کاشت ایمپلنت برای بیماران دیابتی
کاشت ایمپلنت

کاشت ایمپلنت برای بیماران دیابتی

کاشت ایمپلنت برای بیماران دیابتی ، مناسب نیست. اما اگر شما از دیابت رنج می‌برید باید بدانید که در معرض خطر بیش‌تر شکست ایمپلنت نسبت به بقیه افراد قرار دارید، اگر شما دارای دیابت کنترل نشده هستید پس نباید این روش را انتخاب کنید، افراد با دیابت کنترل‌شده به‌ خوبی می‌توانند عمل جراحی را انجام دهند.

چگونگی کاشت ایمپلنت برای بیماران دیابتی

میزان عدم موفقیت ایمپلنت‌های دندان برای افراد مبتلا به دیابت بسیار بیش‌تر است. به این دلیل است که افراد مبتلا به دیابت نوع 1 و 2 مدت‌زمان بیش‌تری را برای التیام محل جراحی صرف می‌کنند. همچنین بیماران دیابتی در معرض خطر بیش‌تری قرار دارند، به این دلیل که خطر عفونت‌هایی مثل عفونت لثه در افراد مبتلا به دیابت بسیار بیش‌تر است، پس با این‌ وجود خطر شکست ایمپلنت دندان افزایش می‌یابد و منجر به عوارض بیش‌تری می‌شود. پیشرفت‌ها و تحقیقات جدید در جراحی ایمپلنت‌های دندانی تایید می‌کند که بیماران دیابتی در مقایسه با گذشته نرخ بالاتری از جراحی ایمپلنت‌های دندانپزشکی دارند. طبق آخرین تحقیقات، افراد مبتلا به دیابت کنترل‌شده و کنترل نشده شانس برابر با روش‌های ایمپلنت‌های دندانی موفق را دارند. تنها تفاوت آن با افرادی که دیابت با کنترل ضعیف‌تر دارند این است که زمان بیش‌تری برای التیام محل ایمپلنت تا زمان گذاشتن پروتز دارند. افراد دارای دیابت می‌توانند هر 4 روش کاشت ایمپلنت‌های دندان را استفاده کنند، بااین‌حال مشورت با دندان‌پزشک و بحث در مورد میزان موفقیت و دلایل شکست ایمپلنت باید قبل از انتخاب روش انجام شود تا نتایج خوبی حاصل شود.

بررسی ایمپلنت های دندانی و تاثیر آن بر روی بیماران دیابتی

ایمپلنت به روش all on 4
این یک روش بسیار معروف و مشخصی می‌باشد، در ایمپلنت به روش all on 4، حمایت از استخوان به حداکثر می‌رسد و نیازی به پیوند استخوان نیست، اگر یک فرد دیابتی به‌ ردیف دندان بالا و پایین احتیاج داشته باشد، یک گزینه بسیار ایده آل به‌حساب می‌آید بنابراین کمترین صدمه به افراد دیابتی زده می‌شود.

ایمپلنت‌های دندانی مینی
اگر شخصی یکی از دندان‌های خود را ازدست‌داده باشد، این بهترین نوع ایمپلنت دندانی است، اگرچه یک راه‌حل دائمی نمی‌باشد و احتیاج دارد که دوباره بازسازی شود، بنابراین یک گزینه عالی برای افراد دیابتی نیست، زیرا بازسازی و تعویض دوباره ممکن است فرد دیابتی را در معرض عفونت قرار دهد.

بازسازی دوباره یک‌دندان
این روش هم برای جایگزینی یک‌دندان به کار می‌رود، اگرچه روش بریج اغلب استفاده می‌شود، این روش در کوتاه‌مدت مناسب است اما در بلندمدت باعث پوسیدگی دندان می‌شود و برای افراد دیابتی اصلا مناسب نیست.

کاشت ایمپلنت دندان
کاشت ایمپلنت دندان

کاشت ایمپلنت در یک روز

در این روش یک فرد بی‌دندان تنها در مدت یک روز صاحب دندان می‌شود، به همین دلیل ما این روش را برای افراد دیابتی پیشنهاد نمی‌کنیم، زیرا آن‌ها به مدت‌زمان بهبودی بعد از یک پروسه برای انجام پروسه بعدی احتیاج دارند.

دیدگاهتان را بنویسید