لبخند کامل شما نشان دهنده اعتماد و موفقیت هر دو زندگی خصوصی و حرفه ای شماست و این لبخند به خودتان و دیگران احساس خوبی منتقل می کند. با ارتودنسی از پشت دندان یا لینگوال که به آن ارتودنسی زبانی هم گفته می شود، این شانس برای شما وجود دارد که با خیال راحت لبخند بزنید، بدون اینکه دیگران متوجه ارتودنسی و براکت های شما شوند.

ارتودنسی از پشت دندان یا ارتودنسی لینگوال

در ارتودنسی لینگوال، براکت ها در پشت دندان قرار گرفته و پنهان می شوند. ارتودنسی از پشت دندان یا لینگوال کاملا پنهان است و فقط این خود شما هستید که می دانید درمان ارتودنسی دارید.

در این روش، قالب گیری دندان ها انجام شده و طراحی براکت ها منحصر به فرد می باشد و فقط برای خودتان طراحی می شود.

تفاوت ارتودنسی زبانی/کلینیک دندان پزشکی مدرن
تفاوت ارتودنسی زبانی/کلینیک دندان پزشکی مدرن

تفاوت ارتودنسی لینگوال با ارتودنسی سنتی

یکی از تفاوت های ارتودنسی سنتی و لینگوال این است که دقیقا عکس یکدیگر نصب می شوند ولی مواد و ساختار آنها یکی است و شباهت زیادی به هم دارن. ارتودنسی لینگوال به علت داخل دید نبودن و پنهان بودن و محل قرار گیری آن در پشت دندان، از محبوبیت بالایی در بین بیماران قرار دارد.

ارتودنسی لینگوال فقط به صورت ثابت انجام می شود ولی ارتودنسی زبانی هم به صورت ثابت و هم به صورت متحرک وجود دراد.

مزیت ارتودنسی از پشت دندان 

1-نصب آن در پشت دندان و پنهان بودن براکت ها و حفظ زیبایی شخص.

2-به علت ساخته شدن سفارشی و منحصر به فرد بودن آن می تواند تاثیر گذاری بیشتری در درمان داشته باشد.

معایب ارتودنسی از پشت دندان یا لینگوال

1-در یک بازه ی زمانی کوتاه در اوایل دوره درمان، مشکل در تکلم ممکن است ایجاد شود، اما بعد از عادت کردن این مشکل حل می شود و صحبت کردن راحتر می شود.

2-بیشتر بودن هزینه ارتودنسی لیگنوال نسبت به ارتودنسی سنتی.

3-محدود کردن رژیم غذایی افراد با توجه به اینکه بعضی از مواد بین براکت ها گیر می کند.

چه کسانی گزینه مناسبی برای ارتودنسی از پشت دندان هستند؟

شما با داشتن یک جلسه مشاوره با پزشک خود می توانید جویا شوید که این روش برای شما مناسب هست یا نه؟

در اکثر موارد بزرگسالان و نوجوانان کاندید مناسب برای این روش هستند. در این روش شما باید هزینه بیشتری نسبت به ارتودنسی سنتی پرداخت کنید، پس از بررسی های لازم پزشک می تواند تشخیص دهد که شما گزینه خوبی برای ارتودنسی لینگوال هستید یا نه!

نتیجه گیری

داشتن لبخندی زیبا ارزش ناراحتی موقت و هزینه ارتودنسی را دارد. برخی از افراد به دلیل تفاوتی که ارتودنسی در ظاهر ایجاد می کند، در سرمایه گذاری برای آن شک دارند. پاسخ این مشکل ارتودنسی لینگوال است.

در کل این روش برای افرادی که به زیبایی لبخند خود اهمیت داده و برایشان مهم است، می توانند پس از بررسی های پزشک خود اقدام به این عمل کنند.

کلینیک دندانپزشکی مدرن با اولویت همیشگی خود یعنی حفظ رضایت مراجعه کنندگان به کلینیک، پذیرای شما دوستان عزیز برای ارتودنسی از پشت دندان یا همان لینگوال خواهد بود.

این پست دارای 2 نظر است

دیدگاهتان را بنویسید