فوائد نانو کامپوزیت دندانی چیست

کلینیک دندانپزشکی مدرن زیبایی دندان فوائد نانو کامپوزیت دندانی چیست
فوائد نانو کامپوزیت دندان

زیبایی دندان

فوائد نانو کامپوزیت دندانی چیست

ارسال شده توسط dentalcenter

پیشرفت های اخیر در حوزه کامپوزیت ، پیشرفت هایی را شامل شده است، کامپوزیت های دندان که برای ترمیم شکستگی و فواصل بین دندانی و یا زیبایی به کار می روند، درصورتی که در سطح نانو تولید شوند و مورد استفاده قرار گیرند، نانو کامپوزیت نام دارند، در ادامه قصد داریم به مزایا و فوائد نانو کامپوزیت دندان بپردازیم.
نانو تکنولوژی به عنوان علم نانو و یا مهندسی مولکولی نیز شناخته می شود، نخستین بار در سال 1959 دکتر فین من، نانوتکنولوژی را مطرح کرد و آن را پیشرفتی غیر قابل اجتناب دانست، در دهه های گذشته از نانو تکنولوژی برای سلامتی دهان مثل مراقبت بهداشتی، بی حسی ها و جایگزینی تمام دندان ها استفاده شده است، اما تعداد کمی از آن ها مورد قبول واقع شده است و پیشرفت کرده است. نانو کامپوزیت ها در ترمیم دندان ها استحکام بیشتری نسبت به کامپوزیت های هیبرید یا میکروفیل کانونشنال دارند، و در صافی سطح، پالیش پذیری ، دقت در میزان shade، استحکام در خمش نیز مطلوب تر هستند. نانو کامپوزیت های آزاد کننده یون کلسیم –فسفات و فلوراید برای کاربرد ضد پوسیدگی ، ترمیم بر اساس روش ناشی از فرآیند تجمع، نانو مولکولار در تشکیل مینای دندان با استفاده از نانو اسفرها شرکت دارد.

دندانپزشکی ترمیمی با استفاده از نانو کامپوزیت ها:

از فوائد نانو کامپوزیت دندان می توان انتخاب طیف گسترده ای از رنگ را نام برد ، زیرا برای بسیاری از بیماران تطابق رنگ دندان با رنگ کامپوزیت به کار رفته شده بسیار اهمیت دارد، همچنین نانو کامپوزیت ها دارای خاصیت روان روی بسیار بالایی می باشند که می تواند تمام دیواره و سطح دندان را پوشش بدهند، زیرا مواد با چسبندگی بالا که جریان پیدا نمی کنند در هنگام کار زمان زیادی را صرف می کنند و کار دشوار تر می شود.

فوائد نانو کامپوزیت دندان:

– زیبایی
– مقاومت مکانیکی، سختی و مقاومت به سایش بالا در کنار جذب آب بسیار کم
– رسانایی و پایداری ابعادی بهتر در برابر تغییرات دمایی نسبت به آمالکام
– خواص فيزيکي و مکانيکي مناسب
– راحتي کاربرد
– عدم عوارض جانبي براي بيمار و دندانپزشک

نوشته شده توسط dentalcenter

http://clinicmodern.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *