طول عمر لمینت دندان چقدر است؟

زیبایی دندان لمینت دندان

طول عمر لمینت دندان چقدر است؟

ارسال شده توسط dentalcenter

طول عمر لمینت دندان

طول عمر لمینت دندان یکی از مهمترین دغدغه های بیماران پس از انجام فرآیند لمینت دندان می باشد. درلمینت دندان از یک ماده نازک برای پوشاندن و بهبود وضعیت ظاهری دندان ها استفاده می شود. لمینت ها گزینه خوبی برای افرادی هستند که به دنبال بازگرداندن لبخند طبیعی زیبا به صورتشان هستند. اگر دقیق ومنظم نباشید، فرآیند آسیب دیدن به دندان های لمینت شده شما می تواند به همان سرعت انجام شود. پاسخ این سوال که طول عمر لمینت دندان چقدر است؟ اندکی پیچیده است پاسخ آن بسیار وابسته به نحوه مراقبت شما از آنها می باشد. عادات نا مناسب روزانه ای را که می تواند بر سلامت دندانهای لمینت شده شما وطول عمر آنها تاثیر بگذارد را پیدا کرده و آنها را ترک کنید.

لمینت های سرامیکی به طور کلی محکم ترو با دوام تر از از لمینت های کامپوزیتی می باشند و باید به طور پیش فرض واستاندارد بین 10 تا 15 سال عمر کنند. البته این میزان طول عمر در صورت مراقبت های مناسب میسرخواهد شد و بسته به نوع ساییدگی یا آسیب هایی که به آنها در گذر زمان وارد می شود، دارد. لمینت ها ممکن است گاهی نیاز به ترمیم یا تعویض کامل داشته باشند. محافظت از آنها برای افزایش طول عمر آنها، امری ضروری است.

با ما همراه باشید در کلینیک دندانپزشکی مدرن .

چه نوع عاداتی می تواند طول عمر لمینت دندان شما را کوتاه کند؟

در واقع، همان مواردی که می تواند به دندانهای طبیعی شما آسیب برساند، دندان های لمینت شده شما را نیز تحت تاثیر قرار می دهد. لمینت ها مانند دندانهای طبیعی می توانند ساییده و پوسیده شوند، بنابراین گاز گرفتن از غذاها و خوراکی سخت، مانند ته دیگ یا یخ و یا اشیاء سخت غیر خوراکی مانند درب نوشابه می تواند به سطح دندان لمینت شده شما آسیب بزند و طول عمر لمینت دندان شما را کاهش دهد. در مورد طول عمر طبیعی لمینت ها کار زیادی نمی توانید انجام دهید، با این وجود شما می توانید با اطمینان از اینکه به خوبی با آنها رفتار می کنید، طول عمر دندان لمینت شده خود را افزایش دهید.

طول عمر لمینت دندان

 

راه های افزایش  طول عمر لمینت دندان

 

1- مسواک زدن و استفاده از نخ دندان به طور مرتب

حتماً روزانه حداقل باید دو بار مسواک بزنید و با نخ دندان، فواصل بین دندانی خود را تمیز کنید. از مسواک زدن و نخ زدن به دندان های لمینت شده خود نترسید. آنها می توانند این فشار را تحمل کنند. البته عاقلانه این است که ازمسواک با پره های نرم و یک خمیردندان غیرساینده استفاده کنید تا از ساییدگی روکش های خود اطمینان حاصل کنید. مسواک زدن و استفاده از نخ دندان به صورت منظم و روزانه نه تنها از لمینت دندان شما محافظت می کند بلکه به حفظ سلامت دندان های طبیعی شما نیز کمک می کند.

 

2- از خوردن خوراکی های سخت و خشن بپرهیزید

لمینت ها بسیار بادوام هستند. با این وجود، آنها به اندازه دندانهای طبیعی شما قوی نیستند. تمام مواد غذایی سخت که به دندانهای طبیعی شما آسیب می رسانند، به دندان های لمینت شده نیز آسیب می رسانند. بعضی افراد وقتی عصبی هستند، ناخن هایشان را می جوند. برخی افراد هم هنگام اضطراب یا ناراحتی این کار را انجام می دهند و برخی دیگر عادتی تحت عنوان “دندان قروچه” دارند که در دراز مدت سبب ساییدگی دندان های شما و کاهش طول عمر لمینت دندان شما می شود. برای حفظ سلامت دندان های لمینت شده و افزایش طول عمر لمینت دندان خود سعی کنید از خوردن آب نبات، انواع تخمه و آجیل یا گاز زدن ته دیگ تا حد امکان اجتناب کنید. اگر مجبور هستید غذایی سخت بخورید، توصیه می کنیم با دندان های عقبی خود آن را بجوید.

 

3- به دندانپزشک خود مراجعه کنید

بعد از اینکه دندان های خود را لمینت کردید خود این مهم است که اطمینان حاصل کنید که روکش ها به درستی قرار داده شده اند. مراجعه به دندانپزشک راهی خوب برای تشخیص این است که آیا لمینت دندان شما به درستی انجام شده ات یا خیر. سعی کنید از مواد غذایی و نوشیدنی هایی که دندان های شما را لکه دار می کنند، و لمینت دندان شما را تحت تاثیر قرار می دهد کمتر استفاده کنید.

مراجعه به دندانپزشک زیبایی باعث می شود که طول عمر لمینت دندان شما افزایش یافته و اگر تغییر رنگ یا مشکلی در ساختار دندان لمینت شده شما مشاهده شود، این مشکل توسط پزشک هرچه سریعتر تشخیص و از گسترش آن جلوگیری شود. لثه برخی از افراد نسبت به اضافه شدن لمینت، واکنش منفی نشان می دهد، اگرچه این قضیه نادر است. اما در موارد غیرمترقبه ای که به وجود می آید، دندانپزشک شما می تواند مشکل را تشخیص داده و آن را برطرف کند.

طول عمر لمینت دندان

 

چکیده عوامل موثر بر طول عمر لمینیت دندان

درمان لمینت دندان نیز ماننده تمام جراحی های زیبایی یک درمان دائم محسوب میشود و به این صورت نیست که بگوییم یک یا ده سال طول عمر دارد و ماننده تمام درمان های زیبایی نیازمند مراقبت میباشد. درمان و طول عمر لمینت دندان و دوام آن بستگی به عوامل متعددی دارد. از جمله این عوامل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • پزشک متخصصی که کار درمان را انجام میدهد
  • رعایت بهداشت فردی
  • طراحی و نصب دقیق لمینیت
  • عدم استفاده از دخانیات
  • طراحی و نصب دقیق و درست لمینیت
  • فشار های وارده بر دندان

طول عمر لمینت دندان

 

نوشته شده توسط dentalcenter

http://clinicmodern.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *