معایب لمینت دندان چیست؟ عمر لمینت دندان چقدر است؟

کلینیک دندانپزشکی مدرن لمینت دندان معایب لمینت دندان چیست؟ عمر لمینت دندان چقدر است؟
معایب لمینت دندان

لمینت دندان

معایب لمینت دندان چیست؟ عمر لمینت دندان چقدر است؟

ارسال شده توسط dentalcenter

معایب لمینت دندان

معایب لمینت دندان و اطلاع از نکات و موارد آن سوالی است که شاید برای بسیاری از دوستداران این درمان زیبایی دندانپزشکی مطرح باشد. همانگونه که مستحضر هستید دربین عموم شایع شده است که جهت درمان ونیر ( سرامیک ) لمینیت باید مینای دندانی انها تراش خورده  سپس درمان خود را شروع کنند. اما قابل ذکر است که خدمتتون اعلام کنیم همیشه به این صورت نیست و تمام بیمارانی که درمان ونیر ( سرامیک ) لمینیت را انجام میدهند تراش دندان ندارند و پاسخی کامل و شفاف در قبال این سوال این است که:

تراش دندان برای لمینیت بستگی به نوع و فرم و شکل دندانی دارد که قرار است بر روی آن کار شود . گاها در یک سری موارد نیاز به تراش سطحی بر روی دندان است و گاهی هم ممکن است نیاز به این کار نباشد. در کل هم اگر قرار باشد تراش بر روی دندان ها ایجاد شود باید بدانید که حجم آن نسبت به زمانی که و بر روی دندان های خود روکش کامل ( زیرکونیا و پی اف ام ) قرار دهید بسیار کمتر است. این امر سبب شده است که بسیاری از افراد بابت انجام این درمان استرس داشته باشند و نتوانند تصمیم درستی در باب اینکه ایا این درمان مناسب است بگبرند؟ در این مقاله شما را با معایب درمان لمینت دندان اشنا میکینم، با ما همراه باشید.!

 

معایب لمینت دندان چیست؟ طول عمر لمینت دندان چقدر است؟

در ابتدا بابت تشریح معایب درمان ونیر ( سرامیک ) لمینیت ها جایز است به این نکته اشاره کنیم که پوسته لمینیت نیز همانند یک دندان طبیعی بوده و با خوردن مواد غذایی رنگ دار تغییر رنگ پیدا کرده در دراز مدت . اما این حالت ارتباط مستیمی دارد با جنس و ساخت  و نوع تراش لمینیت که در صورتی که از مواد خوب و با کیفیت وتراش مناسب و هم چنین  توسط لابراتوار مجهز ساخته شود بسیار سخت رنگ آن تغییر پیدا میکند و هم چنین نوع درمانی که انجام گرفته است نیز موثر است. نکته قابل توجه اینکه بهداشت فردی و دهانی  یک  اصل اساسی مهم را به خود اختصاص داده همانطور که در ابتدا مقاله به این موضوع اشاره کردیم که دوام کار لمینت دندان بستگی به این موضوع دارد  و با توجه به این اصل میتوانیم از تغییر رنگ پیشگیری کنیم.

1- احتمال جدا شدن لمینیت ازدندان 

در صورتی که درمان اصولی و صحیح انجام شود و لمینیت در جای خود چسبانده شود این احتمال بسیار کمتر است و گاها تا سالیان سال مشکلی براتون پیش نمیاید.

2- غیر قابل بازگشت بودن درمان

افرادی که دندان آن ها تراش خورده است تا سالیان سال باید از روکش های دندانی استفاده کنند.

3- نیاز به ترمیم مجدد

در صورتی که جدا یا کنده شود باید نزد دندانپزشک مراجعه کرده تا ترمیم لازمه به صورت مجدد انجام بگیرد. حائز اهمیت است یاداور شویم که در صورتی که اتفاق فوق افتاد لمینیت شکسته یا جدا شده را در یک دستمال کاغذی قرار داده و نزد پزشک خود مراجعه کرده تا در صورتی که امکان نصب مجدد آن وجود داشت براتون نصب کنند.

معایب لمینت دندان

 

 تهیه شده در گروه تولید محتوا کلینیک دندانپزشکی مدرن

 

 

 

نوشته شده توسط dentalcenter

http://clinicmodern.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *