لبخند شما یکی از اولین مواردی است که مردم در مورد شما متوجه می شوند. لبخند سالم همیشه یک شبه حاصل نمی شود ، اما روش های مختلفی را برای کمک به ایجاد و حفظ به کار می برد. در کلینیک دندانپزشکی مدرن 10 تا از بهترین روش های زیبایی دندان را توضیح میدهیم  که می توانید برای بهبود ظاهر و سلامت دندان های خود انجام دهید.

استفاده هر روز از نخ دندان

نخ دندان پلاک های بین دندان ها و از زیر خط لثه را خارج می کند ، جایی که مسواک نمی تواند به آن برسد. نخ دندان کشیدن روزانه به جلوگیری از پوسیدگی دندان و التهاب لثه کمک می کند.وقتی تنها بماند، پلاک و تارتار در زیر سطح خط لثه جمع می شوند. این می تواند باعث بیماری پریودنتال شود ، که منجر به تخریب استخوان و از بین رفتن دندان می شود.

برای استفاده صحیح از نخ دندان ، نخ را محکم دور انگشت خود بپیچید و آن را در فضای بین دندان های خود قرار دهید. آن را به آرامی زیر خط لثه دو تا سه بار بالا و پایین بلغزانید. اگر خونریزی رخ دهد ، به احتمال زیاد به دلیل التهاب لثه یا بیماری لثه است. هنگام نخ دندان کشیدن روزانه ، خونریزی همراه با التهاب لثه خفیف تا متوسط معمولاً پس از حدود دو هفته قطع می شود.

اگر نمی توانید نخ دندان بکشید ، آبیاری خوراکی را امتحان کنید. این دستگاه با اسپری آب یا دهان شویه پلاک ها و مواد غذایی را بین دندان ها و زیر خط لثه از بین می برد.

سالی دو بار به دندانپزشک خود مراجعه کنید

شستشو و تمیز کردن معمول هر شش ماه دندان  یکی از بهترین روش زیبایی دندان است که باعث میشود دندان و دهان شما سالم بماند .  هنگامی که نظافت شما نامنظم است ، می توانید به بیماری پریودنتال مبتلا شوید. این می تواند باعث تورمی ناخوشایند شود،و خونریزی لثه. همچنین با شرایط سلامتی مانند حمله قلبی ، سکته مغزی ، دیابت ، چاقی ، زایمان های زودرس و آپنه خواب در ارتباط است.

علاوه بر از بین بردن لکه و تارتار از روی دندان ها ، دندانپزشک از نظر بهداشتی مانند فشار خون بالا و سرطان دهان نیز آزمایشاتی انجام میدهد . از آنجا که بسیاری از شرایط سلامتی در دهان خود را نشان می دهد ، دندانپزشک و متخصص بهداشت می توانند شما را از مسائلی مطلع کنند که باید با پزشک خود پیگیری کنید.

ترک سیگار

سیگار کشیدن باعث لک شدن دندان های شما می شود. لکه ناشی از دود گاهی اوقات یک لکه سطحی است که می توان آن را صیقل داد ، اما همچنین می تواند در لعاب فرو برود.
سیگار کشیدن همچنین به لثه های سالم آسیب  برساند و باعث عقب رفتن و ایجاد کیسه هوایی بزرگ در اطراف دندان می شود. این باعث می شود دندان ها طولانی تر به نظر برسند و فضاهای تاریکی بین آنها ایجاد شود. سیگار کشیدن نیز برگشت بیماری لثه را بسیار دشوار می کند.

قهوه ، چای و شراب قرمز خود را محدود کنید

نوشیدنی هایی مانند قهوه ، چای و شراب قرمز به دلیل لک شدن دندان شناخته شده اند. مشابه نوشیدن سیگار ، این نوشیدنی ها می توانند یک لکه سطحی ایجاد کنند که دندانپزشک یا متخصص بهداشت می تواند آن را صاف کند. اما همچنین می توانند باعث لک شدن داخلی مینای دندان شما شوند.
نوشیدن از طریق نی می تواند به کاهش لکه های دندان کمک کند و همچنین می تواند خطر پوسیدگی دندان را کاهش دهد. همچنین می تواند به شستشوی مداوم دهان با آب کمک کند تا مایع تیره برای مدت طولانی بین وعده های غذایی روی دندان های شما نماند.

محصولات سفید کننده خود را با دقت انتخاب کنید

بستگی به نیاز شما ، محصولات سفید کننده متنوعی در دسترس است: قلم های ژل ، خمیر دندان ، نوارها ،سفید کننده لیزر و …. . گرچه انتخاب ها می تواند طاقت فرسا باشد ، اما هر نوع می تواند مزایای خاصی داشته باشد که به شما کمک می کند تا مناطق مشکل را هدف قرار دهید. قلم های ژل برای لمس نواحی کوچک مانند دندانی که به عقب تغییر کرده و لکه های بیشتری جمع می کند ، خوب هستند. سینی های سفارشی و سفید کننده لیزری سفید کاری قدرت را ارائه می دهند و چشمگیرترین نتایج را به شما می دهند.

