کاشت ایمپلنت و ارتودنسی همزمان

کلینیک دندانپزشکی مدرن ایمپلنت کاشت ایمپلنت و ارتودنسی همزمان
کاشت همزمان ایمپلنت و ارتودنسی

ایمپلنت

کاشت ایمپلنت و ارتودنسی همزمان

ارسال شده توسط dentalcenter

امکان کاشت ایمپلنت و ارتودنسی همزمان

نصب براکت ارتودنسی برای تمام سنین مناسب است و قادر است مشکلات جویدن و دندان های کج را برطرف کند، سوالی که به ذهن خطور می کند این است که کاشت ایمپلنت و ارتودنسی همزمان  امکان پذیر است یا خیر؟ از دست دادن دندان ها اتفاقی عادی است که بر اثر آسیب یا بیماری رخ می دهد. امروز می بینیم که بیماران ترجیح می دهند از ایمپلنت ها به جای دیگر روش های درمانی استفاده کنند، ایمپلنت ها یک پیچ تیتانیومی هستند که داخل استخوان جای می گیرند و جایگزین ریشه دندان از دست رفته می شوند. در انتها روکش دندان به آن متصل می شود تا عملکرد و ظاهری مانند دندان طبیعی داشته باشید.

بعد از اینکه ایمپلنت ها کاشته می شوند نباید حرکت کنند در حالی که دندان های طبیعی قادر به حرکت هستند. دندان ها به دلایل مختلفی می توانند حرکت کنند. با افزایش سن، تمایل به تجمع در قسمت جلویی دهان دارند. نصب براکت و انجام ارتودنسی راه حل این مشکل است ، اما اگر ایمپلنت داشته باشیم، باز هم ارتودنسی مناسب است؟ جواب کوتاه مثبت است. ارتودنسی قطعا یک راه حل است و بسته به شرایط بیمار طرح درمان انتخاب می شود.

ایمپلنت و ارتودنسی همزمان
ایمپلنت و ارتودنسی همزمان

ارتودنسی پس از کاشت ایمپلنت

ایمپلنت ها نمی توانند جابجا شوند اما چنانچه موقعیت مکانی ایمپلنت مناسب باشد، با نصب براکت های ثابت می توان دندان های مجاور را جابجا کرد، اگر چندین ایمپلنت هم داشته باشیم، همچنان ارتودنسی یک راه حل است.اگر ایمپلنت در موقعیت مناسبی نباشد، باید آن را در انتهای درمان ارتودنسی اصلاح کنید، این اصلاح شامل تعویض روکش یا کل ایمپلنت می شود، یا این که می توانید کاری به محل ایمپلنت نداشته باشید که در نهایت کمی در خطر هستید.

 

ارتودنسی قبل از کاشت ایمپلنت

اگرچه می توان دندان های اطراف ایمپلنت را جابجا کرد و کاشت ایمپلنت همزمان با ارتودنسی انجام داد، اما بهترین کار این است که ابتدا ارتودنسی انجام شود، تا دندان هایتان کاملا مرتب شوند، نگران دندان های از دست رفته خود نباشید، دندانپزشکان می توانند دندان موقت را در آن مکان قرار دهند تا فاصله ای نیفتد. برای بعضی بیماران، ارتودنسی قبل از کاشت ایمپلنت ضروری است چرا که فضای مناسب برای دندان جدید فراهم می کند، و ریشه دندان های مجاور در موقعیت مناسب جای می گیرند. چه شما ابتدا ارتودنسی را انتخاب کنید یا ایمپلنت را ، همکاری دو متخصص ایمپلنت و ارتودنسی با هم اتفاق می افتد که در کلینیک مدرن هم به همین صورت انجام می شود، تا بهترین نتیجه حاصل گردد.

نوشته شده توسط dentalcenter

http://clinicmodern.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *