بررسی مهمترین عوارض ایمپلنت دندان

کلینیک دندانپزشکی مدرن تازه های دندانپزشکی بررسی مهمترین عوارض ایمپلنت دندان
بررسی مهمترین عوارض ایمپلنت دندان

تازه های دندانپزشکی

بررسی مهمترین عوارض ایمپلنت دندان

ارسال شده توسط dentalcenter

عوارض ایمپلنت دندان

عوارض ایمپلنت دندان جزء جدایی ناپذیر درمان ایمپلنت دندان می باشد. جراحی کاشت دندان، روشی است که درآن جایگزینی ریشه های دندان با فلزی از جنس تیتانیوم که قابل تطبیق با لثه است انجام می گیرد. این فلز به عبارتی درون لثه پیچ می شود و جایگزین دندان های آسیب دیده و از دست رفته بیمار می شود. ایمپلنت دندان ظاهری بسیار شبیه به دندان طبیعی فرد دارد و از لحاظ عملکرد هماند آن عمل می کند. در این مقاله قصد داریم عوارض ایمپلنت دندان را مورد بررسی قرار داده و در انتها راه حلی برای پیشگیری از بروز این مشکلات  به شما پیشنهاد کنیم.

عوارض ایمپلنت دندان

 

ایمپلت دندان به چه افرادی توصیه می شود؟

  • یک یا چند دندان از دست رفته داشته باشید.
  • فکی که رشد کامل داشته است.
  • استخوان کافی برای تامین ایمپلنت یا داشتن پیوند استخوانی داشته باشید.
  • بافت های دهانی سالم داشته باشید
  • بیماری نداشته باشید که بر بهبود استخوان تاثیر بگذارد.

 

مهمترین عوارض ایمپلنت دندان

1- تکنیک نامناسب جراحی

همه جراحان مانند هم نیستند. یک جراح دندانپزشک خوب می تواند انجام فرآیند ایمپلنت را برای شما آسان سازد. این امر به این دلیل است که یک جراح خوب به دلیل تجربه و مهارتی که دارد با روش های جراحی صحیح، شما را جراحی می کند و این قضیه باعث می شود که روند کار و بهبودی شما راحت باشد.اما متاسفانه اگر دندانپزشک شما از مهارت کافی برخوردار نباشد، ممکن است عوارضی مانند نکروز (مرگ استخوان) و عفونت در محل کاشت ایجاد شود.

انجام یک تحقیق کامل در مورد انتخاب بهترین کلینیک دندانپزشکی برای ایمپلنت دندان بسیار مهم است. سعی نکنید برای انتخاب کلینیک مناسب در هزینه صرفه جویی کنید، چرا که در ادامه مجبور خواهید بود هزینه بیشتری را برای درمان عفونت های احتمالی صرف کنید. پس قبل از مراجعه به یک کلینیک، حتما سابقه کاری پزشکان آن را را در وب سایت کلینیک بررسی کنید.

 

2- عفونت

در بعضی مواقع، علیرغم استفاده از روش های جراحی مناسب، ممکن است عفونت ایجاد شود. منشاء این عفونت ممکن است ناشی از باکتری های دهان و انتقال آن به ناحیه عمل جراحی باشد. معمولا این عارضه بعد از عمل جراحی و در شرایطی که بیمار از بهداشت صحیح دندان استفاده نمی کند، رخ می دهد. علاوه بر این، داشتن لثه های نازک و ابتلای فرد به دیابت و یا مصرف سیگار نیز می تواند شما را در معرض خطر ابتلا به عفونت قرار دهد. رعایت بهداشت دندان همیشه در حفظ دندان های شما یک قانون اساسی بوده است. پس اگر بیماری یا شرایطی دارید، بسیار مهم است که قبل از انجام عمل، آنها را با دندانپزشک خود در میان بگذارید.

 

3- آسیب عصب و بافت

آسیب عصب و بافت یکی از عوارض ایمپلنت دندان می باشد. منشاء این مشکل نیز می تواند عدم تجربه کافی دندانپزشک باشد. به دلیل این عدم تجربه کافی، ممکن است هنگام قرار دادن ایمپلنت در نزدیک اعصاب، عصب شما آسیب ببینند. این امر منجر به درد مزمن، ناراحتی و بی حسی در ناحیه خواهد شد. آسیب عصبی نیز ممکن است دائمی باشد. مهم است که پزشک از قبل، نوع دردی را که باید تجربه کنید به شما بگوید تا مبنایی برای قضاوت در مورد آن داشته باشید. در صورت درد بیشتر از حد انتظار، بلافاصله به دندانپزشک خود مراجعه کنید تا آنها بتوانند این مشکل را اصلاح کنند.

 

4- عدم تطبیق ایمپلنت با فک

عدم تطبیق ایمپلنت با فک یکی از مهمترین عوارض ایمپلنت دندان است. گاهی ممکن است ایمپلنت به درستی به استخوان فک جوش نخورد. این همان چیزی است که از آن به عنوان Osseointegration یاد می شود. این واژه به معنی ایجاد یک ارتباط مستقیم و ساختاری بین استخوان زنده (استخوان فک) و سطح ایمپلنت کاشته شده است.

دلایل مختلفی وجود دارد که باعث می شود ایمپلنت نتواند به درستی با فک تطبیق پبدا کند، این موارد عبارتند از:

  • قرار دادن اشتباه ایمپلنت
  • عدم وجود حجم و تراکم استخوانی کافی
  • آسیب دیدن ساختار استخوانی اطراف ایمپلنت
  • ضربه خوردن به صورت یا دهان
  • سیگار کشیدن

عوارض ایمپلنت دندان

 

راه پیشگیری از بروز عوارض ایمپلنت دندان

روند برنامه ریزی برای ایمپلنت دندان ممکن است مراجعه به متخصصان مختلفی را شامل شود، از جمله پزشک متخصص دهان، فک و صورت (جراح دهان و فک و صورت)، دندانپزشک متخصص لثه و استخوان (پریودنتیست) و گاهی اوقات متخصص گوش، حلق و بینی،که  البته اصلا جای نگرانی وجود ندارد چرا که این معاینات همگی برای تسریع و دقیق تر بودن روند درمان شماست. از آنجا که ایمپلنت دندان نیاز به یک یا چند عمل جراحی و چندین جلسه درمانی دارد، شما باید برای جلوگیری از عوارض ناشی از این درمان، یک ارزیابی کامل برای آماده سازی خود انجام دهید.

کلینیک دندانپزشکی مدرن ارائه دهنده انواع خدمات زیبایی دندانپزشکی نظیر ایمپلنت دندان، با  بالاترین کیفیت ها ومناسب ترین قیمت ها به شما عزیزان می باشد.

 

نوشته شده توسط dentalcenter

http://clinicmodern.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *