You are currently viewing وقفه میان مراقبتهای پس از جراحی با وجود کرونا
مراقبت های پس از جراحی

وقفه میان مراقبتهای پس از جراحی با وجود کرونا

مراقبت های پس از جراحی چیست ؟

بعد از اتمام پروسه درمانی شما ( جراحی ) یکسری داروها از طرف دندانپزشکتان برای شما تجویز شده است که با توجه به شرایط موجود و وجود ویروس کرونا امکان مراجعه حضوری به کلینیک مربوطه را ندارید ، حال سوال شما این است که آیا همچنان باید همان پروسه درمانی را ادامه بدهم ؟چگونه متوجه خوب پیش رفتن روند درمانی خودمان شویم ؟

ممکن است یکسری داروها برای مدت به فرض دو هفته برای شما تجویز شده است و الان از زمان تعیین شده توسط پزشک مدت زمان بیشتری گذشته است ؛ اگر علائمی ندارید نیازی به تکرار آن داروها و همچنین دهانشویه های خاص بعد از جراحی که عمدتا کلرهگزیدین 2% هستند و معمولا با تغییر رنگ دندان همراه هستند وجود ندارد . شما میتوانید فقط با تغییر دهانشویه بعد از جراحی به دهانشویه های روزانه روند درمان خودتان را ادامه دهید . تغییر دهانشویه از این جهت است که کلرهگزیدین 2% باعث زردی دندانهای شما و تغییر رنگ آنها میشود .

پس اگر بعد از دو هفته با علائمی همچون شروع مجدد تورم در آن ناحیه دندانی که مورد جراحی قرار گرفته است ، خونریزی های لثه ، و یا درد دندان مواجه شدید و یا حتی طعم آهن را در دهان خود احساس کردید که میتواند از علائم شروع عفونت باشد حتما با مرکز درمانی مورد نظر و یا کلینیک مدرن تماس داشته باشید تا مشاورین ما که به صورت شبانه روزی پاسخگوی سوالاتتان هستند شما را راهنمایی کنند و یا در صورت نیاز با دندانپزشک های کلینیک ارتباط برقرار کنید تا بتوانیم مشکلات شما را به درستی برطرف کنیم .

 

دیدگاهتان را بنویسید