مراحل انجام ونیر کامپوزیت دندان!

کلینیک دندانپزشکی مدرن دندانپزشکی عمومی مراحل انجام ونیر کامپوزیت دندان!
کامپوزیت دندان-کلینیک دندانپزشکی مدرن

دندانپزشکی عمومی

مراحل انجام ونیر کامپوزیت دندان!

ارسال شده توسط dentalcenter

داشتن خطی لبخند زیبا و جذاب ارزو بسیاری از افراد است. برای داشتن خط لبخندی زیبا راهکار های درمانی متفاوتی وجود دارد از جمله این درمان ها میتوان به درمان ونیر کامپوزیت اشاره کرد. در این مقاله شما را با مراحل انجام ونیر کامپوزیت دندان اشنا میکنیم !

با ما همراه باشید !

درمان ونیر کامپوزیت یکی از روش های درمانی دندانپزشکی زیبایی است که در راستا درمان های گوناگون و از جمله درمان های زیبایی مورد استفاده قرار میگیرد. به ویژه برای دندان های جلویی که دچار لب پرشدگی و یا فاصله شده اند درمان بسیار مناسبی است و تغییرات فاحشی( اشکارا ) را در چهره ظاهری افراد مشاهده میکنیم.

ونیر کامپوزیت دندان - کلینیک دندانپزشکی مدرن
ونیر کامپوزیت دندان – کلینیک دندانپزشکی مدرن

موارد استفاده از درمان ونیر کامپوزیت:

1_ پوسیدگی های دندانی: دندانهایی که پوسیده شده و احتیاج به ترمیم دارند با ونیر کامپوزیت ( مواد هم رنگ دندان ) قابل ترمیم هستند. خصوصا مواردی که دندان های جلویی باشند و گاها دندان های خلفی در صورتی که پوسیدگی انها سطحی باشد با کامپوزیت درمان میشوند اما در صورتی که پوسیدگی دندان شدید باشد بهتر است با امالگام ترمیم دندان مورد نظر صورت بگیرد به دلیل اینکه دندان های خلفی ( جونده ها ) به دلیل اینکه تحت فشار زیادی هستند و نیروی بیشتری به انها وارد میشود.

2_ تغییر رنگ دندان ها و فرم آنها

مراحل انجام درمان کامپوزیت دندان ها :

در مرحله اول در درمان های زیبایی باید شرایط دندانی بیمار از نظر اکلوژن ( طرز قرار گیری دو فک و دندان ها بر روی هم ) بررسی شود و در صورتی که شرایط مناسب باشد با تایید از پزشک کار درمان قابل اجرا است. در مرحله بعدی بیمار باید جرمگیری کرده و دندان ها عاری از هرگونه پوسیدگی و میکروبی باشند.

در قدم بعدی دندانپزشک سطح دندان ها را خشک کرده و عاری از رطوبت و بزاق دندان ها میکند تا عملکرد باندینگ ( چسب مخصوص اتصال کامپوزیت به دندان) دندان ها مختل نشود.

در اتمام موارد فوق که توضیح داده شد سطح جلویی دندان ها به وسیله مواد اسیدی مختل میشود تا به چسبیدن ونیر کامپوزیت ها به سطح دندان کمک کند و بعد ازآن به واسطه باندینگ کامپوزیت ها روی سطح دندان ها قرار میگیرند. و از این مرحله به بعد بستگی به تبحر و تجربه دندانپزشک انتخابی شما دارد که با چه تبحری و ظرافتی کامپوزیت را روی دندان های شما به بهترین شکل ممکن فرم دهد.

نکته : کار دندانپزشکی زیبایی همانند دست خط افراد است که با یکدیگر تفاوت دارد و در کار های زیبایی دندانپزشکی این مثال کاملا مصداق این موضوع میباشد در نتیجه در انتخاب دندانپزشکی که قرار است کار درمان زیبایی شما را انجام دهد به شدت دقت فرمایید و توجه کنید که کیفیت را فدای کمیت نکنید.

نوشته شده توسط dentalcenter

http://clinicmodern.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *