سفید کردن دندان ها و روش های آن

کلینیک دندانپزشکی مدرن دندانپزشکی عمومی سفید کردن دندان ها و روش های آن
بلیچینگ در کلینیک دندانپزشکی

دندانپزشکی عمومی

سفید کردن دندان ها و روش های آن

ارسال شده توسط dentalcenter

برای سفید کردن دندان ها روش های مختلفی از جمله بلیچینگ وجود دارد. که هم به صورت خانگی و هم روش هایی که در کلینیک دندانپزشکی انجام می شود صورت می گیرد.

روش های سفید کردن دندان

یکی از روش های سفید کردن دندان بلیچینگ است که در واقع یک درمان زیبایی محسوب می شود. این روش هیچ آسیبی به مینای دندان وارد نمی کند. به این صورت که مواد سفید کننده روی دندان شما قرار می گیرد و در زمان کوتاهی دندان هایتان سفید می شود. بیلیچینگ رنگ دانه هایی که روی دندان شما قرار گرفتد را از بین می برد و سفید می کند که باعث زیبایی دندان ها می شود.

تغییر رنگ دندان با استفاده از بلیچینگ طبق تجویز پزشک متفاوت است. با توجه به شرایط فرد ممکن است 2 درجه تغییر رنگ بدهد ممکن هم هست نیم درجه تغییر کند. ولی انجام این کار محدودیت هایی دارد که در ادامه به آن ها می پردازیم.

سفید کردن دندان ها
تغییر رنگ دندان ها

محدودیت های بلیچینگ

برای استفاده از این روش برای سفید کردن دندانتان محدودیت هایی وجود دارد. به عنوان مثال دندان های قدامی که قبلا بر روی آن ها ترمیم انجام شده یا پوسیده است نمی شود روی آن ها این کار را انجام داد. همچنین بلیچینگ بر روی لمینت ها و کامپوزیت ها تاثیر گذار نیست. بلیچینگ بر روی دندان هایی که تحلیل رفتند و ریشه زرد آن ها نمایان شده است تاثیری ایجاد نمی کند. گاهی اوقات هم افرادی وجود دارند که به دلیل داشتن حساسیت دندانی نمی توانند از روش بلیچینگ برای سفیدی دندان ها یشان استفاده کنند.

دندان های تحلیل رفته
دندان های تحلیل رفته که بلیچینگ روی آن تاثیری ندارد

روش های خانگی برای سفید کردن دندان

بلیچینگ که یک روش برای سفید کردن دندان در کلینیک دندانپزشکی است، یک روش دیگر هم دارد که طبق راهنمایی و با نظر دکتر دندانپزشک می توانید این کار را در خانه هم انجام دهید.

بلیچینگ
بلیچینگ خانگی

روش های دیگری ماننده استفاده از جوش شیرین، پوست موز و خیلی از راه های دیگر که با یک جست و جوی ساده در اینترنت می توان برای سفیدی دندان ها استفاده کرد.

جوش شیرین
جوش شیرین

لازم به زکر است که روش های خانگی تاثیر کمتری در سفید کردن دندان های شما دارند و تاثیرشان در صورت استفاده مداوم بیشتر در دراز مدت اتفاق می افتد و مانند بلیچینگ که در کلینیک دندانپزشکی انجام می شود همان موقع شما تاثیرش را در دندان هایتان نمی بینید.

البته با یک بار بلیچینگ کردن هم دندان های شما به صورت دائم سفید نخواهد شد. نوع رژیم غذایی و استفاده نکردن از الکل و نوشیدنی های رنگی و دخانیات و در کل بهداشت دهان و دندان تاثیر زیادی در ماندگاری سفیدی دندان های شما بعد از این کار دارد.

طبق نظر دندانپزشک اگر چندین بار بلیچینگ دندان را انجام دهید و مراقبت های پس از آن را به درستی انجام دهید، ممکن است دندان های شما به صورت دائمی سفید شوند.

نوشته شده توسط dentalcenter

http://clinicmodern.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *