علت درد بعد از ایمپلنت

کلینیک دندانپزشکی مدرن ایمپلنت علت درد بعد از ایمپلنت
علت درد بعد از ایمپلنت

ایمپلنت

علت درد بعد از ایمپلنت

ارسال شده توسط dentalcenter

قبل از شروع جراحی کاشت ایمپلنت ، معمولا بی حسی کامل انجام می شود، همچنین پس از جراحی نیز از مسکن برای رفع درد استفاده می شود، اما درد اندک پس از جراحی طبیعی است ، در صورتی که  میزان درد در محل کاشت ایمپلنت شدید باشد، باید علت درد بعد از ایمپلنت را جدی گرفت.

با وجودی که علائم کلینیکی و رادیوگرافیکی، میزان عوارض در ایمپلنت دندان را نشان می دهند، می توان گفت تشخیص علت درد بیمار زمانی که همه پارامترها در آن نرمال است، می تواند نا امید کننده باشد، با مطالعات گسترده به این نتیجه رسیده اند که چند عامل می تواند درد پس از جراحی ایمپلنت را ایجاد کند، که هنوز ابهاماتی در تشخیص آن َها وجود دارد. درد شدید پس از ایمپلنت دندان زمانی که عوامل رادیوگرافیکی و بالینی طبیعی هستند یک فریب محسوب می شود.

درد بعد از ایمپلنت
درد بعد از ایمپلنت

علت درد بعد از ایمپلنت چیست؟

علائم بالینی که درد ناشی از آن به خاطر بیماری هایی همچون پری ایمپلنتایتیس یا التهاب اطراف ایمپلنت است شامل:
خونریزی بعد از پروب، افزایش عمق پروب، ترشح چرک، بافت شکننده، زخم و … می باشد. به هر حال زمانی که علائم طبیعی است و تنها مشکل ممکن است درد باشد، چه کار باید کرد؟
در این مبحث درباره درد و علائمی که باعث ایجاد درد می شود صحبت خواهیم کرد، inferior alveolar nerve که از کانال آلوئولار اینفریور خارج می شود، این نقطه به عنوان منطقه امن شناخته می شود، و در صورت ضربه به این قسمت در هنگام ایمپلنت ، خونریزی و بی حسی در این مکان به وجود می آید.
استفاده از بافت کراتینیزه ناکافی در اطراف روکش ایمپلنت:
برخی مطالعات پیشنهاد کرده اند که فقدان بافت کراتینی می تواند منجر به ایجاد درد پس از ایمپلنت دندان شود، این نشانه هم هنگام مسواک زدن ، خوردن غذا و … ایجاد می شود.
تماس ناهنجار ایمپلنت با استخوان:
زمانی که بافت فیبرینی استخوان بدن را احاطه می کند، باعث می شود تماس ایمپلنت با استخوان ضعیف باشد، در این مواقع تصویر رادیوگرافی سطح تماس ایمپلنت با استخوان را طبیعی و نرمال نشان می دهد، اما بیمار احساس درد می کند.
عوامل خطرساز دردزا:
برخی عوامل خطر ممکن است، باعث ایجاد درد پس از ایمپلنت شوند، این عوامل عبارتند از :
اختلالات حساسیت و درد عضلانی، درد مزمن، افسردگی، اضطراب و غیره.این عوامل می توانند به علل ناشناخته درد ایجاد کنند، که این عامل نیز باعث ایجاد درد پس از کاشت ایمپلنت می شود.

نوشته شده توسط dentalcenter

http://clinicmodern.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *