دیگر برگزار می‌شد، متفاوت بود . از جهتی که خیلی از بازیگران خیلی از سیاستمداران و دولتی‌ها  در این سمپوزیوم حضور داشتند. یکی از اهداف ما برای ایجاد این سمپوزیوم و این‌که دندان‌پزشکان ایرانی هستند و در ایران فعال هستند، دعوت شدند و آنجا در سمپوزیوم ما حضور داشتند این بود که با کشور آذربایجان آشنا شوند و با شرایط شغلی یعنی ایجاد شرایط شغلی آشنا شوند.

تفاوتی که این سمپوزیوم با سمپوزیوم‌هایی که تا الان اجراشده بود داشت، این بود که خیلی از حاضران در اون جمع متفاوت بودند .لزوما دندان‌پزشک نبودند، خیلی‌ها پزشک بودند، خیلی‌ها پیراپزشک بودند و خیلی‌ها اصلا مربوط به حیطه دندانپزشکی نبودند و سیاستمدار بودند و چهره دولتی داشتند و یا بازیگر بودند.

یکی از اهداف این سمپوزیوم در کنار جنبه‌ی علمی که داشت، ایجاد شرایط شغلی برای همکاران بود یا برای هر شخصی که در اون صنف حضور داشت. ما شرایط را بر این اساس محیا کردیم  که آنجا شرایط برای گفتمان همکاران یا افرادی که در آن محفل حضور داشتند را محیا کردیم که بتوانند باهم صحبت کنند. ایجاد شرایط دلاری را برای هم تعریف کنند و شرایط را به وجود بیاورند. این یک فرق اساسی بود که این سمپوزیوم با سمپوزیوم‌هایی که تا به حال اجرا شده بود داشت.

جنبه ی دیگر این بود که راجع به دنتال مارکتینگ ، که در سمپوزیوم به آن اشاره شد که سخنران آن جناب آقای بابک مسلمی بودند که خیلی ما با موافقت‌ها و پالس‌های مثبت از این بخش مواجه شدیم که باعث شد یکی از برنامه‌هایی که توی استیج در حال ضبط شدن است و شاید شما قسمت‌های متعددی از آن را دیده باشید دقیقا مربوط به mba دنتال است.

این توضیحات را خدمتتان دادم که به این اشاره‌کنم که  پروژه های کلینیک دندانپزشکی مدرن که یکی را خدمتتان گفتم ،دوره‌های درمانی پروتز است دقیقا با شرایط متفاوت اجرا می‌شود با دوره‌هایی که تابه‌حال اجراشده ، 100 درصد متفاوت خواهد بود و 100 درصد کارآمد چون هدف ما از برگزاری یک سمپوزیوم فقط این نیست که دورهم جمع‌شویم و یک مبحث علمی را بگوییم، تشویق کنیم و عملا به باد فراموشی سپرده شود خیر، کاملا کارآمد خواهد بود و ما موظف هستیم تک‌تک پروژه‌هایی که در زمینه خدمات دهان و دندان، آموزش و درمان از سمت کلینیک مدرن ارائه می‌شود. 100 درصد کارآمد است .

در ارتباط با پروژه‌های دیگر کلینیک مدرن در یک نشست دیگر حتما توضیحات بیشتری را برای شما قرار می‌دهم. اهداف کلینیک مدرن بی‌نهایت است و اینکه مدیریت مجموعه ازآنجایی‌که کاملا ذهن فعالی دارند و هیچ‌وقت اهدافشان به پایانم نمی‌رسد . من توی یک نشست نمی‌توانم کلیه پروژه‌ها را به شما معرفی کنم و اینکه نیاز دارم در جلسات متفاوت خدمتتان باشم و توضیحات بیشتری بهتان بدم در ارتباط با دوره‌های پروتز جامع دندانی حتما توضیحات دقیق‌تر و مدت آن‌که این پروسه تو چه بازه زمانی اجرا می‌شود. کی، کجا و توضیحات ریز آن را بیشتر برایتان توضیح می‌دهم. امیدوارم ما بتوانیم خدمات خیلی خوب به تک‌تک شما عزیزان داشته باشیم و برنامه استیج بتواند کاملا کارآمد باشد.امیدوارم که جلسه‌ی بعدی بتوانم که توضیحات بیشتری را  بدهم. ممنون از وقتی‌که گذاشتید متشکرم خدانگه‌دار.

تهیه شده در گروه مدرن  آشنایی با پروژه های کلینیک دندانپزشکی مدرن
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید