نحوه جراحی سینوس لیفت بسته در کاشت ایمپلنت

کلینیک دندانپزشکی مدرن جراحی دندان نحوه جراحی سینوس لیفت بسته در کاشت ایمپلنت
سینوس لیفت

جراحی دندان

نحوه جراحی سینوس لیفت بسته در کاشت ایمپلنت

ارسال شده توسط dentalcenter

جراحی سینوس لیفت نوعی از جراحی است که با افزایش استخوان در فک بالا در قسمت آسیای کوچک و آسیای بزرگ همراه است. این استخوان به بخش استخوان فک و سینوس فک بالا اضافه می شود.

سینوس لیفت
سینوس لیفت

این فرآیند عموما تقویت استخوان سینوس نام دارد. به جهت اینکه بتوانیم حجم کافی استخوان را ایجاد کنیم ، غشا سینوس ماگزیلاری باید به سمت بالا کشیده شود یا به اصطلاح سینوس لیفت انجام شود. سینوس لیفت معمولا توسط متخصصی که جراح فک و صورت یا پریودنتیست است انجام می شود. دو نوع جراحی سینوس لیفت داریم: سینوس لیفت باز و بسته

جراحی سینوس لیفت بسته زمانی انجام می شود که قطر کافی استخوان در فک بالا وجود نداشته باشد، و یا اینکه حفره سینوس استخوان فک را فراگرفته باشد و فضای کافی برای کاشت ایمپلنت وجود نداشته باشد.

سینوس لیفت
سینوس لیفت

همچنین وقتی که استخوان به دلایل مختلفی مثل تحلیل لثه ، کاهش قطر داشته باشد. نبود دندان می تواند تدریجا باعث تحلیل استخوان شود، و مقدار استخوان را کاهش می دهد. مقدار حفرات سینوس فک بالا در هر شخصی با شخص دیگر متفاوت است و در بلند مدت و بالارفتن سن نیز میزان این حفرات سینوس بزرگ تر می شود.

آماده سازی:

استخوانی که به منظور پیوند در استخوان سینوس مورد استفاده قرار می گیرد ممکن است از بدن خود شخص ( استخوان اتوژنوس) و یا از یک جسد ( استخوان آلوژنیک) و یا از گاو ( زنو گرفت ) استخراج می شود.اگر استخوان خود شخص در سینوس لیفت مورد استفاده قرار بگیرد می توان از بخش هایی مثل دهان و بدن برداشته شود.ممکن است قبل از سینوس لیفت نیاز به عکس رلدیوگرافی داشته باشیم تا موقعیت سینوس ها و موقعیت و شکل استخوان فک بالا مشخص شود.

در این ویدئو که توسط گروه آموزشی و درمانی مدرن دوبله و ترجمه شده است به تعریف سینوس و کاربرد آن هنگام کاشت ایمپلنت دندان خواهد پرداخت.

نوشته شده توسط dentalcenter

http://clinicmodern.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *