مزایای کاشت ایمپلنت نسبت به بریج دندانی

کلینیک دندانپزشکی مدرن ایمپلنت مزایای کاشت ایمپلنت نسبت به بریج دندانی
کاشت ایمپلنت در دندانپزشکی

ایمپلنت

مزایای کاشت ایمپلنت نسبت به بریج دندانی

ارسال شده توسط dentalcenter

مزایای کاشت ایمپلنت

مزایای کاشت ایمپلنت نسبت به بریج پرشمار است. درست است که از دست دادن دندان مشکل بزرگی است اما جایگزینی دندان با یک پروتز متحرک مانند بریج یا پل ثابت نیز خود یک مشکل می‌باشد. آشنایی با  مزایای کاشت ایمپلنت باعث انتخاب این درمان به‌جای استفاده از بریج شده است .در حدود یک دهه پیش اگر از شخصی در مورد جایگزینی دندان ازدست‌ رفته سوال می‌شد پاسخ پروتزهای دندان برای جایگزینی دندان ازدست‌رفته بود، اما با پیشرفت علم و تکنولوژی می‌توان گفت روش دائمی جایگزینی دندان ازدست‌رفته کاشت دندان می‌باشد.

مضرات بریج های دندانی

  • بریج های دندانی از نظر زیبایی شناسی به اندازه ایمپلنت دندان طبیعی به نظر نمی رسند، بنابراین از نظر زیبایی شناختی خوشایند نیستند.
  • آنها باید طی یک فرآیند جایگزینی دوره ای به صورت دوره ای جایگزین شوند و باید هر 5 یا 7 سال تعویض گردند.
  • دندان های مجاور دندان آسیب دیده نیز برای استفاده از بریج دندانی باید دچار تغییر شده و ناگزیر بخشی از ساختار خود را از دست می دهند.

مزایای کاشت ایمپلنت نسبت به استفاده از بریج

1- طول عمر بالا

ایمپلنت دندان به گونه ای طراحی شده است که طول عمر آن بالاست، بنابراین اگر به درستی از آن مراقبت شود، نیازی به تعویض یا ترمیم نخواهد داشتو چیزی حدود 20 تا 30 سال دوام دارد. بریج ها نیز گزینه ای در دسترس برای افرادی که به دندان های جایگزین نیاز دارند، می باشند اما آنها دوام و عمر بسیار کوتاه تری را نسبت به ایمپلنت های دندانی دارند و معمولا هر 5 یا 7 سال یک بار نیاز به تعویض دارند.

2- مقرون به صرفه بودن

از آنجا که ایمپلنت های دندانی برای سال های طولانی عملکرد مناسبی دارند، در نتیجه نسبت به یک بریج دندانی که باید هر 5 یا 6 سال یک بار تعویض شود، بسیار مقرون به صرفه تر هستند.

3- حفظ استحکام استخوان

از مزایای کاشت ایمپلنت حفظ استحکام استخوان فک شماست. از آنجایی که کاشت های دندانی اساسا جایگزین ریشه های دندان هستند، در نتیجه عملکردی مشابه ریشه های طبیعی دندان، به ویژه عملکرد تحریک استخوان، حفظ آن و جلوگیری از ریزش استخوان را که به طور معمول هنگام از بین رفتن دندان ها ایجاد می شود، از خود ارائه می دهند. بریج های دندانی چنین مزیتی را ارائه نمی دهند.

4- حفظ سلامت دندان های مجاور

ترمیم های ایمپلنت معمولا دندان های مجاور را درگیر نمی کند، در حالی که بریج ها با از بین بردن مینای دندان و قرار دادن نیروهای اضافی روی آنها، سلامت طولانی مدت دندان های مجاور را به خطر می اندازند. علاوه بر این، هر بار که یک بریج تعویض شود، ساختار بیشتری از دندان های مجاور برداشته می شود.

5- زیبایی و عملکرد طبیعی

با استفاده از کاشت دندان، دندان های جایگزین شما بیشتر شبیه به دندان های طبیعی شما مشاهده می شوند و حس اعتماد به نفس و اطمینان بیشتری در هنگام لبخند زدن، صحبت کردن و غذا خوردن به شما می بخشند. علاوه بر این، از آنجا که ایمپلنت ها استخوان را حفظ کرده و از خراب شدن ساختارهای صورت جلوگیری می کنند، در نتیجه ظاهر فک و صورت شما نیز بهبود می یابد، در حالی که بریج های سنتی دندان این نوع مزایا را ارائه نمی دهند.

6- بهداشت و نگهداری دهان و دندان

از مهمترین مزایای کاشت ایمپلنت سهولت در حفظ بهداشت دهان و دندان است. از آنجایی که تاج های پشتیبانی شده از ایمپلنت را می توان مانند یک دندان طبیعی تمیز کرد، بهداشت دهان و دندان در مقایسه با تمیز کردن و مراقبت از پل ها بسیار آسان تر خواهد بود.

بریج در دندانپزشکی-کلینیک دندانپزشکی مدرن
بریج در دندانپزشکی-کلینیک دندانپزشکی مدرن

منبع

carefreedental

نوشته شده توسط dentalcenter

http://clinicmodern.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *