طرح لبخند چیست ؟

بهترین رنگ برای لمینت

زیبایی دندان لمینت دندان

طرح لبخند چیست ؟

ارسال شده توسط dentalcenter

طرح لبخند خدمتی دیگر از کلینیک دندانپزشکی مدرن به آنهایی که به دنبال لبخندی زیبا هستند کلینیک مدرن با پزشکانی مجرب و به کمک دستگاه های روز دنیا لبخندی زیبا را به شما هدیه میدهند. بعد از بررسی دندان های بیمار توسط پزشک در مرحله اول ترمیم دندان ها و سپس مراحل زیبایی مانند کامپوزیت یا لمینت دندان و یا در صورت نیاز از همان ایندا ایمپلنت صورت میگیرد .

طرح لبخند و بررسی آن روی چهره

قبل از اجرای طرح لبخند، ابتدا بصورت مجازی و بوسیله نرم افزار آنرا روی عکس شخص پیاده سازی و بررس می کنیم.  با قرینه سازی صورت و در نظر گرفتن فاصله 2 چشم ، همچنین فاصله بین بینی و لبها طرح لبخند را روی صورت شخص پیاده سازی می کنیم.


بیشتر بخوانید:لمینت


لبخند زیبا برآیند هارمونی و هماهنگی اجزای صورت، فک و شکل دندانهای فرد است. خیلی از افراد دوست دارند لبخندی زیبا و ماندگار داشته باشند. طرح اصلاح شکل دندانها بوسیله نرم افزار آماده شده و روی عکس فرد پیاده سازی مبشود. عیب های جزئی، فاصله بین دندانها، انواع تورفتگیها و بیرون زدگیها در طراحی با نرم افزار برطرف میشود.

بعد از مراحل فوق قالب اولیه ای از دهان شخص تهیه می گردد. از روی قالب دهان بیمار موکاپ تهیه شده و روی دهان بیمار قرار میگیرد. در واقع این موکاپ مدلی از دنداهاست که در دهان بیمار قرار میگیرد.

شخص با این موکاپ صحبت کرده و خود را دیده و لبخند میزند. سپس در زوایای مختلفی چهره او در حالتهای مختلف بررسی میشود تا مشکل خاصی از لحاظ تکلم ، هماهنگی با فرم لبها وجود نداشته باشد. تمامی موارد فوق آزمایش شده تا بهترین فرم برای بیمار در نظر گرفته شود.

روشهای طرح لبخند

طرح لبخند با لمینت

همانطور که در عکس مشاهده میکنید درمان لمینت یک پوسته نازک که پس از تراش مقداری از سطح دندان روی آن چسبانده میشود.

طرح لبخند با ونیر کامپوزیت

ترمیم دندانها با مواد ترمیمی کامپوزیت سفید رنگ که طبق سلیقه شما در انتخاب نوع رنگ سفیدی انجام میشود.

ونیر کامپوزیت-کلینیک دندان پزشکی مدرن
ونیر کامپوزیت-کلینیک دندان پزشکی مدرن

روش باندینگ کردن

برطرف کردن ایرادات جزئی دندانهای بیمار. بطور مثال در عکس زیر برطرف کردن فاصله بین دو دندان جلویی بیمار که از بین رفته است.

روش باندینگ کردن-کلینیک دندان پزشکی مدرن
روش باندینگ کردن-کلینیک دندان پزشکی مدرن

کاشت دندان

جایگزینی دندانهای از دست رفته جلو بوسیله کاشت دندان راه حلی برای اشخاصی که دندانهای جلوی خود را از دست داده اند. افرادی که طرح درمان ایمپلنت دارند میتوانند در کنار آن لبخندی زیبا نیز داشته باشند.

بلیچینگ یا سفید کردن دندان

در مواردی که شخص دندانهای خوش فرمی دارد اما رنگ آنها زرد است بلیچینگ روش مناسبی می باشد. بوسیله بلیچیگ موادی روی دندان قرار داده شده و دندانها سفید میشوند.

روکشهای سرامیکی کامل

بیمارهایی که تمام دندانهای آنها تراش خورده و کلاهک سرامیکی طبق عکس زیر روی دندانها قرار میگیرد.

"روکش-کلینیک دندان پزشکی مدرن
“روکش-کلینیک دندان پزشکی مدرن

اصلاح لثه

همانطور که در عکس زیر مشاهده میکنید لثه های بیمار هنگام خندیدن به مقدار زیادی پیدا می باشد. و با جراحی زیبایی لثه ارتفاع دندان زیاد شده و لثه در هنگام خنده پنهان شده است.

باید توجه داشته باشیم هر کدام از درمان هایی که برای طرح لبخند در نظر گرفته میشود با توجه به ساختار دهان، پوسیدگی و وسعت آن، فرم دندانها و رنگ آنها برای هر فرد متفاوت میباشد.

لمینت و لبخند هالیوودی

قابلیت پنهان کردن ظاهر خراب دندان و یا رنگ دندان را دارد. لمینت با توجه به بافت لثه، رنگ دندان و فرم دندان از قبل طراحی میشود. بیمار قبل از درمان لمینت ساختاری که قرار است در دهان خود قرار بگیرد را میبیند. لمینتها پوسته هایی با ضخامت کم هستند که با توجه به ویژگیهای دندان هر فردی متناسب با آن ساخته میشود. در ساخت این پوسته های نازک از موادی با رنگهای طبیعی نزدیک به رنگ دندان استفاده میشود.

مراحل انجام لمینت

  • مقداری از ضخامت مینای دندان جهت آماده سازی قالب تراشیده میشود.
  • قبل از شروع قالب گیری نخ های زیر لثه قرار میگیرد. تا در قالب ثبت دقیق تری انجام بگیرد.
  • مواد قالبگیری روی تمام نواحی مورد نظر قرار میگیرد. و قالب نهایی از دندانهای تراش خورده آماده میشود.
  • انتخاب رنگ دندان (موکاپ)
  • لمینتهای آماده شده روی دندانها چسبیده میشود. قرار دادن لمینتها روی دندان با ظرافت خاصی انجام میگیرد.
  • لایت کیور انجام میگیرد.
  • نخ دندان از فواصل دندانها رد شده و اکلوژن چک میشود.
  • در صورت نیاز به اصلاح در نهایت پالیش انجام میگیرد.

برچسب

نوشته شده توسط dentalcenter

http://clinicmodern.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *