مراقبت های پس از جراحی چیست ؟

بعد از اتمام پروسه درمانی شما ( جراحی ) یکسری داروها از طرف دندانپزشکتان برای شما تجویز شده است که با توجه به شرایط موجود و وجود ویروس کرونا امکان مراجعه حضوری به کلینیک مربوطه را ندارید ، حال سوال شما این است که آیا همچنان باید همان پروسه درمانی را ادامه بدهم ؟چگونه متوجه خوب پیش رفتن روند درمانی خودمان شویم ؟
ممکن است یکسری داروها برای مدت به فرض دو هفته برای شما تجویز شده است و الان از زمان تعیین شده توسط پزشک مدت زمان بیشتری گذشته است ؛ اگر علائمی ندارید نیازی به تکرار آن داروها و همچنین دهانشویه های خاص بعد از جراحی که عمدتا کلرهگزیدین 2% هستند و معمولا با تغییر رنگ دندان همراه هستند وجود ندارد . شما میتوانید فقط با تغییر دهانشویه بعد از جراحی به دهانشویه های روزانه روند درمان خودتان را ادامه دهید . تغییر دهانشویه از این جهت است که کلرهگزیدین 2% باعث زردی دندانهای شما و تغییر رنگ آنها میشود .
پس اگر بعد از دو هفته با علائمی همچون شروع مجدد تورم در آن ناحیه دندانی که مورد جراحی قرار گرفته است ، خونریزی های لثه ، و یا درد دندان مواجه شدید و یا حتی طعم آهن را در دهان خود احساس کردید که میتواند از علائم شروع عفونت باشد حتما با مرکز درمانی مورد نظر و یا کلینیک مدرن تماس داشته باشید تا مشاورین ما که به صورت شبانه روزی پاسخگوی سوالاتتان هستند شما را راهنمایی کنند و یا در صورت نیاز با دندانپزشک های کلینیک ارتباط برقرار کنید تا بتوانیم مشکلات شما را به درستی برطرف کنیم .

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید