شکست ایمپلنت دندان در طرح درمان دیجیتال

کلینیک دندانپزشکی مدرن ایمپلنت شکست ایمپلنت دندان در طرح درمان دیجیتال
شکست ایمپلنت دندان

ایمپلنت

شکست ایمپلنت دندان در طرح درمان دیجیتال

ارسال شده توسط dentalcenter

قرارگیری ایمپلنت همراه با روکش، یک درمان قابل پیش‌بینی برای جایگزینی دندان به‌ حساب می‌آید، آمار به‌دست‌ آمده نشان می‌دهد، میزان موفقیت ایمپلنت‌ های کاشته شده دارای درصد بالایی می‌باشد. شکست ایمپلنت دندان ممکن است از چند فاکتور به وجود بیاید. با مشاهده فیلم جراحی به اطلاعات موردنیاز خود دسترسی پیدا می‌کنید.

شکست ایمپلنت دندان

طبق گزارشات از موفقیت و شکست جراحی ایمپلنت، عوامل موثر درنتیجه نهایی ایمپلنت به خود بیمار و شرایط وی بستگی دارد. شکست ایمپلنت ممکن است از چند فاکتور حاصل شود، در این ویدئو بیمار پس از مراجعه به دندانپزشکی و بررسی تصاویر سی بی سی تی و رادیوگرافی، طرح درمان او توسط جراح با استفاده از نرم افزارهای دیجیتالی و سیستم‌های کامپیوتری مشخص می‌شود و پس‌ از آن surgical guide یا راهنمای جراحی با استفاده از قالب‌های موجود از دهان بیمار توسط لابراتوار ساخته می‌شود، پس از آماده شدن راهنمای جراحی، با قراردادن آن در فکی که قرار است ایمپلنت گذاشته شود، جراحی آغاز می‌شود، میزان موفقیت ایمپلنت‌ های کاشته شده در کلینیک مدرن دارای درصد بالایی می‌باشد. با استفاده از راهنمای جراحی می‌توان محل دقیق قرارگیری ایمپلنت را به‌ طور کامل مشخص کرد. و پس از دریل محل جراحی، راهنمای جراحی برداشته می‌شود و با استفاده از برش لثه، ایمپلنت در محل مشخص‌شده قرار داده می‌شود، مشاهده می‌شود که جراحی ایمپلنت با شکست مواجه می‌شود، زیرا حجم کافی استخوان در آن قسمت جهت قرارگیری ایمپلنت وجود نداشته است.

شکست ایمپلنت دندان-کلینیک دندان پزشکی مدرن
شکست ایمپلنت دندان-کلینیک دندان پزشکی مدرن

تصاویر به‌دست‌آمده و طرح درمان ایجادشده توسط جراح نتوانسته به‌درستی تشخیص دهد که در جزئیات قطر استخوان آیا شرایط کافی برای کاشت دندان وجود دارد یا خیر، به همین دلیل در پایان جراحی، ایمپلنت را خارج کرده و در مکان دیگر قراردادند زیرا حجم استخوان در آن جا به‌اندازه کافی برای قرارگیری ایمپلنت مناسب بوده است و پس‌ازآن با استفاده از پودر استخوان و مواد پیوندی آلوگرفت، پیوند استخوان انجام شد تا حجم استخوان کافی برای پشتیبانی از ایمپلنت موجود باشد.

نوشته شده توسط dentalcenter

http://clinicmodern.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *