بریج مریلند

بریج مریلند

روکش دندان

بریج مریلند

ارسال شده توسط dentalcenter

ابریج مریلند ،گر شما به تازگی دندان خود را  خواه به دلیل صدمه ، شکستگی ، پوسیدگی ، شرایط پزشکی و یا دلایل دیگر ازدست باشید برایتان سوال پیش آمده که چه گزینه هایی برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته خود دارید.از دست رفتن دندان باعث ایجاد یک شکاف ناخوشایند میان دندان ها می شود اما این مشکل فراتر از یک مشکل زیبایی می باشد.چراکخ هنگام غذا خوردن در ناحیه بی دنداننی دچار درد خواهید شد.
یکی از رایج ترین روش های ترمیم دندان ، بریج دندان می باشد.اگر شما از قبل با این روش آشنایی ندارید بهتر است در این مطلب با ما همراه باشید تا هرچه بیشتر با این روش رفع بی دندانی آشنا شوید.

راه حل های متفاوتی برای رفع بی دندانی وجود دارد از جمله این روش ها می توان به ایمپلنت دندان ، دندان مصنوعی و پل دندانی اشاره داشت.

بریج دندان چیست؟

بریج دندان یا پل دندانی از ترکیب فلز و پرسلین ساخته می شود. این راه حل درمانی برای زمانی است که شما یک دندان را از دست داده باشید و یا فاصله زیادی بین دندان های شما باشد که موجب از دست رفتن دندان های کنار این شکاف شود.این روش درمانی به حل این مشکل کمک میکند و در عین حال که ظاهر طبیعی دارد، باعث بهبود ظاهر دهان و دندان شما می شود.

پل دندانی به روش سنتی

در حال حاضر 4 روش برای انجام این روش درمانی وجود دارد که دندانپزشک شما پس از انجام معاینات تشخیص می دهد که کدام روش درمانی متناسب با شرایط شما می باشد.بریج دندان به روش سنتی یا قدیمی رایج ترین روش می باشد.در این روش پل دندانی ، تاج های مصنوعی دندان ها توسط دندان های طبیعی که در دو طرف محل بی دندانی قرار دارند نگه داشته می شوند و در حقیقت مانند پایه های یک پل عمل می کنند و فشاری که بر روی تاج مصنوعی هنگام جویدن غذا اعمال می شود توسط دندان های کناری مهار می شوند.

بریج دندان به روش سنتی-کلینیک دندان پزشکی
بریج دندان به روش سنتی-کلینیک دندان پزشکی

بریج دندانی کانتی لور (CANTILEVER)

روش دوم ، بریج دندانی کانتی لور یا معلق است.در این روش پل دندانی ، تنها از یک دندان طبیعی به عنوان پایه برای تاج مصنوعی استفاده می کنند.این روش زمانی استفاده می شود که دندان از دست رفته دندان جلویی باشد در این شرایط تنها یک دندان برای استفاده به عنوان پایه برای تاج مصنوعی وجود دارد.این روش برای دندان های آسیاب به هیچ وجه توصیه نمی شود چرا که فشار وارده بر روی این دندان ها زیاد است.

بریج دندانی کانتی لور-کلینیک دندان پزشکی مدرن
بریج دندانی کانتی لور-کلینیک دندان پزشکی مدرن

باید به این نکته توجه داشت که در دو روش اول بریج دندانی ، دندان های دو طرف بریج به اندازه ای تراشیده می شوند که روکش دندان روی آنها بنشیند.

بریج مریلند

روش سوم بریج دندان به روش مریلند است.دو روش قبل نسبت به این روش تهاجمی تر هستند و دلیل آن اینست که در این روش از مواد فلزی یا در متد های جدید تر از مواد رزین برای پایه تاج مصنوعی استفاده می شود و نیازی به تراشیدن دندان های کناری برای متصل کردن تاج مصنوعی نیست.بریج مریلند یا بریج دندان پایه رزینی ، استحکام کمتری نسبت به دو روش قبل دارد و به همین دلیل به ندرت برای دندان های کرسی و نیش به کار می روند.

پل دندانی به روش مریلند-کلینیک دندان پزشکی مدرن
پل دندانی به روش مریلند-کلینیک دندان پزشکی مدرن

بریج دندان ایمپلنت پایه

روش آخر بریج دندان ، پل دندانی  بر پایه ایمپلنت می باشد.این روش هنگامی به کار می رود که دو دندان در کنار هم از دست رفته باشند و بیشترین استحکام را در بین روش ها دارد.بیشتر دندانپزشکان برای هر دندان از دست رفته از یک فیکسچر استفاده می کنند.در کلینیک دندانپزشکی مجموعه ای از بهترین خدمات برای رفع بی دندانی ارائه می شود که اگر یک روش به هر دلیلی برای شما مناسب نبود از سایر روش ها استفاده کنید.

