آموزش فن بیان 8

فروشنده موفق

آموزش آموزش فن بیان

آموزش فن بیان 8

ارسال شده توسط dentalcenter

پیگیری فروش یک جمله کلیدی برای متقاعدسازی و فروش همواره باید یاد یک فروشنده باشد. یک فروشنده خوب این را میداند که اگر جلوی چشم مشتری نباشد از دل مشتری خواهد رفت. و اگر در دل مشتری جایی نداشته باشد او را از جلوی چشمانش نیز دور خواهد کرد. پس نتیجه میگیریم :

از دل برود هر آنکه از دیده برفت و بلعکس آن از دیده برفت هر آنکه از دل برود

همیشه در معرض دید مشتری باشید!

اصول تبلیغات بر همین دو جمله فوق پایه ریزی میشود. یعنی اینکه اینقدر دیده بشوی تا در دل مشتری جای باز کنید. در عملیات فروش 99 درصد پیگیری نقش دارد و تنها 1 درصد بقیه چیزها موثر است. در یک کلام فروشنده خوب پیگیری کننده خوبی است. علت این است که در اکثر اوقات انسانها به راحتی تصمیم به خرید نمیگیرند و نیاز به دو فاکتور مهم اطلاعات و ارتباطات دارند. فروشنده در مدت زمانی که صرف پیگیری می کند در واقع این دو فاکتور را برای مشتری تبیین میکند. براقراری یک ارتباط خوب با مخاطب و دادن اطلاعات کامل از کالا یا خدماتی که قصد خرید آنرا دارد پیگیری های شما را تا حصول نتیجه هدفمند و کوتاه تر خواهد کرد.

همیشه در معرض دید مشتری باشید!
همیشه در معرض دید مشتری باشید!

ظرف متقاعد سازی که در قسمتهای قبل در مورد آن صحبت کردیم با این دو فاکتور پر خواهد شد. یک فروشنده تازه کار با انگیزه و اتکا به برقراری ارتباط موثر سعی در متقاعد کردن مشتری برای خرید دارد و همین عامل باعث میشود که فروشندگان تازه کار آمار فروش بیشتری را در ابتدا داشته باشند. پس فروشنده جدید با استفاده از فاکتور ارتباطات ظرف متقاعد سازی مشتری را پر کرده و خرید را ایجاد می کند.

تفاوت بین فروشنده قدیمی و جدید

فروشندگان حرفه ای با استفاده از تجارب خود در برخورد با مشتری های گوناگون فیلترسازی هایی در ذهن خود کرده اند و مشتری ها و رفتارهای آنان را میشناسند. فروشنده جدید این فیلترهای ذهنی منفی را در ذهن نداشته و در ابتدای کار موفقیت بیشتری دارد. اصولا فروشندگان پس از حرفه ای شدن مشتریان را قضاوت می کنند. یک فروشنده تازه کار بدون پیش زمینه ذهنی با مخاطب خود برخورد کرده و با استفاده از ارتباط موثر و تاثیر گذار به هدف خود میرسد.

استفاده از تکنیک های کلامی جهت تسریع برقراری ارتباطات نقش موثری در پیشرفت فرآیند فروش دارد. استفاده از عباراتهایی مانند کمک خواستن از مشتری و راهنمایی خواستن در زمینه های دیگر ارتباطات خوبی را مابین فروشنده و مشتری برقرار خواهد کرد.

نوشته شده توسط dentalcenter

http://clinicmodern.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *