تاثیر دارو بر کاشت ایمپلنت دندان

کلینیک دندانپزشکی مدرن ایمپلنت تاثیر دارو بر کاشت ایمپلنت دندان

ایمپلنت

تاثیر دارو بر کاشت ایمپلنت دندان

ارسال شده توسط dentalcenter

تاثیر دارو بر کاشت ایمپلنت دندان

موفقیت پروسه‌های درمانی مثل ایمپلنت به این موضوع بستگی دارد که استخوان فک تحت چه شرایطی ایمپلنت را برای ایجاد اتصال موفق بااستخوان زنده قبول می‌کند. در این مقاله به تاثیر دارو بر نتیجه کاشت ایمپلنت دندان می‌پردازیم.

اگر شخصی متقاضی کاشت ایمپلنت باشد و آمادگی کافی را برای انجام آن داشته باشد دو نظری که با آن مواجه خواهد شد ، استفاده از قرص‌هایی که باعث کاهش فشارخون می‌شوند ( برای افراد با فشارخون بالا) همچنین توقف قرص‌هایی که برای جلوگیری از سوزش معده استفاده می‌شود افرادی که مشکل برگشت اسید معده به داخل مری را دارند).

طبق تحقیقات انجام‌شده توسط برخی دانشمندان ، برای افزایش موفقیت ایمپلنت دندان باید برخی داروها را قبل انجام آن مصرف کرده و همچنین مصرف برخی دیگر را متوقف کند.

رشد، التیام و مرگ سلول های استخوانی

یکی از محققان بیان می‌کند از آن جا که برخی داروها بر متابولیسم استخوان تاثیر گذاشته و بر نحوه‌ی التیام سلول‌های استخوانی و همچنین مرگ آن‌ها موثر هستند، می‌تواند تاثیر مهمی بر موفقیت کاشت ایمپلنت داشته باشد. یک تیم تحقیقاتی آزمایشی را بر روی 700 بیمار که متقاضی کاشت دندان بودند ازلحاظ روند پیوند استخوان و ایمپلنت انجام دادند که این مطالعه در فاصله‌ی سال‌های 2007 الی 2015 انجام گرفت، آن‌ها پس از بررسی مطالعات انجام‌شده، برروی موش‌های صحرایی نتایج آن را بر روی بیماران انسانی تایید کردند.

مواد دارویی که به موفقیت ایمپلنت کاشته شده کمک می‌کند نتیجه‌گیری مبتنی بر 1499 ایمپلنت دندان که در 728 بیمار از ژانویه 2007 آغاز شد که این مطالعه در کلینیک جراحی دهان و دندان در شهر نیوبرانزویک انجام شد، به‌این‌ترتیب بود. 327 ایمپلنت برای 142 بیمار که از داروهای beta blockers برای پرفشاری خون استفاده می‌کردند و همچنین 1172 ایمپلنت در 586 بیمار که داروهای ضد پرفشاری خون استفاده نمی‌کردند. نرخ شکست دربیمارانی که از این داروها استفاده می‌کردند 6 درصد بود و همچنین نرخ شکست ایمپلنت در بیمارانی که از این داروها استفاده نمی‌کردند 4.1درصد بود. بیش از 640 میلیون بیمار در دنیا از این دارو استفاده می‌کنند. این آزمایش انجام شد زیرا گزارش‌شده بود که داروهای beta blockers توانایی بازسازی استخوان رادارند. به همین خاطر انتظار می‌رفت تفاوت چشم‌گیری درنتیجه‌ی شکست و عدم شکست ایمپلنت مشاهده شود.

تاثیر دارو بر کاشت ایمپلنت دندان-کلینیک دندان پزشکی مدرن
تاثیر دارو بر کاشت ایمپلنت دندان-کلینیک دندان پزشکی مدرن

نتیجه گیری

تاثیر دارو بر نتیجه کاشت ایمپلنت مانند داروهای ضد سوزش معده: نتیجه‌گیری بر اساس 1773 ایمپلنت که برای 799 بیمار در ژانویه 2007 تا سپتامبر 2015 در درمانگاه جراحی دهان و دندان انجام شد حاکی از آن است که 133 ایمپلنت در 58 نفر که داروی ضد اسید معده استفاده می‌کردند و همچنین 1641 ایمپلنت در 741 نفر که داروهای ضد اسید معده دریافت نمی‌کردند. میزان شکست برای افرادی که از این دارو استفاده می‌کردند 8.6 و همچنین میزان شکست برای افرادی که از آن استفاده نمی‌کردند 3.2 بود. دانشمندان به این نتیجه رسیده‌اند که داروهای ضد اسید معده جذب کلسیم در استخوان را کاهش می‌دهد و باعث افزایش شکستگی استخوان می‌شود.

نوشته شده توسط dentalcenter

http://clinicmodern.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *