ونیر لمینیت چیست ؟ لمینت های دندانی جز یکی از روش های برتر به منظور ایجاد لبخند و زیبایی می باشد. لمینت ها به این علت که باعث تغییر شکل، سایز و رنگ دندان ها می شوند، لبخند های جذاب را در انتها به ارمغان می آورند.در این روش به میزان کمی تراش دندان احتیاج است ؛(یعنی حدود 0.5 میلیمتر از مینای دندان تراش داده می شود)، بنابراین جز درمان های محافظه کارانه به حساب می آیند و زمانی که از این نوع درمان استفاده شود، می توان نتیجه گرفت که نتیجه رضایت بخش خواهد بود.

ونیر لمینیت چیست ؟

به‌سادگی می‌توان اظهار کرد که ونیر لایه‌نازکی است که بر روی سطح دیگری قرار داده می‌شود ، یعنی بر روی روکش نهایی کشیده می‌شود و ظاهری مانند مینای دندان دارد.پرسلن ها در دندانپزشکی کاربرد دارند و توسط تکنسین‌های دندان‌سازی جهت ساخت روکش‌های دندانی وبریج ها مورداستفاده قرار می‌گیرند. در لابراتوارها  با ترکیبی از پرسلن ها و آب، رنگی شبیه دندان واقعی ایجاد می‌شود که این موضوع به مهارت تکنسین دندان‌ساز بستگی دارد.
لامینیت ها طی فرآیند لامینیشن از مخلوطی از مواد ساخته می‌شوند. بر اساس یک مثال ساده، لامینیت مجموعه‌ای از لایه‌هاست که توسط فشاروگرما به هم پرس می‌شوند و یا به هم چسبانده می‌شود.ساختار لمینیت دندان به ترکیبی از دندان، سطح باندینگ و مجموعه ونیر بستگی دارد. پوسته ساخته‌شده به سطحی از دندان که مینای آن تراشیده شده چسبانده می‌شود و به‌عنوان لایه زیرین روکش به‌کاربرده می‌شود.قبل از اینکه متقاضی طراحی لبخند به نتیجه رضایت‌بخش خود دست پیدا کند لازم است سلامتی لثه و ساختار دندان به‌درستی بررسی شود و نوع خنده آنالیز شود.

آنالیز لبخند:

  • قرار گرفتن دندانها در بیش‌ترین یا کمترین حالت معمول به هنگام خنده
  • برسی وجود یا عدم وجود ساختار مناسب برای قرارگیری لمینیت
  •  ، بررسی سلامت کافی لثه و خطوط لثه برای به وجود آمدن زیبایی کافی پس از قرارگیری لمینیت


ونیرهای لمینیت در طراحی لبخند چه کاری انجام می‌دهند؟

  1. ونیرهای لمینیت بهترین راه‌حل برای از بین بردن فواصل بین دندان‌ها می‌باشند.
  2. همچنین در اصلاح نقص در موقعیت دندان ، رنگ  نا مناسب دندانها، عدم تقارن و شکل ظاهری نامناسب دندان و مشکلاتی نظیر ایراد در اکلوژن نیز به‌کاربرده می‌شود.
  3. ونیرهای لمینیت می‌توانند  ایراداتی را که در شکل ظاهری دندان بر اثر عاداتی مثل دندان‌قروچه ایجاد می‌شود را درمان کنند.

درنهایت برای آنچه متخصص زیبایی برای آن تلاش می‌کند محدودیتی وجود ندارد و هدف، طراحی لبخند زیبا با استفاده از لمینیت دندان می‌باشد.

طراحی لبخند لمینیت
طراحی لبخند لمینیت

دیدگاهتان را بنویسید