انواع کاشت ایمپلنت دندان و معرفی روش ها
ایمپلنت دندان

انواع کاشت ایمپلنت دندان و معرفی روش ها

انواع کاشت ایمپلنت دندان

انواع کاشت ایمپلنت دندان و معرفی روش های آن موضوعی است که در این مقاله قصد داریم به آن بپردازیم. ایمپلنت دندان معمولا از پیچ تیتانیوم و یک روکش یا تاج که بر روی آن قرار می‌گیرد تشکیل‌شده است. پیچ تیتانیوم که در داخل فک توسط دریل قرار داده می‌شود، در این مرحله برای جلوگیری از آسیب دیدن فک و همچنین ساختار چهره دندان‌پزشک باید با مهارت عالی و بالا سوراخ موردنظر را در فک ایجاد کند و همچنین در ایجاد سایز آن نهایت دقت را داشته باشد.

معرفی انواع کاشت ایمپلنت دندان

در بسیاری موارد دندان‌پزشکان از راهنمای جراحی بر اساس سی‌تی‌اسکن شخص در هنگام قرار دادن ایمپلنت استفاده می‌کنند. بعد از قرار دادن ایمپلنت در حفره ایجادشده، بعد از مدتی بافت استخوان اطراف ایمپلنت ایجاد می‌شود، دندان‌پزشک اباتمنت را بر روی پایه ایمپلنت قرار داده و سپس روکش موقتی روی آن قرار می‌گیرد تا لثه به‌صورت طبیعی در جای خود شکل بگیرد.

کاشت ایمپلنت یک روزه

ایمپلنت یک روزه یکی از انواع کاشت ایمپلنت می‌باشد که ایمپلنت و روکش در یک روز به بیمار تحویل داده می‌شود. این فرآیند به صورتی است که ابتدا تصاویر سی بی سی تی و رادیوگرافی از دندان و فک به‌صورت سه‌بعدی گرفته می‌شود، سپس بعد از بررسی وضعیت استخوان و فک درصورتی‌که استخوان دچار تحلیل نشده باشد، ایمپلنت به شیوه پانچ در درون استخوان قرار داده می‌شود و پس‌ازآن روکش موقت به بیمار تحویل داده می‌شود.

 

کاشت ایمپلنت فول موس

ایمپلنت فول موس یا فول ایمپلنت برای افرادی است که تمام دندان‌های خود را ازدست‌داده‌اند و دارای مقدار استخوان کافی برای انجام این روش ایمپلنت می‌باشند، پس از بررسی‌های لازم توسط دندان‌پزشک تعداد 6 الی 8 پایه ایمپلنت در هر فک قرار داده می‌شود و بیمار پس از گذشت مدتی چندماهه که برای بهبود استخوان اطراف ایمپلنت لازم است برای تحویل روکش به کلینیک مراجعه خواهد کرد.

انواع کاشت ایمپلنت
ایمپلنت فول موس

 

کاشت ایمپلنت overdenture

این نوع روش برای افرادی مناسب است که دارای تحلیل استخوان در فک می‌باشند، پس از بررسی توسط دندان‌پزشک، تعداد 6 ایمپلنت در فک گذاشته می‌شود و بعد از ترمیم استخوان اطراف ایمپلنت، دنچر( پروتز) بر روی فک ثابت می‌شود.

انواع کاشت ایمپلنت
oerdenture

 

دیدگاهتان را بنویسید