جراحی سینوس لیفت نوعی از جراحی است که با افزایش استخوان در فک بالا در قسمت آسیای کوچک و آسیای بزرگ همراه است. این استخوان به بخش استخوان فک و سینوس فک بالا اضافه می شود.

سینوس لیفت
سینوس لیفت

این فرآیند عموما تقویت استخوان سینوس نام دارد. به جهت اینکه بتوانیم حجم کافی استخوان را ایجاد کنیم ، غشا سینوس ماگزیلاری باید به سمت بالا کشیده شود یا به اصطلاح سینوس لیفت انجام شود. سینوس لیفت معمولا توسط متخصصی که جراح فک و صورت یا پریودنتیست است انجام می شود. دو نوع جراحی سینوس لیفت داریم: سینوس لیفت باز و بسته

جراحی سینوس لیفت بسته زمانی انجام می شود که قطر کافی استخوان در فک بالا وجود نداشته باشد، و یا اینکه حفره سینوس استخوان فک را فراگرفته باشد و فضای کافی برای کاشت ایمپلنت وجود نداشته باشد.

سینوس لیفت
سینوس لیفت

همچنین وقتی که استخوان به دلایل مختلفی مثل تحلیل لثه ، کاهش قطر داشته باشد. نبود دندان می تواند تدریجا باعث تحلیل استخوان شود، و مقدار استخوان را کاهش می دهد. مقدار حفرات سینوس فک بالا در هر شخصی با شخص دیگر متفاوت است و در بلند مدت و بالارفتن سن نیز میزان این حفرات سینوس بزرگ تر می شود.

آماده سازی:

استخوانی که به منظور پیوند در استخوان سینوس مورد استفاده قرار می گیرد ممکن است از بدن خود شخص ( استخوان اتوژنوس) و یا از یک جسد ( استخوان آلوژنیک) و یا از گاو ( زنو گرفت ) استخراج می شود.اگر استخوان خود شخص در سینوس لیفت مورد استفاده قرار بگیرد می توان از بخش هایی مثل دهان و بدن برداشته شود.ممکن است قبل از سینوس لیفت نیاز به عکس رلدیوگرافی داشته باشیم تا موقعیت سینوس ها و موقعیت و شکل استخوان فک بالا مشخص شود.

در این ویدئو که توسط گروه آموزشی و درمانی مدرن دوبله و ترجمه شده است به تعریف سینوس و کاربرد آن هنگام کاشت ایمپلنت دندان خواهد پرداخت.

دیدگاهتان را بنویسید