قیمت روکش دندان زیرکونیا در دندانپزشکی

کلینیک دندانپزشکی مدرن زیبایی دندان قیمت روکش دندان زیرکونیا در دندانپزشکی
روکش زیرکونیا

زیبایی دندان

قیمت روکش دندان زیرکونیا در دندانپزشکی

ارسال شده توسط dentalcenter

قیمت روکش دندان زیرکونیا در دندانپزشکی بسته به نوع مواد مورداستفاده قرار می‌گیرد و نوع کاربرد برای هر شخص متفاوت است. گروهی از روکش‌های دندان مانند روکش‌های زیرکونیا که علاوه بر بازسازی ساختار و عملکرد دندان‌ها، زیبایی دندان را به نحو احسن به نمایش می‌گذارند. این نوع روکش‌ها کاملا سرامیکی هستند و بسیار شبیه دندان طبیعی فرد می‌باشند.

قیمت روکش دندان زیرکونیا

در کلینیک دندانپزشکی مدرن روکش‌های زیرکونیا در لابراتوار تخصصی برای بیماران مجموعه با کیفیت برتر ساخته می‌شود و از مواد اولیه برند تهیه‌شده و قیمت این نوع روکش‌ها نیز مناسب است. جهت مشاهده قیمت‌ها به تعرفه خدمات مراجعه کنید. امروزه استفاده از روکش‌های بدون فلز رواج بیشتری نسبت به روکش‌های فلزی دارند. نمونه‌ای از این نوع روکش‌ها, روکش زیرکونیا است. البته آلیاژ زیرکونیا یک نوع فلز است که فقط رنگ آن سفید است. دندان‌پزشکان معمولا از روکش‌های دندانی مختلفی برای بازسازی دندان استفاده می‌کنند یکی از این روکش‌ها روکش زیرکونیا است. زیرکونیا یا اکسید زیرکونیوم (ZrO2) یکی از اکسیدهای پرکاربرد در صنعت است. نکته مثبتی که در روکش زیرکونیا وجود دارد این است که رنگ فلزی روکش‌های نسل قبل را ندارد ولی متاسفانه انطباق خط‌ تراش در این نوع روکش‌ها کمتر از نسل قبلش است درحالی که  استحکام و دوام این نوع روکش بالا می‌باشد.

تفاوت روکش زیرکونیا با سایر روکش‌ها در این است که در ساختار زیرین این روکش از آلیاژهای قبلی که رنگ استیل مانندی در لبه داخلی دندان دارد، خبری نیست و ضمنا در هنگام تحلیل لثه نمای فلزی (متال شو) در لبه بیرونی آن وجود ندارد. جنس مواد روکش‌های زیرکونیا از جنس زیرکونیوک است و آلیاژی از فلزها در این نوع مواد بکار نرفته است. روکش زیرکونیا به نسبت روکش‌های بیس فلزی هزینه نسبتا بالاتری دارند. در بسیاری از مواقع بنا به شرایط بیمار دو نوع روکش دندان بر روی دندان‌های فرد قرار خواهد گرفت.در این ویدئو شاهد درمان‌های روکش زیرکونیا در کلینیک مدرن خواهید بود که باقیمت‌های مناسب ارائه می‌شود.

مزایا و معایب روکش دندان زیرکونیا

تاج‌های زیرکونیا بسیار سازگار هستند، زیرا دارای سطح صافی بوده و به کاهش تجمع پلاک کمک می‌کنند. زیرکونیا برای بیماران مبتلابه آلرژی‌های فلزی مناسب است و یا گاها بیمار ترجیح می‌دهد ترمیم‌ های غیرفلزی داشته باشد، این ماده جایگزین مناسبی خواهد بود .ماهیت شفاف این ماده می‌تواند رنگ دندان‌های مجاور را منتقل کند، سایه‌های متنوعی تولید می‌شود و دقت رنگ دندان‌های طبیعی بیمار را دشوار می‌سازد. با استفاده از تکنیک‌های پیوند سنتی می‌توان تاج را با استفاده از سیمان معمولی چسباند. تاج‌های زیرکونیا برای بیماران راحت‌تر هستند زیرا آن‌ها گرم و سرد را به همان روش معمولی روکش‌های pfm انتقال نمی‌دهند .معایب تاج‌های زیرکونیوم کم است. سختی مواد، برخی از نگرانی‌ها در مورد اصطکاک در برابر ریشه دندان‌ها و پوشیدن دندان مخالف را مطرح کرده است. بااین‌حال، چک‌های مکرر کمک می‌کند تا خطرات احتمالی را برای دندان‌های متضاد کاهش دهند.

برچسب

نوشته شده توسط dentalcenter

http://clinicmodern.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *