You are currently viewing طراحی لبخند و ارزیابی های آن
طراحی لبخند

طراحی لبخند و ارزیابی های آن

بسیاری از افراد می‌خواهند لبخند زیباتری داشته باشند، بهتر است قبل از انجام دادن درمان به پزشک متخصص مراجعه کنند. برای طراحی لبخند باید مواردی موردبررسی قرار بگیرند.

معاینه مراجعه کننده طراحی لبخند

تمام موارد زیبایی باید در سیستم دندان‌پزشک موردبررسی قرار بگیرد، اما در هر معاینه بالینی در طراحی لبخند سه مؤلفه اصلی وجود دارد:

  • ارزیابی دندان و قوس دهان
  • تعیین وضعیت پریودنتال
  • تجزیه و تحلیل صورت

بررسی دندان و قوس دهان جهت طراحی لبخند

معاینه دندان توسط دندان‌ پزشک ضروری است تا محدودیت‌های عملکردی برای انجام درمان بررسی شود. تشخیص برای درمان به‌صورت بصری غیرممکن است، بافت‌های بزاق، پلاک و مواد غذایی می‌توانند به‌راحتی یک حاشیه معیوب از دندان را کامل نشان دهند. بنابراین لازم است، هر دندان یک ارزیابی دقیق داشته باشد، با استفاده از لنزهای ممتد 2.5 یا بیشتر می‌توان این ارزیابی را انجام داد. با استفاده از یک دوربین داخلی دهان عواملی که با چشم دیده نمی‌شوند را آشکار می‌سازد.

ارزیابی پریودنتال:

ارزیابی میزان حمایت استخوان، رکود بافت، لقی دندان و نقاط دارای خونریزی، عوامل مهم جهت به وجود آمدن نتیجه عملکرد رضایت‌بخش خواهد بود، وجود یا عدم وجود بافت ریج مناسب می‌تواند روش درمان را تغییر دهد. اگر شخصی مبتلابه بیماری پریودنتال است و از طریق روش های پیشگیرانه روتین درمان نمی شود، باید روش های مدیریت بافت نرم برای آن در نظر گرفته شود، این موضوع بسیار اهمیت دارد که بدانیم، موفقیت درمان ،وابسته به مراقبت از بافت نرم دارد.

آنالیز صورت:

در هر فرد ویژگی‌هایی که مشاهده می‌شود، مانند عضلات صورت متفاوت است. یک دندانپزشک زیبایی در هنگام انجام انواع درمان‌های زیبایی مثل لمینیت دندان، کامپوزیت دندان و یا انواع طراحی لبخند باید به‌طور دقیق و  با استفاده از آنالیز تصاویر  همه موارد را بررسی کند. بعضی مواقع ممکن است دندان‌ها به‌تنهایی زیبا باشند اما با ساختار صورت تناسب نداشته باشند. دندانپزشک زیبایی اقدام به تغییر تناسب‌ها و اصلاح طرح لبخند می‌کند.

طراحی لبخند
طراحی لبخند

دیدگاهتان را بنویسید