محققان طی تحقیقات خود30 بیمارکه کاشت ایمپلنت انجام داده بودند را مورد مطالعه قرار دادند، و متوجه درد و مشکلات مختلفی هنگام صحبت کردن، و خوردن غذا شدند، تقریبا 1 درصد از فرآیندهای کاشت ایمپلنت باعث آسیب دیدگی عصب می شود، که از عوارض کاشت ایمپلنت است.

این محققین معتقدند پزشکان باید دقت بیشتری قبل و بعد از جراحی ایمپلنت داشته باشند، ایمپلنت مانند ریشه دندان طبیعی است که مانند پیج استوانه ای شکل در داخل فک جای می گیرد، تا دندان یا بریج را نگه دارد.

آسیب به عصب در کاشت ایمپلنت

در سال های اخیر آسیب عصب ها بر اثر جراحی ایمپلنت شیوع پیدا کرده اند، تقریبا 10000 جراحی ایمپلنت هر ساله در انگلیس انجام می پذیرد. در سال 2007، 30 درصد آسیب به عصب ها بر اثر کاشت ایمپلنت اتفاق می افتاد در صورتی که در 1997 این آمار 10 درصد بود.آسیب به عصب فک یکی از عوارض کاشت ایمپلنت است.

نیمی از این 30 بیمار پس از جراحی ایمپلنت، درد و ناراحتی داشتند و 40 درصد از بی حسی آن نارضایتی داشتند، 30 درصد از آن ها دچار مشکلات روانشناسی شدند از جمله 4 تا از آن ها که افسردگی گرفته بودند.محققین اعتقاد داشتند بیماران باید خطرات این نوع جراحی را بدانند، همچنین متخصصان باید فرآیند جراحی را بهبود دهند.
متخصصان باید مراقب آسیب عصب دندان ها ، در حین جراحی باشند.

از بین 30 بیماری که جراحی ایمپلنت انجام داده بودند، 70 درصد آن ها ، 6 ماه بعد از جراحی به متخصصین عصب مراجعه کردند، و برخلاف شواهد معلوم شد که برداشتن ایمپلنت پس از جراحی خطر آسیب دائمی را کاهش می دهد. فقط 3 نفر از آن ها به موقع مراجعه کرده و درمان شدند.
دانشمندان پیشنهاد می کنند که از ایمپلنت های کوتاه تر استفاده شود تا خطر آسیب دیدگی عصب کاهش یابد.

همچنین آن ها اعتقاد دارند که بیماران علاوه بر عوارض کاشت ایمپلنت نسبت به مزایای گسترده آن نیز آگاه شوند.
ریسک آسیب عصب ها بستگی به موقعیت کاشت ایمپلنت دارد، اما پزشکان باید جانب احتیاط را رعایت کنند تا این خطرات را کاهش دهند و بهترین نتایج را بگیرند.

آسیب به عصب در کاشت ایمپلنت
آسیب به عصب در کاشت ایمپلنت

دیدگاهتان را بنویسید