مسواک با کیفیت بخرید

مسواکهای برقی با کیفیت بالا نشان می دهد که پلاکهای بیشتری را از بین می برد و لثه های سالم تری نسبت به مسواک های دستی دارند. اکنون بسیاری از آنها از حالت های سفید و حساس دندان برخوردار هستند. بدن مسواک جوری ساخته شده که تا سالها دوام داشته باشد ، در حالی که می توان سرها را به طور معمول با افزایش سن یا برای تقسیم بین اعضای خانواده تغییر داد.

اگر آماده نیستید که از مسواک برقی استفاده کنید ، حتماً یک مسواک نرم بخرید. در حالی که برس های متوسط و موی سخت به راحتی در بازار موجود است ، متخصصان دندانپزشکی قاطعانه استفاده از آنها را توصیه می کنند. موی سفت و مسواک زدن تهاجمی باعث عقب رفتن لثه ها می شود و می تواند مینای دندان را دور کند.

آب زیاد بنوشید

آب سالم ترین نوشیدنی برای لبخند و بدن شما است. به شستشوی دندان کمک می کند و باعث پوسیدگی دندان نمی شود. آب شیر بهترین انتخاب است زیرا مقدار توصیه شده فلوراید را دارد. بسیاری از اوقات آب بطری شده از منبعی تهیه می شود که میزان فلوراید آن کنترل نمی شود یا اصلاً حاوی فلوراید نیست. سطح سالم فلوراید باعث سلامت دندان می شود و پوسیدگی را دفع می کند.

مصرف مکرر نوشیدنی های اسیدی یا شیرین می تواند میزان پوسیدگی را به طرز چشمگیری افزایش دهد. ورزشکاران به سرعت در حال تبدیل شدن به یک گروه در معرض خطر هستند زیرا اثرات نوشیدنی های ورزشی بر دندان های آنها تأثیر می گذارد.

سایر شرایط سلامتی خود را بهبود ببخشید

شرایطی مانند فشار خون بالا ، دیابت ، چاقی و دندان قروچه همگی می توانند بر سلامت و ظاهر لبخند شما تأثیر بگذارند. وقتی بسلامتی بدن دچار تنش می شود ، درمان بیماری دیگر دشوارتر است.

به جای پوشاندن علائم ، می توانید از طریق روش های پیشگیرانه به بهبود سلامت خود کمک کنید. درست غذا خوردن و ورزش کافی می تواند ظاهر بدن ، دندان ها و لثه ها را به طرز چشمگیری بهبود بخشد.

درمان دندانپزشکی را به موقع انجام دهید

شرایط دندانپزشکی هرگز خود به خود اصلاح نمی شوند. پوسیدگی دندان بدون درمان می تواند به راحتی حفره ای کوچک را به آبسه بزرگ دندان تبدیل کند. در مواردی که ممکن است یک پر کننده کوچک همان چیزی باشد که لازم بود ، اکنون ممکن است به یک کانال ریشه و تاج نیاز داشته باشد.

درمان زودرس پوسیدگی دندان به این معنی است که به ترمیم های دندانی کوچکتر و کمتر تهاجمی احتیاج دارید. این امر به حفظ ساختار و پایداری دندان کمک می کند و یکی از  بهترین روش زیبایی دندان است هزینه های درمان را کمتر نگه می دارد. در صورت عدم درمان ، پوسیدگی می تواند به سایر دندان ها سرایت کند و باعث ایجاد عفونت در سایر اعضای بدن شما شود.

دندان های خود را روزی دو بار مسواک بزنید

این یک امر مسلم است ، اما هنوز هم باید به بسیاری از افراد یادآوری شود که حداقل دو بار در روز دندان های خود را مسواک بزنند. از آنجا که پلاک ها می توانند به سنگ تار تبدیل شوند ، مسواک زدن مکرر به سفیدتر و سالم ماندن دندانها نسبت به افرادی که کمتر مسواک می زنند ، کمک می کند. یکی از  بهترین روش زیبایی دندان است .
بهترین روش زیبایی دندان-کلینیک دندان پزشکی مدرن
بهترین روش زیبایی دندان-کلینیک دندان پزشکی مدرن

برای یک لبخند عالی عادت های خوبی ایجاد کنید

ممکن است مدتی طول بکشد تا شما متوجه تغییراتی در سفید شدن یا بهبود بهداشت دهان شوید. گرچه این تغییرات یک شبه رخ نمی دهد ، اما مطمئناً به خاطر لبخند و سلامتی شما ارزش وقت و تلاش را دارند.

دیدگاهتان را بنویسید