بریج دندان ایمپلنت پایه-کلینیک دندان پزشکی مدرن
بریج دندان ایمپلنت پایه-کلینیک دندان پزشکی مدرن

ریکاوری بعد از بریج دندان

پل دندانی از این حیث جزو بهترین روش های درمان بی دندانی است.چرا که دوره ریکاوری این روش بسیار سریع تمام می شود.در حقیقت به محض اینکه بریج دندان در محل مورد نظر شما می توانید روال عادی غذا خوردن خود را شروع کنید.بیشتر کسانی که از این روش درمانی استفاده می کنند هیچ احساس درد و ناراحتی و سختی برای عادت کردن به بریج ندارند.عمده دلیل احساس درد و یا احساس ناخوشایند دیگر میتواند درست متصل نشدن پل دندانی به دندان های مجاور باشد اگر شما نیز  احساس درد داشته باشید بهتر است قبل انجام هرکاری با پزشک خود مشورت کنید.دندانپزشک می تواند برای رفع این مشکل ، بریج را دوباره در محل خود تنظیم کند.

مزایا و معایب بریج دندان

مزایا

بریج دندان چندین مزایا برای شخص استفاده کننده از این درمان دارد،نتیجه این درمان دندان هایی یک فرم ، لبخندی جذاب و درعین حال کاربردی تر در مقایسه با دندان مصنوعی می باشد.اگر شما یک یا چند دندان خود را از دست داده باشید درعین حال هنگام جویدن و گاز گرفتن غذا هم رنج می برید ، استفاده از بریج دندان می تواند مشکلات گفته شده را در کوتاه ترین زمان ممکن و مناسب ترین هزینه از بین بردارد.همچنین دندان از دست رفته روی مکالمه شما و تلفظ حروف تاثیر منفی دارد پس رفع بی دندانی با این نوع دندان مصنوعی می تواند این مشکل را رفع کند.

با تشخیص روش درمانی مناسب و به موقع برای رفع مشکل بی دندانی و یا دندان پوسیده  می توانید لبخند زیبای خود را حفظ کرده و حتی زیبایی صورت خود را هنگام صحبت کردن افزایش دهید.اگر دندانپزشک به شما این روش را پیشنهاد کند به این معنی است که بهترین روش با توجه به شرایط شما از همه لحاظ می باشد.

 • عمر بریج دندانی درصورت رعایت بهداشت دهان مناسب ، تا 10 سال است.
 • روش سریع برای رفع بی دندانی
 • ایمپلنت دندان از این روش تهاجمی تر است یعنی نیاز به جراحی بیشتر دارد.
 • این روش جایگزین مناسبی برای اینپلنت است و برای افرادی مناسب است که به دلایل پزشکی نمی توانند ایمپلنت انجام دهند.

معایب

 • این روش نمی تواند مشکل از دست رفتن دندان های طبیعی دیگر در آینده را جلوگیری کند.
 • بریج دندان ممکن است از پایه خود جدا شود و در موارد معدود باعث بوجود آمدن دندان پایه شود.
 • اگر بخواهید بهترین نتیجه را از این روش بگیرید باید از روش چهارم یعنی بریج دندان پایه ایمپلنت استفاده کنید که موجب افزایش هزینه درمان می شود.
 • ممکن است در طی پروسه کاشت پونتیک یا تاج مصنوعی به عصب دندان های پایه آسیب برسد و تحریک پذیری آنها در برابر دما و احساس درد کم شود.
 • اگر دچار مشکل در عصب دندان های پایه شوید ناچار هستید که دندان را عصب کشی کنید.
 • اگر بهداشت دهان و دندان را جدی نگیرید بدلیل اینکه فاصله کمی بین پونتیک و لثه وجود دارد ، این محل مستعد تجمع پلاک و باکتری می شود که باعث آسیب رساندن به دندان های طبیعی می شود.
 • بهداشت دندان ها باید افزایش یابد برای اینکار باید از نخ دندان و دهان شویه در کنار مسواک زدن دندان ها (حداقل دو بار در روز ) باید انجام شود.

برای دریافت اطلاعات بیشتر پیشنهاد می کنیم با همکاران ما در بخش پشتیبانی ، که بصورت 24 ساعته فعالیت می کنند در تماس باشید.

برچسب

نوشته شده توسط dentalcenter

http://clinicmodern.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *