ایمپلنت و قوانین جهانی

یکی دیگر از راهکار های قانونی جراحی ایمپلنت و قوانین جهانی مرتبط به آن ازسایر درمان هایی که نیازمند مهارت های تشخیصی، تشخیص های کلینیکی و تخصص فنی برای رسیدن پروسه ی درمانی است، متفاوت نیست . هر پروسه ی درمانی می تواند شامل ریسک باشد، به خصوص برای تازه کارها و کسانی که تجربه ی کافی در امور درمانی ندارند.

 

ایمپلنت و چالش ها و قوانین مرتبط

وجود مشکلاتی مثل عدم تمرکز برای مدت طولانی و کمبود اعتماد بنفس، خستگی چشم هاناشی از کار طولانی مدت و فشارهای مالی در ابتدا برای هر متخصص تازه کاری طبیعی است که با گذشت زمان این مشکلات برطرف خواهد شد. در نهایت پس از اتمام این دوره، پزشکی چیره دست پا به عرصه ی عمل خواهد گذاشت که به طور کامل با ایمپلنت و قوانین جهانی مرتبط با آن وهمچنین راهکارهای کاهش خطر در جراحی کاشت دندان آشنایی خواهد داشت. بر اساس قوانین درمانی هرگونه نقصان در روند اجرای درمان به بی اعتمادی بیمار می انجامد. پس لازم است کلیه ی مسیر درمانی شخص تحت بررسی قرار گیرد و وجود هرگونه خطر ارزیابی شود.چالش های قانونی معمول در حوزه درمانی ایمپلنت را می توان به دسته های مختلفی تقسیم کرد:

• تشخیص های نامناسب
• تشخیص های درست، طرح درمانی نادرست
• تشخیص های درست، طرح های درمانی درست،  عدم وجود شرایط مناسب برای بیمار
• تشخیص های درمانی درست، طرح درمانی درست ، اجرای نادرست
• تشخیص درست، طرح درمان مناسب، اجرای صحیح درمان، پیچیدگی های تشخیص، رضایت ناکافی
• نقص در هریک از موارد بالا

 

راهکارهای قانونی ایمپلنت در جهت کاهش خطر

سوابق کلینیکی

موثرترین راه برای پیش گیری از چالش بی اعتمادی بیمار متقاضی ایمپلنت ،پیش بینی سوالاتی است که فرد تحت درمان در صورت نارضایتی از پزشک خود می پرسد؛ که این امر باید توسط خود جراح ایمپلنت پیش بینی شود.همچنین باید تاریخچه ی پزشکی کاملی از شرایط بیمار و روند درمانی او تکمیل ومورد برسی قرار گیرد.شفاف سازی چالش هایی مانند مشاهده ی وضعیتی که قبلا بیمار انتظارش را نداشته است ،چون تمام دانسته های بیمار برگرفته از اطلاعاتی است که از متخصص ایمپلنت خود دریافت میکند. در حقیقت بیماران با توجه به بزرگنمایی فضای مجازی این باور غلط را در خود می پرورانند که لبخند فوق العاده ای می تواند برایشان ساخته شود، اما باید سابقه و شرایط بیمار مورد بررسی قرار بگیرد و با توجه به آن با وی راجع به حقایق صحبت گردد.

 

بازاریابی

یکی دیگر ازشرایط جراحی ایمپلنت و قوانین جهانی مرتبط به آن درجهت کاهش خطر توجه به تبلیغاتی است که درحوزه ی کاشت ایمپلنت صورت می گیرد . این تبلیغات بایدبرحسب واقعیت باشدو با استانداردهای تبلیغاتی مطابقت داشته باشد، به بیانی دیگر باید دو رکن اصلی شرافت و صداقت در آن رعایت شود.
 

رضایت برای درمان

بیمار حق دارد کلیه ی موارد مرتبط با درمان خود را به صورت حقیقی و بر اساس موارد واقع گرایانه بداند که این شامل شکست در درمان ایمپلنت، هزینه ی ناشی از آن و پروسه ی درمان می باشد و همچنین پزشک موظف است از هر گونه پیشنهاد غیر منصفانه و غیر مرتبط با شرایط درمانی بیمار خودداری کند.

 

استانداردهای مراقبتی مورد انتظار

تشخیص درمانی منحصر بفرد، کلید موفقیت در درمان بیماران است، لازم است فرد متخصص کم تجربه از محدودیت های خود مطلع بوده ، انتظار بیش از حد از خود نداشته باشد و در صورت لزوم با متخصص باسابقه تری مشورت کرده، کلیه ی جوانب را در نظر بگیرد، و حقایق را عینأ به بیمار منتقل کند.

قوانین ایمپلنتولوژی-کلینیک دندان پزشکی مدرن
قوانین ایمپلنتولوژی-کلینیک دندان پزشکی مدرن
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید