جدیدترین تکنولوژی در ایمپلنت

آینده دندانپزشکی در حال تکامل است، دندان‌پزشکان ماهر به دنبال ارتقا این حرفه هستند، در این جا شش مورد از مهم‌ترین و جدیدترین تکنولوژی در ایمپلنت ذکرشده است. هرساله بیش از 15 میلیون نفر بعد از تصادفات به دنبال کاشت دندان هستند، افزایش جمعیت افراد سالخورده و فناوری جدید باعث شد که بازار کاشت دندان تا سال 2024 به 5.2 میلیارد دلار برسد.

تا کنون هیچ زمانی بهتر از حال برای بهبود فرآیندهای درمانی و استفاده از فناوری برای توجه به نیازهای بیمار مناسب نبوده است. سرمایه گذاری در پیشرفت های فنی می تواند موجب تقویت فرآیندهای درمانی شود، تا بهترین استفاده از فناوری جدید کاشت دندانی، برده شود. دندانپزشکان ماهر می دانند که استفاده از آخرین فناوری های روز می تواند تغییرات اساسی در روش های درمانی ایجاد کند. اگر شخصی خواهان سرمایه گذاری در تکنولوژی ایمپلنتولوژی ، ارتقا روش ها یا تجهیزات باشد هم اکنون فرصت های عظیمی برای آن ها فراهم می باشد.

شش مورد از جدیدترین تکنولوژی در ایمپلنت

راهنما و چاپ سه‌بعدی

تصاویر سه‌بعدی از صورت بیمار و از کار دندانی او باعث نتایج بهتر درروند کاشت ایمپلنت می‌شود. این تصاویر سه‌بعدی که به‌صورت راهنما عمل می‌کنند، به‌طور کامل نیاز ظرافت دندانی را برطرف نمی‌کند، این تصاویر راهنما به دندان‌پزشکان مجرب کمک می‌کند که هرگونه مشکل را در جراحی کاشت دندان زودتر از زمان ممکن حل کنند. همچنین آن‌ها می‌توانند بهترین درمان را مناسب را نیازهای منحصربه‌فرد هریک از بیماران به انجام برسانند، فناوری عکس‌های سه‌بعدی همچنین می‌توانند در کاشت دندان مفید باشند. فناوری چاپ عکس‌های سه‌بعدی باعث می‌شود از ابزارهای مختلف به‌طور موفقیت‌ آمیزی در طراحی ایمپلنت با توجه به نیاز منحصربه‌فرد هر بیمار استفاده شود. هایپر پلازی در فرآیند چاپ عکس‌های سه‌ بعدی استفاده می‌شود که بادوام هستند و باعث بهبود سریع می‌شوند.

ربات کمکیار جراحی

با استفاده از بهره‌مندی از تصاویر سه ‌بعدی و روش‌ها و فرآیندهای دیجیتالی، مزایای دیگری هم در کاشت دندان وجود دارد، جراحی به کمک ربات هم‌اکنون در حال انجام می‌باشد. این نوع جراحی به کمک ربات باعث کاهش خطا در جراحی می‌شود و کمکی برای دندان‌ پزشکان مجرب فراهم می‌کند.، به‌ غیر از استثنائات، این فناوری به‌ زودی در بسیاری از روش‌های جراحی نیز به‌کاربرده می‌شود.

کاشت دندان زیرکونیا

تقاضاهای زیادی برای کاشت دندان بدون فلز دریافت شده است، درنتیجه کاشت دندان زیرکونیا یک فناوری جدید است که خدمات بهتری را برای بیمارانی که خواهان آن هستند فراهم می‌کند. در کاشت دندان بدون فلز، پوسیدگی نسبت به کاشت دندان فلزی کمتر پیش می‌آید . این کاشت همچنین ازنظر دندان‌پزشکان مجرب و بیماران زیباتر و رضایت‌بخش‌تر است. سازگاری این نوع از کاشت دندان همچنین حاکی از یک فناوری جدید است، درنتیجه بیماران نتایج زیباتری را خواهند دید که ماندگارتر است و پوسیدگی کمتری به وجود می‌آید. همان‌طور که در بالا اشاره شد کاشت دندان زیرکونیا یک گرایش جدید در کاشت دندان به شمار می‌رود.

مینی ایمپلنت دندان

یکی از موانع کاشت دندان برای بیماران هزینه آن است، اگرچه فنّاوری‌های جدید به همه متقاضیان این امکان را می‌دهد که از فناوری جدید کاشت ایمپلنت بهره‌مند شوند، مینی ایمپلنت‌ ها در مقایسه با دندان طبیعی کوچک‌ترند، و هزینه آن‌ها نسبت به ایمپلنت‌های دندانی کمتر است، و گزینه‌ای جایگزین برای دندان‌های مصنوعی ارائه می‌کنند. علاوه بر این، مینی ایمپلنت‌ها، با بعضی از مشکلات در فناوری دندانی مقابله می‌کنند و یک تجربه بهتر برای بیماران فراهم می‌کنند. در این نوع ایمپلنت‌ها دوران نقاهت کوتاه‌تر است و همچنین مینی ایمپلنت‌ها نیاز به حداقل میزان پیوند استخوان‌دارند،و درنهایت بهبود بیماران سریع‌تر خواهد بود.

مبارزه با عفونت

فناوری جدید در کاشت دندان فقط مختص به ربات‌ها و روش‌های جدید نیست، پیشرفت‌های جدیدی نیز در این حوزه وجود دارد که می‌تواند عمل کاشت دندان را ایمن ‌تر و موثر تر انجام دهد. همه‌ی دندان‌ پزشکان مجرب می‌دانند که یکی از بزرگ‌ترین مشکلات در عمل کاشت دندان امکان عفونت است. خوشبختانه آخرین فناوری این رویه را تغییر داده و امکان عفونت و سختی کمتر در این روش وجود دارد. کاشت ایمپلنت‌های جدید که شامل یک مخزن از مواد ضد باکتری می‌باشند اجازه می‌دهند تا دوره‌های بهبودی پرسرعت‌تر و با آسودگی خاطر بیشتری طی شود، این مخازن به ‌آرامی مواد ضد باکتری را آزاد می‌کنند و از بیمار در احتمال ایجاد عفونت محافظت می‌کنند و در نتیجه باکتری‌ها قادر به ایجاد ماده زیان‌آور نیستند.

تکنولوژی all on 4

یکی از جدیدترین روش‌ها در درمان‌های کاشت ایمپلنت، روش all on 4 است، حتی افرادی که شرایط لازم برای دریافت ایمپلنت را نداشتند می‌توانند از این روش استفاده کنند، روش all on 4 با استفاده از آنالیز تصاویر و تکنولوژی سه‌بعدی می‌تواند به‌راحتی جایگزین قوس دندان شود، افرادی که کاندیدای نامناسب عمل جراحی به دلیل کمبود استخوان در فک می‌باشند، all on 4 می‌تواند برای آن‌ها مورداستفاده قرار گیرد.

کاشت دندان-کلینیک دندان پزشکی مدرن
کاشت دندان-کلینیک دندان پزشکی مدرن

دیدگاهتان را بنویسید