عفونت لثه چیست؟

عفونت-لثه-کلینیک-دندانپزشکی-مدرن

تازه های دندانپزشکی لثه

عفونت لثه چیست؟

ارسال شده توسط dentalcenter

سلام در این قسمت از برنامه ی استیج مدرن در ارتباط با عفونت لثه در خدمت شما هستیم. موضوعی که این روز ها کمتر به آن توجه میشود و این طور فکر میکنند که چطوری دندان های سالم داشته باشیم.

هر قسمت از بدن مستعد به ابتلای عفونت است و همین طور برای دهان هم هست و اگر مبتلا به بیماری های لثه و عفونی شدید هستید،باید سریعا درمان کنید خیلی ها اینطور فکر میکنند که بهداشت دهان به این صورت است که فقط باید به دندان ها توجه بکنید و از بهداشت لثه غافل میشوید.

این نا آگاهی باعث تجمع باکتری ها و پلاک های غذایی میشود که منجر به بروز عفونت و بیماری های لثه میشود البته این بیماری ها لثه و عفونی که خیلی جدی هستند زیاد شایع نیستند و اگر درمان نشدند عوارض جانبی خودشان را دارند بیمارهای عفونی در هر سنی امکان بروز آن هست ولی بیشتر در افراد سن بالا دیده میشود .

شناسایی عوامل هشدار دهنده که منجر به بیمارهای لثه میشود مهمترین راه برای پیشگیری از این بیماری ها و عوارض جانبی آن دست عوامل احتمالی عفونت لثه  تورم و حساس بودن لثه قرمز شدن لثه ها هنگام مسواک زدن لثه همراه با خون ریزی باشد عقب رفتن لثه ها یا در واقع لق شدن دندان ها بوی بد دهان اینها عواملی هستند که شما میتوانید متوجه شوید که لثه شما دچار عفونت شده یا بیماری خاصی گرفته است.

عفونت-لثه-کلینیک-دندانپزشکی-مدرن
عفونت-لثه-کلینیک-دندانپزشکی-مدرن

چگونگی کنترل عفونت لثه

اگر بهداشت دهان و دندان های شما اولویت قرار بگیرد حفظ سلامت لثه و در واقع جلوگیری از آن راه خیلی آسان میشود به این صورت که :

  • مسواک زدن حداقل روزی دو بار
  • استفاده مداوم از نخ دندان
  • استفاده از دهان شوی های ضد میکروب لثه
  • و حداقل سالی دو بار تحت نظر دندان پزشک تان باشید.

این ها در واقع راه هایی است که شما میتوانید پیش گیری کنید و نگذارید که لثه های تان دچار عفونت یا بیماری های لثه شود ولی عوامل خطرزا مصرف یکسری داروهای خاص مثل داروهای ضد تشنج یا داروهای ضد بارداری شیمی درمانی و قرص های که مشابه اینها هستند. بارداری عوامل ژنتیکی HIV و کج بودن دندان ها عواملی هستند که لثه های شما را به خطر می اندازد.

این بیماری های لثه انواع مختلفی دارد، انواع آن میتواند سیاه بودن لثه باشد سفید بودن لثه پریود و نتال آبسه دندان و همینطور لوکوپلاکیا باشد ، پس ما در برنامه بعد پیشگیری و درمان عفونت های لثه و بیمارهای لثه را در خدمت شما میگذاریم.

نوشته شده توسط dentalcenter

http://clinicmodern.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *