فیلم لمینت دندان

فیلم لمینیت دندان و مشاهده دقیق فرآیند لمینت یکی از دغدغه های بیماران قبل از انجام فرآیند لمینت دندان است. لمینت که به عنوان ونیر دندان نیز معروف می باشد، برای ترمیم شکستگی ها و آسیب دیدگی ها کاربرد دارد، و تقریبا همرنگ دندان است، این نوع ونیرها در لابراتوار تهیه می شود،اگر بخواهیم دندان های جلویی فک بالا و پایین را لمینیت کنیم، از دندان شماره یک تا شماره پنج جز مناطق زیبایی به حساب می آیند و باید لمینیت شوند، در این مقاله از طریق فیلم لمینت دندان که برای شما آماده شده می توانید با فرآیند این درمان به طور کامل آشنا شوید.

فرآیند لمینت دندان چگونه است؟

در فیلم لمینت دندان ، مشاهده خواهید کرد که مر حله اول، مرحله برداشتن لایه رویی دندان می باشد که با فرز الماس سخت این کار را انجام می دهیم، که در این مرحله نباید یک چهارم بالایی دندان را  بیش از نیم میلیمتر بتراشیم، زیرا ضخامت لایه رویی دندان در این قسمت تنها 3 میلیمتر می باشد. اگر دندان ها عقب جلو باشد به جای ارتودنسی می توان آن ها را با روکش مرتب کرد، در ادامه دندان ها را می تراشیم تا آن ها حالت قوسی داشته باشند، زمانی که دندان ها حالت قوسی شکل پیدا کردند، آماده سازی لبه های دندان را شروع می کنیم.

توجه کنید که:

قسمت جلویی دندان ها را بین 0.3 تا 0.5 میلیمتر می تراشند، این کار ازطریق فرز الماس سخت انجام می شود،زمانی که محل تقاطع با دندان های جلویی تراشیده می شود، دندانپزشک باید دقیقا روبروی بیمار بنشیند و صورت آن موازی صورت بیمار باشد، در زمان تراش پزشک باید مطمئن شود که نوع تراش عمود بر خط مردمک چشم است، اگر روکش دندان ها بر روی قسمت پایینی دندان ها نیز قرار نگیرد، در افرادی که بین دندان هایشان یک خط تیره وجود دارد، آن قسمت کاملا نمایان است، همچنین در افرادی که لمینیت انجام می دهند، مقدار پوسیدگی بین دندان ها در آن ها بسیار کاهش می یابد، زیرا این دندان ها با لمینیت روکش می شوند، پس از آن قسمت بالایی دندان ها را با فرز الماس تراش می دهند.

این نکته ضروری است که برای آماده سازی بخشی از دندان که نزدیک لثه است، را زبر می کنند، اگر تراش بیش از حد باشد، نوعی ساییدگی ایجاد می شود که نیاز به ترمیم دارد.این اتفاق در قسمت رویی دندان رخ نمی دهد، زیرا ضخامت آن بیش از یک میلیمتر است همچنین اگر لبه ها بیش از حد تراشیده شوند باعث صدمه به دندان می شود.

فیلم آماده سازی دندان برای لمینت

در این ویدئو که توسط گروه آموزشی و درمانی کلینیک دندانپزشکی مدرن دوبله و ترجمه شده است به طور کامل مراحل آماده سازی دندان به منظور انجام فرآیند لمینت دندان را مشاهده خواهید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید