معایب روکش دندانی – آیا روکش دندان برای شما مناسب است؟

کلینیک دندانپزشکی مدرن روکش دندان معایب روکش دندانی – آیا روکش دندان برای شما مناسب است؟
معایب روکش دندان - کلینیک دندانپزشکی مدرن

روکش دندان

معایب روکش دندانی – آیا روکش دندان برای شما مناسب است؟

ارسال شده توسط dentalcenter

سلام برنامه استیج مدرن در ارتباط با مزایا و معایب روکش دندانی در خدمت شماست.

هر درمانی عوارض و معایب مخصوص به خودش را دارد. اگر دندان شما واقعاً نیاز به روکش داشته باشد، پس بهترین درمان برای شماست ولی اگر دلیل علمی‌ای نداشته باشد و بخواهید فقط به خاطر زیبایی این درمان را انجام دهید، پس بهتر است که عوارض و معایب روکش دندان را بدانید.

معایب روکش دندانی - کلینیک دندانپزشکی مدرن
معایب روکش دندانی – کلینیک دندانپزشکی مدرن

تراش خوردن دندان

مهم‌ترین عارضه روکش دندانی تراش دندان است که یک تا یک و نیم میلی‌متر دندان شما تراش می‌خورد و این تراش باعث می‌شود که دندان شما ضعیف‌تر شود یا اینکه مستعد پوسیدگی باشد.

عفونت

احتمال عفونت وجود دارد درصورتی‌که هنگام تحویل روکش دندانی آن روکش خیلی خوب تمیزنشده باشد و یا اینکه درمان ریشه به‌صورت ناقص انجام‌شده و امکان نفوذ باکتری به زیر سطح روکش دندان وجود دارد.

آلرژی

آلرژی یکی از همان عوامل و عوارضی است که ممکن است شما بعد از تحویل روکش دندان داشته باشید بعضی از بیمارها به مواد ساختاری روکش دندان آلرژی پیدا می‌کنند. البته این مسئله بسیار نادر است.

فاصله ایجادشده بین لبه دندانی شما و روکش باعث می‌شود که آنجا گیر غذایی داشته باشید و گیر غذایی باعث پوسیدگی و بوی بد دهان شما می‌شود. بوی بد دهان، پوسیدگی ثانویه و تحلیل لثه از عوارض روکش دندانی است.

اگر شما روکش دندانی را انجام می‌دهید و زیبایی هم یکی از ملاک‌های شما است، باید خدمت شما عرض کنم که روکش‌های تمام سرامیک استفاده کنید برای اینکه اگر از روکش‌هایی که جنس متال و یا ترکیبی از متال و سرامیک هستند استفاده کنید بعد از مدتی استفاده از آن روکش یک خط سیاه مانند دور لثه پیدا می‌شود، درواقع سایه آن متالی است که دیده می‌شود و باعث نازیبایی برای شما می‌شود.

تمام این مواردی که خدمت شما عرض کردم از معایب و عوارض روکش دندانی است ولی روکش دندانی درمانی بی‌خطر و مطمئن است و جای هیچ نگرانی برای شما ندارد ولی اگر با این عوارض روبرو شدید حتماً به دندان‌پزشکتان یا آن مرکزی که درمان را انجام داده مراجعه کنید.

نوشته شده توسط dentalcenter

http://clinicmodern.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *