ایمپلنت سوئیسی چیست؟

ایمپلنت سوئیسی، از تیتانیوم خالص و یا آلیاژ تیتانیوم ساخته شده و فرآیند ساخت بسیار پیچیده ای دارد. به طور کلی هر چقدر کیفیت تیتانیوم ایمپلنت و تکنولوژی ساخت و طراحی آن بهترباشد، ایمپلنت با کیفیت تر و با دوام تری آماده می شود. ایمپلنت سوئیسی یکی از بهترین و معروف ترین ایمپلنت های دنیاست، در نتیجه قیمت آن هم بالاتر است.

 

کشورهای صاحب سبک در ایمپلت

• سوئیس
• آمریکا
• آلمان
• ایتالیا
• فرانسه

نکته حائز اهمیت این است که امروزه کیفیت ایمپلنت خیلی وابسته به نام کشور تولید کننده نمی باشد و باید به برند ایمپلنت توجه ویژه ای داشته باشیم. ایمپلنت سوئیسی به عنوان یکی از مرغوب ترین ایمپلنت های دنیا در شش نوع مختلف ارائه می شود.
بد نیست بدانید که بسیاری از ایمپلنت هایی که تحت عنوان ایمپلنت سوئیسی در بازار دندانپزشکی زیبایی ارائه می شود درجه یک نیست و در کشورهای دیگری نظیر برزیل ساخته و روانه بازار می گردد. پس برای اطمینان از درجه یک بودن برند ایمپلنت مورد استفاده، حتما به کلینیک های با سابقه و برجسته دندانپزشکی مانند، کلینیک دندانپزشکی مدرن مراجعه کنید تا خیالتان از کیفیت و اصل بودن ایمپلنت مورد نظر راحت باشد.

انواع ایمپلنت سوئیسی
انواع ایمپلنت سوئیسی

 

معرفی انواع برندهای ایمپلنت سوئیسی

1- ایمپلنت اشترومن

ایمپلنت اشترومن بهترین برند ایمپلنت سوئیسی و یکی از سه برند برتر ایمپلنت در سراسر دنیا می باشد. اشترومن یکی از قدیمی ترین و اولین برندها در زمینه تهیه و تولید انواع ایمپلنت می باشد، که در طی سالیان اخیر با بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا سعی در ارائه بهترین ها به مخاطبان و بازارهدف خود نموده است. قیمت این برند گران بوده، اما به نسبت کیفیتی که ارائه می دهد ارزشش را دارد. عمده دندانپزشکان به علت قیمت اولیه بالای آن و سود ناچیزی که دارد و همچنین استقبال کمتر متقاضیان، علاقه به استفاده و توصیه این نوع ایمپلنت به متقاضیان ندارند.

البته این برند در کشور ما با نام اختصاری آی تی آی (ITI) معرفی می شود. شرکت اشترومن مستقیما در کشور ایران نمایندگی دارد. این نوع ایمپلنت سوئیسی، قابلیت بار گذاری بین 4 تا 6 هفته را دارد و گزینه ای عالی برای افرادی است که مساله مالی برایشان دغدغه نیست.

ایمپلنت straumann
ایمپلنت straumann

 

2- ایمپلنت SPI

ایمپلنت اس پی ای (SPI) یکی از قدیمی ترین برندهای ایمپلنت های سوئیسی است. این برند ساخت کمپانی بزرگ تومن مدیکال در سوئیس است که قدمت زیادی در ساخت ادوات زیبایی دندان دارد و وجهه و پیشینه بسیار خوبی در اروپا دارد.
این برند نیز همانند اشترومن قیمت بالایی دارد اما قیمت آن اندکی از اشترومن ارزانتر است. این برند نیزهمانند اشترومن در ایران نمایندگی دارد. این ایمپلنت دارای انواع اکتیو می باشد که می توان پروتز را به وسیله آن در مدت زمان 45 روز قرار داد. این برند با درجه الف در سازمان بهداشت جهانی ثبت شده و به عنوان یک برند موفق و ایده آل ایمپلنت دندان در بازار ارائه می شود.

ایمپلنت spi
ایمپلنت spi

 

3- ایمپلنت SIC

ایمپلنت اس ای سی (SIC) یکی دیگر از برندهای مطرح ایمپلنت های سوئیسی می باشد که بر خلاف دو برند قبلی قدمت بالایی ندارد و یک برند نوپا محسوب می شود. این برند قیمت مناسبی داشته و در کشور ما طرفداران زیادی دارد.یکی از دلایل محبوبیت این برند در ایران قیمت پایین آن در مقایسه با ایمپلنت های اروپایی و کیفیت نسبتا ایده آلی است که ارائه می دهد. کیفیت ایمپلنت های SIC چیزی شبیه به ایمپلنت های کره ای است.

ایمپلنت سوئیسی sic
ایمپلنت سوئیسی sic

 

4- ایمپلنت Biodental

ایمپلنت بیودنتال یکی دیگر از برندهای ایمپلنت سوئیسی موجود در ایران است که البته قدمت بالایی ندارد و همانند برند SICیک برند نوپا می باشد. شرکت بیودنتال در سالیان اخیر با تغییراتی که در طراحی و ارائه اباتمنت های زیرکونیوم اعمال کرده است، در بازار ایمپلنت ایران مورد توجه ویژه ای قرار گرفته است. این برند دائما در حال پیشرفت بوده و خود را با تکنولوژی ها و پیشرفت های روز دندانپزشکی تطبیق داده و همسان می سازد.

 

5- ایمپلنت ایده Ihdeh

ایمپلنت ایده که به نام دکترایده، که یک دندانپزشک برجسته سوئیسی بوده است شناخته می شود. ایده یک ایمپلنت سوئیسی با قیمت بسیار مناسب برای عام مردم می باشد. قیمت پایین این برند، بسیاری از دندانپزشکان را به منظور استفاده بیشتر از آن ترغیب می کند. این نوع ایمپلنت جزء ایمپلنت های با کیفیت متوسط به حساب می آید. این ایمپلنت نیز در ایران نمایندگی دارد.

ایمپلنت سوئیسی ihdeh
ایمپلنت سوئیسی ihdeh

 

6- ایمپلنت TRI

ایمپلنت (TRI)یکی از ایمپلنت های جدید سوئیسی می باشد که همانند ایمپلنت ایده، یک ایمپلنت ارزان قیمت و با کیفیت متوسط است. این نوع ایمپلنت سوئیسی از نظر فرم کاملا شبیه ایمپلنت آمریکایی اسکرونت زیمراست. TRI ایمپلنتی با قیمت مناسب و کیفیت خوب است که کمتر در ایران مورد استفاده قرار می گیرد. 

ایمپلنتtri
ایمپلنت tri

 

کلینیک دندانپزشی مدرن ارائه دهنده انواع خدمات زیبایی دندان، از جمله ایمپلنت دندان، با تیمی برجسته و مجرب از پزشکان ومتخصصان با دانش، با بهترین کیفیت ها و مناسب ترین قیمت ها در خدمت شما عزیزان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید