مسکن قوی برای دندان درد

دندان-درد-کلینیک-دندانپزشکی-مدرن

مراقبت های دندانپزشکی

مسکن قوی برای دندان درد

ارسال شده توسط dentalcenter

مسکن های خانگی دندان درد

مسکن های خانگی دندان درد و شناخت آنها گاهی می تواند بهتر، مفید تر و کم خطر تر از مسکن های دارویی دندان درد باشد. اگر درد دندان دارید، مهم است که بدانید ریشه ناراحتی شما چیست. پس از شناسایی ریشه درد می توانید نحوه تسکین هر چه بهتر درد، تورم یا علائم دیگر را پیدا کنید. یک برنامه شستشوی منظم دهان با آب نمک و کمپرس یخ می تواند به طور معمول سوزش و درد جزئی دندان را برطرف کند، اما دندان درد جدی تر، ممکن است نیاز به مداخله دندانپزشک داشته باشد. اگر علائم شما بیش از یک یا دو روز ادامه دارد، حتما به دندانپزشک خود مراجعه کنید. همچنین در صورت بارداری، شیردهی یا هر نوع بیماری پزشکی که ممکن است تحت تاثیر مواد گیاهی باشد، باید قبل از استفاده از هر یک از مسکن های خانگی دندان درد با دندانپزشک خود صحبت کنید.

شما می توانید موارد زیر را در خانه اجرا کنید، اما ممکن است لازم باشد که مواد لازم را از بیرون تهیه کنید. همه موارد موجود در فروشگاه های مواد غذایی محلی شما موجود است. در حال حاضر احتمالا دهان، دندان و لثه شما حساس است، بنابراین خرید این مواد از یک تولید کننده معتبر بسیار مهم است. این می تواند خطر تحریک بالقوه دهان و دندان شما را کاهش دهد.

 

انواع مسکن های خانگی دندان درد

1- آب نمک

برای بسیاری از افراد، شستشوی دهان با آب نمک یک روش درمانی موثر برای دندان درد می باشد. آب نمک یک ضد عفونی کننده طبیعی است و می تواند به شل شدن ذرات مواد غذایی و مواد زائد که ممکن است در بین دندان های شما گیر کند، کمک کند. درمان دندان درد با منبع قابل اعتماد آب نمک همچنین می تواند به کاهش التهاب و بهبود زخم های دهانی کمک کند. برای استفاده از این روش ، نصف قاشق چایخوری نمک را درون یک لیوان آب گرم حل کرده و از آن به عنوان دهانشویه استفاده کنید.

2- هیدروژن پراکسید

هیدروژن پراکسید و شستشوی دهان با آن نیز ممکن است به تسکین درد و التهاب دندان کمک کند. علاوه بر کشتن باکتری ها، هیدروژن پراکسید می توانید برای کاهش خونریزی لثه ها نیز مفید باشد. فقط قبل از استفاده اطمینان حاصل کنید که هیدروژن پراکسید را به درستی رقیق کرده اید. برای این کار، هیدروژن پراکسید را با آب به میزانی مساوی مخلوط کرده و از آن به عنوان دهانشویه استفاده کنید و مراقب باشید که آن را قورت ندهید.

3- کمپرس یخ

شما ممکن است از یک کمپرس یخ برای تسکین هرگونه دردی استفاده کنید، به خصوص اگر هر نوع عارضه ای باعث درد دندان شما شده باشد. وقتی از کمپرس یخ  استفاده می کنید، باعث انقباض رگ های خونی در منطقه می شود و این قضیه سبب می شود میزان درد کاهش یابد و همچنین هرگونه تورم و التهابی را کاهش دهد. برای استفاده از این روش، یک کیسه یخ بسته بندی شده را در میان یک حوله قرار داده و به مدت 20 دقیقه روی محل درد نگه دارید. می توانید این کار را هر چند ساعت یک بار تکرار کنید.

 

کمپرس-یخ-کلینیک-دندانپزشکی-مدرن
کمپرس-یخ-کلینیک-دندانپزشکی-مدرن

4- چای نعناع کیسه ای

یکی از مسکن های خانگی دندان درد چای نعناع کیسه ای می باشد که از آن می توان برای بی حس کردن دندان و تسکین التهاب لثه های حساس استفاده کرد. برای این کار، باید یک کیسه چای استفاده شده را روی محل درد قرار دهید. توجه داشته باشید که چای باید هنوزهم کمی گرم باشد. همچنین می توانید رویکرد متفاوتی نیز داشته باشید و از چای نعناع کیسه ای برای خنک تر کردن و نه گرم کردن منطقه درد استفاده کنید. برای این کار، یک کیسه چای مورد استفاده را برای چند دقیقه در فریزر قرار دهید تا آن را خنک کرده و سپس کیسه را روی دندان خود بمالید.

5- سیر

هزاران سال است که سیر به دلیل خواص دارویی آن شناخته شده و مورد استفاده قرار می گیرد. سیر نه تنها می تواند برای کشتن باکتری های مضر مورد اعتماد باشد، بلکه منبعی ضد باکتری است که باعث از بین بردن باکتری های دهانی می شود و می تواند به عنوان یک مسکن دندان درد نیز عمل کند. برای استفاده از آن، یک حبه سیر را خرد کنید وسپس آن را له کرده تا خمیری از آن ایجاد شود و آن خمیر را روی ناحیه آسیب دیده بمالید. می توانید اندکی نمک هم به آن اضافه کنید. حتی می توانید به آرامی یک حبه سیر را با دندان آسیب دیده بجوید.

6- عصاره وانیل

عصاره وانیل حاوی الکل است، که می تواند به کاهش دندان درد کمک کند. اثبات شده است که عصاره وانیل یک منبع قابل اعتماد آنتی اکسیدان و یک مسکن قوی برای درد می باشد. برای استفاده از آن، مقدار کمی عصاره وانیل را روی انگشت خود یا یک پنبه آغشته کنید وچند بار در روز آن را مستقیما روی دندان آسیب دیده بمالید.

7- میخک

استفاده از میخک یکی از مهمترین مسکن های خانگی دندان درد می باشد. در طول تاریخ از میخک  برای درمان دندان درد استفاده شده است، زیرا روغن آن می تواند به طور موثری درد را کاهش داده و منبع التهاب را بی حس کند. این ماده حاوی اوژنول است که یک ضد عفونی کننده طبیعی است. برای استفاده از این روش، مقدار کمی روغن میخک را روی یک پنبه آغشته کنید و آن را در ناحیه آسیب دیده بمالید. ممکن است بخواهید روغن میخک را با چند قطره روغن زیتون یا آب رقیق کنید. این کار را چند بار در روز انجام دهید. همچنین می توانید یک قطره روغن میخک را به یک لیوان آب کوچک اضافه کرده و یک دهانشویه درست کنید.

میخک-کلینیک-دندانپزشکی-مدرن
میخک-کلینیک-دندانپزشکی-مدرن

نوشته شده توسط dentalcenter

http://clinicmodern.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *